Автор Тема: Нови придобивки :)  (Прочетена 151667 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Clement

  • Герой на Кактус БГ
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1469
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Kaktusi on the wii !!!
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #495 -: Август 04, 2013, 11:43:52 pm »
 (bow) (bow) (bow)
kaktusi za prodavane

http://cactus-bg.com/clement/

Неактивен NIKI

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 452
  • Activity:
    0%
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #496 -: Август 13, 2013, 02:13:05 pm »
     Когато колата на DHL пристигна днес при мен, сърцето ми заби лудо; когато смъкнаха кашона /4 кг/ ме заболя глава; когато отворих кашона - ахнах  :D. Кийслинг се бе погрижил денят ми да бъде изпълнен с приятни емоции. Петнадесет мамиларии - дванадесет от растенията бяха в саксии, останалите подаръци бяха "голи", но със "бонус" саксийка за всяко!
     Някои са леко осветени, заради дългото време, прекарано на тъмно и топло, но ако не се бяха забавили с доставката в Бг, поради някаква грешка, всичко щеше да бъде просто идеално...
     Днес съм двойно по-щастлив от обичайното, но кръвното още бумти в главата ;)
















Неактивен Neli Maneva

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 826
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • бодливка
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #497 -: Август 13, 2013, 02:24:51 pm »
Да са ти честити Ники, много благодарни растения са мамилариите, цъфтят обилно и повечето растат бързо :)

Неактивен melaleuca

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 2283
  • Activity:
    0%
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #498 -: Август 13, 2013, 04:19:11 pm »
NIKI.chestito novi pridobivki!

Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #499 -: Август 13, 2013, 07:52:01 pm »
Литопсища от Баумакс  :)




и мечове на истината от Лидл :



Супермаркетно пазаруване  :D

Неактивен Andromir Popov

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1064
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #500 -: Август 13, 2013, 09:31:56 pm »
Честито Ники.Всичките мамиларии,които си поръчал са чудесни. (y)

Неактивен NIKI

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 452
  • Activity:
    0%
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #501 -: Август 13, 2013, 09:49:28 pm »
Да са ти честити Ники, много благодарни растения са мамилариите, цъфтят обилно и повечето растат бързо :)
NIKI.chestito novi pridobivki!
Честито Ники.Всичките мамиларии,които си поръчал са чудесни. (y)
     Благодаря ви! Още не мога да откъсна очи от тях! Съжалявам, че поръчах от Панарото, а не от Кийслинг M. haudeana и М. theresae, но и те ще пораснат. ;)

guest8

  • Гост
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #502 -: Август 13, 2013, 10:28:22 pm »
NIKI,   (y) (y) (y) (y)

Неактивен NIKI

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 452
  • Activity:
    0%
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #503 -: Август 13, 2013, 10:34:51 pm »
NIKI,   (y) (y) (y) (y)
Знаех, че ще ги харесаш, bossos  (y) (y) (y)

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    0.8%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #504 -: Август 14, 2013, 12:29:12 am »
Браво, Ники! Харесва ми твоят подход - направо колекция мамиларии.  (y) Пътят от семенцата е дълъг и труден..
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен NIKI

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 452
  • Activity:
    0%
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #505 -: Август 14, 2013, 07:17:40 am »
Браво, Ники! Харесва ми твоят подход - направо колекция мамиларии.  (y) Пътят от семенцата е дълъг и труден..
     Джордж, много искам да сея и да имам собствени растения, за да мога да избирам АЗ най-добрите екземпляри за себе си, а не да разчитам на чужда съвест, но както доста пъти съм писал - трябва свободно време за това, а на този етап ми е кът. Иначе всички вече знаят, че харесвам растенията от този род /основно едро габаритните и т. нар. "бели"/, а както и още мнооого от други родове. ;) (nod)

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    0.8%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #506 -: Август 14, 2013, 08:16:32 am »
Браво, Ники! Харесва ми твоят подход - направо колекция мамиларии.  (y) Пътят от семенцата е дълъг и труден..
     Джордж, много искам да сея и да имам собствени растения, за да мога да избирам АЗ най-добрите екземпляри за себе си, а не да разчитам на чужда съвест, но както доста пъти съм писал - трябва свободно време за това, а на този етап ми е кът. Иначе всички вече знаят, че харесвам растенията от този род /основно едро габаритните и т. нар. "бели"/, а както и още мнооого от други родове. ;) (nod)

Да, искат много внимание, одеве ходих да ги пръскам и наглеждам, големите са много по-безгрижни. Ама едните не пречат на другите. Най-добре е да имаме и малки, и големи от любимите си видове. И никакви - от останалите.  :) Понякога става отсамосебе си, насяват се едни от други.. В животновъдството имаше термини "ремонт, производители, еднолетки, двулетки". Аз лично не се усещам комфортно с по 1 екземпляр от вид - на границата от изгубването му си е... Може и те по самички да не обичат да живеят?

И аз искам големи, ама тука доставката им е по-сложна, много формалности и малко фирми се решават да доставят качествени неща. Затова ще си ги отгледаме като собствени домати. Даже и да не цъфнат (скоро), процеса е интересен.

То и просто поливането отнема време, гледам форума е доста умрял лятото. Плюс жегата при вас там, може би.
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен imdnme

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 166
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • Angie
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #507 -: Август 14, 2013, 12:22:14 pm »
Новата ми Opuntia ficus indica на фона на цъфнало калдаръмче.
Всъщност си купих две опунции. Тригодишни семеначета, малко издължени, но тук им е добре и догодина сигурно ще се разклонят.
Моята прогноза за времето: http://weather-bg.com

Неактивен SPINY

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 977
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #508 -: Август 17, 2013, 10:31:30 am »
Честито ви нови придобивки ! (y)
Само да добавя , че лептакантата на Ники ми е много любим вид  (h) и естествено не мога да не кажа две приказки за мейакантата  :)   Имам го същия полеви номер SB249 от преди три години. Вече три зими си  кара безпроблемно навън на терасата - сух. Тъй че зимни минуси от порядъка на -12 -15`С не са страшни за тази мамилария  (y)

Неактивен NIKI

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 452
  • Activity:
    0%
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #509 -: Август 17, 2013, 12:25:25 pm »
Честито ви нови придобивки ! (y)
Само да добавя , че лептакантата на Ники ми е много любим вид  (h) и естествено не мога да не кажа две приказки за мейакантата  :)   Имам го същия полеви номер SB249 от преди три години. Вече три зими си  кара безпроблемно навън на терасата - сух. Тъй че зимни минуси от порядъка на -12 -15`С не са страшни за тази мамилария  (y)
     SPINY, чувствата към тях са взаимни  :D. Вече съм ги сложил на слънце и следите от дългото стоене на тъмно и топло в кашона се заличават. Още им се радвам, когато сляза в градината при тях и чакам с нетърпение louisae да цъфне. (sun)

Кактус БГ

Re: Нови придобивки :)
« Отговор #509 -: Август 17, 2013, 12:25:25 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33