Автор Тема: Как се става Велик Кактусовед (наръчник)  (Прочетена 10011 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nimich

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 108
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
За да станеш Велик кактусовед, са необходими няколко неща от различно естество:

1. Трябва да имаш вътрешна потребност за публична изява, ако имаш и други комплекси, е плюс.
2. Трябва да намериш подходящо място, където да се изказваш - форумът ма Шолеков става.
3. Трябва да имаш снимки на кактуси  и да знаеш как се качват. Не е необходимо снимките да са на твои растения, може да са на някой познат, роднина и т.н. Може да ги вземеш и от интернета и да си поиграеш с фотошоп (за последното се искат доста знания и не го препоръчвам).
3. Препоръчително е да имаш и собствени ръстения. Не е необходимо да си ги израстнал от семена. Това е голямо главоболие. Там са лампи, светодиоди, термоконтролери и всякакви редосеялки, трябват малко технически умения и знания, но ако ги нямаш, не е пречка да се изказваш по темата.
Най-лесно е да си купиш отгледани растения (не може без малко инвестиции) от Пилц, Кийслинг, Веснер,  и Крайча (други не търси, тези са достатъчни), а тъговци като Адария ги избягвай, ще ти смъкнат нивото.
4. Трябва да имаш достатъчно място, където да ги дъжиш (растенията), защото колкото повече, толкова по добре.
5. Няма нужда да се напрягаш да четеш как се гледат-това температури, влаги, субстрати, условия в хабитата, таксономии и класификации, транскрипции, графики и таблици, забрави тия глупости, те са за теоритиците. Те кактусите са адаптивни растения, можеш да държиш напр. топплолюбиви мексиканчета на минусови температури без проблем, а и което оживее оживее, купуваш друго.
6. Като се регистрираш във форума, първо направи масова атака със снимков материал, тук е важно да има и общ поглед върху цялата Колекция и да поддържаш огъня със снимки на растения непрекъснато.
7. Не е необходимо да отваряш теми във форума, достатъчно е да следиш постовете на другите. Не е необходимо и да четеш подробно тези постове. Няма нужда да се мъчиш да вникваш в смисъла,   да внимаваш чии имена на съфорумци са замесени в коментарите, или да си прочел по-горните постове по темата. Важното е да коментираш по всички теми и да отговаряш мълниеносно. Вкарвай повече ирония, сарказъм персонални квалификации и т.н., особено към постовете на тия които са се включили след теб във форума, новобранците да си знаят мястото, не им гледай годините, ако са си ги признали.  Гледай да заформиш приятелски кръг от старите съфорумци и избягвай да се изказваш критично към техните постове. Тук етиката във форумите или елементарната човешка, нямат място (това е BG).
8. Престижно е да членуваш в някое дружество по интереси, има ги такива, все с екзотични имена. Не е необходимо да ходиш по сбирките, или да познаваш хората от дружеството, даже и тия които членуват от 30 години в него. И на снимка да ги видиш, не им обръщай внимание.  Важното е да си плащаш редовно членския внос.
9. Относно тия съвремнни средства за комуникация,  то вярно че там трябва малко да разбираш от компютри, браузъри, линкове и т.н. и всичко е на английски (други езици като немския, са по-слабо застъпени), ама не им се притеснявай. Ако напр. получиш групов майл (електронна поща), не е необходимо да  знаеш, че всеки от абонатите на групата може да изпраща съобщения "до всички" и че това не са лични съобщения. Когато са лични, те са адресирани само до теб, тогава гледай да не ти навлизат в простраствата. Не е лошо да се знае, че по форумите има ЛС (лични съобщения), които можеш да ползваш за персонални квалификации и разправии, за да не ставаш после за смях  пред всички.

Не можах да ги докарам до десет точки, ама темата е отворена за допълнения. Ако някой има въпроси, тия дни съм по-свободен, с радост ще откликна, вчера напр. цял ден се занимавах с въпроси и отговори.

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Как се става Велик Кактусовед (наръчник)
« Отговор #1 -: Март 16, 2013, 10:08:29 am »
 (rofl) Мене живо ме интересува тази тема! Може ли един въпрос?
 - С какво се хранят Великите Кактусоведи, за да станат такива?  (happy)

Неактивен nimich

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 108
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Как се става Велик Кактусовед (наръчник)
« Отговор #2 -: Март 16, 2013, 10:37:28 am »
Виж сега, Джони, то не е само до храната. От всеки Велик не става.
По 1.точка напр., за да получиш такава потребност, (освен генетично, ама то  е само 10-на процента), трябва нещо да ти се е случило като малък (тия неща докторите ги разбират, аз да не се изказвам), може да не си мн. привлекателен и да страдаш, може да не ставаш за нищо друго и да не си се реализирал и да търсиш поле за изява и добронамерени, търпеливи хора като Склери да ти четат глупостите.
Има и други предпоставки, като домашно възпитание, първите 7 години (да ти липсват става въпрос),   ниво на интелигентност (над средното вече е проблематично), др. черти на характера и т.н. Знаеш ли колко работи са, ти тука не се бутай, не ставаш.

Неактивен Neli Maneva

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 826
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • бодливка
Re: Как се става Велик Кактусовед (наръчник)
« Отговор #3 -: Март 16, 2013, 01:21:06 pm »
Много хубав наръчник и интересни разсъждения. Беше ми забавно да изчета от началото до края без да се отплесна с нещо друго.
Точка десет ще напиша аз - не е нужно да си велик кактусовед за да имаш 2 декара перфектни кактуси, още по-ненужно е да се занимаваш с едни комплексари и завистници и да участваш в нянакъв форум и да обясняваш, защо аджеба си имаш такава прекрасна колекция. Не не нужно а имаш за приятели велики кактусоведи, а да имаш една шепа познати с които ти е приятно да обсъждаш тръните си  ;) , че и даже да се виждаш от време  на време с приятелите си  :)
Форумът е хубав, адмирации  (y) установих, че Джонката има нерви дебели  като корабни въжета  (bow)
А, въпросът за личните съобщения сигурно ще те тормози, все пак си нов във форумът, показа забележителни тръни и душите кактусарски немогат да траят да не те опознаят и оплакнат очи с колекцията ти  :) Поне на мен ми се иска това  :D :D :D

Неактивен nimich

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 108
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Как се става Велик Кактусовед (наръчник)
« Отговор #4 -: Март 16, 2013, 01:41:22 pm »
Заповядай на пролетната сбирка. Ще се радвам да се запозная с всички. А за ЛС не се притеснявай, аз също съм търпелив, но все пак не колкото Джони и Склери. С риск да разгневя някой анти-британски настроен, както казват учтивите хора,  "Please, don't hesitate to contact me, I will get back to you at my earlier convenience". Хубав уикенд на всички!

Неактивен melaleuca

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 2283
  • Activity:
    0%
Re: Как се става Велик Кактусовед (наръчник)
« Отговор #5 -: Март 16, 2013, 01:42:37 pm »
Заповядай на пролетната сбирка. Ще се радвам да се запозная с всички. А за ЛС не се притеснявай, аз също съм търпелив, но все пак не колкото Джони и Склери. С риск да разгневя някой анти-британски настроен, както казват учтивите хора,  "Please, don't hesitate to contact me, I will get back to you at my earlier convenience". Хубав уикенд на всички!

И аз искам да запознаем с вас на живо и да побъбрим с кактуси и ракията! (handshake)

Неактивен Makc

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 252
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Как се става Велик Кактусовед (наръчник)
« Отговор #6 -: Март 16, 2013, 03:48:24 pm »
Уважаеми г-н Nimich, всъщност нещата са много по прости. Превеждате сумата от 999.99 US$ по моята банкова сметка 000 000 000 1 'First Central Bank of Athen' и аз ви изпращам диплома (много красива, с печати и воден знак) и ви провъзгласявам официално за най великия кактусар (по избор може 'кактусчия', 'касктусист', 'кактусовед', 'кактусовъд' и т.н). Предложението важи до изчерпване на количеството.

Неактивен NIKI

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 452
  • Activity:
    0%
Re: Как се става Велик Кактусовед (наръчник)
« Отговор #7 -: Март 16, 2013, 04:36:26 pm »
     Точките са всъщност 10 - /№3х2/  ;)

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Как се става Велик Кактусовед (наръчник)
« Отговор #8 -: Март 16, 2013, 04:49:40 pm »
Това сякаш за мен е написано!
А и аз отдавна вече съм Велик Кактусовед! Вече ще почвам 12 седмица, откак се излъгах и купих онзи коледен кактус , дето 7 георгии не ми го признава за кактус.
Вижда се обаче, че не се схваща същината на въпроса.
Ако Великия Кактусовед каже, че е такъв, то е щото очаква само един отговор:
"Е как ще си Велик Кактусовед?!?!? Ти си НайВеликияКактусовед!"
 (nod)
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен Schmidt

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 335
  • Activity:
    0%
Re: Как се става Велик Кактусовед (наръчник)
« Отговор #9 -: Март 16, 2013, 06:15:30 pm »
Когато фактите говорят и боговете  мълчат!.....Колко мъка има на този свят.                                                 
Завистта няма почивен ден!

Неактивен debel65

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 361
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • живота ми е трънче
Re: Как се става Велик Кактусовед (наръчник)
« Отговор #10 -: Март 16, 2013, 07:24:16 pm »
Абе хора аз като най прост нищо не схванах кой с кого се ебава ама нейсе :D

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Как се става Велик Кактусовед (наръчник)
« Отговор #11 -: Март 16, 2013, 07:32:32 pm »
Абе хора аз като най прост нищо не схванах кой с кого се ебава ама нейсе :D

Всичко е в четенето. Прочети пак наръчника. :P  (rofl)

Неактивен tania1704

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 148
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
Re: Как се става Велик Кактусовед (наръчник)
« Отговор #12 -: Март 16, 2013, 07:52:20 pm »
Абе хора аз като най прост нищо не схванах кой с кого се ебава ама нейсе :D

Дебел не се коси....не си единствен...и аз не мога да схвана защо е необходима тази тема... :D Да вземем да се хващаме да четем отначало май....

Неактивен Neli Maneva

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 826
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • бодливка
Re: Как се става Велик Кактусовед (наръчник)
« Отговор #13 -: Март 16, 2013, 10:38:37 pm »
Абе хора аз като най прост нищо не схванах кой с кого се ебава ама нейсе :D

Дебел не се коси....не си единствен...и аз не мога да схвана защо е необходима тази тема... :D Да вземем да се хващаме да четем отначало май....
още съвсем мъничко и тези теми ще останат в небитието  (rofl) като пукне пролетта и като се залисаме с кактусите  (dance)  нямам търпение  (rock) (angel)

guest8

  • Гост
Re: Как се става Велик Кактусовед (наръчник)
« Отговор #14 -: Март 17, 2013, 12:47:38 am »
(rofl) Мене живо ме интересува тази тема! Може ли един въпрос?
 - С какво се хранят Великите Кактусоведи, за да станат такива?  (happy)
с амброзия, не ставай смешен

Кактус БГ

Re: Как се става Велик Кактусовед (наръчник)
« Отговор #14 -: Март 17, 2013, 12:47:38 am »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33