Автор Тема: Ferocactus viridescens  (Прочетена 6073 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Ferocactus viridescens
« -: Януари 26, 2013, 10:07:07 am »











Неактивен Andromir Popov

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1064
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Ferocactus viridescens
« Отговор #1 -: Януари 26, 2013, 10:19:05 am »
Голямо удоволствие за очите е когато наблюдавам тези твои ферокактуси.Колко са възрастни и има ли нещо по специално в субстрата? (f)

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Ferocactus viridescens
« Отговор #2 -: Януари 26, 2013, 11:14:26 am »

Здрасти Андро.
Благодаря за хубавите думи. Като ги чета обаче се чувствам малко като лъжец. Не знам защо. Може би в мене спи гениален фотограф, но на живо като че ли не са толкова хубави. Когато обектива се фокусира върху едно растение и то се разхубавява.  Има и един друг момент. Все пак те са снимани когато са били във върховна кондиция, а като всяко живо същество и те имат възходи и спадове. Най-големия ми латиспинус например миналата зима беше нападнат в долната си част от оная гадна оранжева гъба . Жив и здрав си е. Цъфти си, но като го погледнеш вече не е онова перфектно растение дето е на снимката.

Иначе са сяти в класическа кактусова почва.  Няма някаква тайна рецепта.  Правилото за търпението се отнася за всички кактуси, но като че ли за Ферокактусите важи в двоен размер. Просто искат време. За да вземе да хваща око едно феро си иска минимум десетина години от поникването. Иначе са скромни. Не искат някакви специални грижи. Просто максимум слънце, и търпение. Да им дадем време да покажат красотата си.

Неактивен vladimir124

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 58
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Ferocactus viridescens
« Отговор #3 -: Януари 26, 2013, 06:56:47 pm »
Супер са ти ФЕРОКСИТЕ Scleri!!!Радост за окото , а още по-голяма за теб!!! (clap)

Неактивен Andromir Popov

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1064
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Ferocactus viridescens
« Отговор #4 -: Януари 26, 2013, 07:29:48 pm »
Здравей Склери.Освен перфектните ферокактуси ,които ни показваш чувството за скромност никога не те напуска.Фотоапарата,колкото и да е качествен едва ли преувеличава красотата на тези бижута.А до колкото налепи и някои петна,то при възрастните екземпляри това е неизбежно. (f)
« Последна редакция: Януари 26, 2013, 07:35:53 pm от Andromir Popov »

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Ferocactus viridescens
« Отговор #5 -: Януари 26, 2013, 08:44:59 pm »
Ferocactus viridescens RP 99:

Неактивен Andromir Popov

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1064
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Ferocactus viridescens
« Отговор #6 -: Януари 26, 2013, 08:51:43 pm »
Здравей Асене.Аз нямам виридисценс но като гледам фотосите,ще трябва да си набавя.Много е хубав ,на колко е години? :|

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Ferocactus viridescens
« Отговор #7 -: Януари 26, 2013, 09:06:24 pm »
От две години е при мен. Имаше поръчка при Кийслинг. Взех си четири ферота тогава. Дойдоха перфектни, с добре развити корени. При мен тръгнаха веднага. Горещо препоръчвам да разгледате сайта му.

Неактивен Andromir Popov

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1064
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Ferocactus viridescens
« Отговор #8 -: Януари 26, 2013, 09:23:32 pm »
Ако има поръчка при него ще си взема задължително.Не съм толкова млад,че да чакам да ги посея и след това още 10 години :S

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Ferocactus viridescens
« Отговор #9 -: Януари 26, 2013, 10:44:47 pm »

Аз изглежда съм за доктор. Въпреки че мястото ми е малко имам цели три виридесценса. Единия / средния / ми е от Кийслинг. Наистина много добро растение.  Три пъти съм пазарувал от него. Не съм получавал растение за което да имам някакви забележки. Определено си разбира от работата човека, и не прави компромиси с качеството.

Кактус БГ

Re: Ferocactus viridescens
« Отговор #9 -: Януари 26, 2013, 10:44:47 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33