Анкета

Избирам за Копиапоа на месец октомври снимка №...

Снимка №1
1 (5.3%)
Снимка №2
2 (10.5%)
Снимка №3
2 (10.5%)
Снимка №4
3 (15.8%)
Снимка №5
5 (26.3%)
Снимка №6
0 (0%)
Снимка №7
2 (10.5%)
Снимка №8
4 (21.1%)

Общ брой гласове: 18

Гласуването приключено: Ноември 18, 2014, 05:55:57 pm

Автор Тема: Тема на месец Октомври - Копиапоа  (Прочетена 12357 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2841
  • Activity:
    1%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Неизправности
« Отговор #30 -: Ноември 16, 2014, 04:35:17 pm »
Целият този спор и обяснения в края на темата са за темата Неизправности. Трола го е обяснил добре предполагам. А аз съм коментирал по това което съм видял по едно или друго време в темата. Предположението за "заговор" е абсурдно разбира се. Ако се изтрие въпросната картинка от поста на Трола, нашите думи с него казани тука, увисват във въздуха, но мога да го преживея, ако това ще направи потребителя Schmidt щастлив. Айде стига толкова за тоя бъг, форума ги прави доста често, и който влиза тука трябва да е наясно с това.
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Тема на месец Октомври - Копиапоа
« Отговор #31 -: Ноември 16, 2014, 06:17:57 pm »
Джордж!
Моята картинка Милена я изтри.
В момента вчерашната картинка пак си е там!
Във форума проблем няма щото картинката тъй сисевижда и извън форума, а моето обяснение не е добро.
Нещо се е похендрило в tinypic .
Няма да ги поддъжаме я.
Милена предлага много разумно решение.
Бъди здрав и стига с тия заговори и увисвания.
Следващия път като видиш жираф с надпис тигър не вярвай на очите си.
 (rofl)
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен Milena_Orchid

  • Глобален модератор
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1524
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • Орхидея сред кактуси
    • M&J Cactus
Re: Тема на месец Октомври - Копиапоа
« Отговор #32 -: Ноември 16, 2014, 06:57:09 pm »
Schmidt разбра какво е станало, проблема е решен. (y) Ще преместя последните мнения, за да не разваляме темата и да може да се вижда анкетата. А вие гласувайте за най-хубавата снимка! :)

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Тема на месец Октомври - Копиапоа
« Отговор #33 -: Ноември 16, 2014, 10:35:09 pm »
браво!
Мерси Милена!
Ти си върха!
 (y)
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Тема на месец Октомври - Копиапоа
« Отговор #34 -: Ноември 16, 2014, 11:29:11 pm »
за мен тук трябва да се вихрятспорове за предложените кактуси и то от разбирачи.
Щото как аз, ще си изградя критерий?!?!?
Аз съм лаик в кактусите и затуй имам мнение по всички въпроси.
Добре е не само да кажете, че харсвате даден кактус, ами и защо.
Остават още ден, два до класирането ....
и кой ще спечели ...
Понеже пуснах да видя резултатите, а нищо се не вижда ще се наложи аз да започна диспута....
Коментариите са ми на базата на лични вчепетления.Аз имам две копиапоа и то само едната е за показване.
Аз си мисля, че е по- хубава от тези на склери, ма те са две, де.
Пускал съм я тук.Краинзияна.
Приз за най-калпава фотография може да се даде на Спини според мен. Сори Спини.
След него е Екзотика.
Змейчи бре... ти при равни размери не харесваш ли повече естествените цици?
Праснал си на тоз мъник ега ти ракетата носител, която му е издула рогата като за световно.
За мен са най-симпатични мъниците на Ники и Милена, а най харесвам кактусите на Мелелеука и Шмидт.

Та коментирайте де, аз още не съм гласувал...
Зачуден съм, че не виждам Асенси.
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Тема на месец Октомври - Копиапоа
« Отговор #35 -: Ноември 17, 2014, 08:00:18 pm »
Троле, усеща се, че не разбираш много от фотография и от цици.. ;) Аз гласувах за Змейчо!  (y)

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Тема на месец Октомври - Копиапоа
« Отговор #36 -: Ноември 18, 2014, 01:25:26 am »
Ти кажи ся де пипа, щото ми няма бутончето отговори!
Мога само "бръз отговор"
Ма бръз не значи къс!
Първо Що спамиш убавата тема?
Пусни си една тема: Кво мисля за троловете, като цяло и в частност за Трол.
И пиши там за мен, а тук за кактусите за които гласуваш.
Аз гласуването схващам на серьозно и ся ще ходя да гледам картинки, та да видя доколко показаните екземпляри илюстрират вида си и що да ги смятаме за извънредни.
А на змейчи кактусчето юбаво, ма таз огромна подложка ме смущава. Прилича ми на голяяяяма цица!
:-)
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Тема на месец Октомври - Копиапоа
« Отговор #37 -: Ноември 18, 2014, 02:18:02 am »
А така!
"Отговор" в червено ми се появи отново!
Та исках да кажа, че като ще гласуваш за нещо трябва да си изясниш, доколкото ти стигат възможностите що го правиш.
А и ми се чини, че престанахте да пишете за кактуси.
Праснете някоя яка снимка и тва е.
БЕК го написахте, Ти си направи люпилнята и тя люпи.
Ма за нас трябва вдъхновение!
Работят ли ти елементите на пелтие или ги резна.
Ся кво пържиш под лампите?
Направи ли 6тия етаж на люпилника?
Ех Джони ... стана и ти ефрейтор и забрави га чистихме кенефите...
За да се направи Кактус общество, трябва да има общество, което се занимава с кактуси.
А в обществото има всякакви : Капацитети, философи, аматьори, тъпанари, меланхолици, неврастеници, народни представители и криминални елементи и много други знайни и незнайни кактусари.
 Щото всеки за себе си, а админа за всички.
Ако не ти ясно нещо, питай!
 (rofl)
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен SPINY

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 977
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Тема на месец Октомври - Копиапоа
« Отговор #38 -: Ноември 18, 2014, 08:05:14 pm »
 (clap) на всички включили се по темата  (clap)
Честито Склери ! Колумна албата ти напълно заслужено печели приза  (y) (beer)
Сега ще трябва да мислиш новата тема  (think) (think) :)

Неактивен Andromir Popov

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1064
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Тема на месец Октомври - Копиапоа
« Отговор #39 -: Ноември 18, 2014, 09:59:31 pm »
Определено и според мене това е най хубавата копиапоа от показаните. (y)Склери честито!

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Тема на месец Октомври - Копиапоа
« Отговор #40 -: Ноември 19, 2014, 11:27:07 am »

Благодаря на всички които са харесали моето трънче.
Чувствам се малко неудобно защото сравняваме несравними неща. Копиапоата на Спини например е отгледана от семенце. Моята е купена. Неговата е три, четири годишна. Моята е при мен от четири, пет години, и когато я купих беше поне на още толкова. Красотата и идва и от годините които е натрупала.

Идеята на Трола е много добра. Наистина това не е фотографски конкурс, и за това е хубаво да се казва по някоя и друга дума за всяко трънче. Вярно е че тука по-редовно пишат една дузина от най-запалените кактусисти, но във форума влизат и четат много повече хора.  За това ще си позволя да кажа по две, три думи за всяко трънче и защо съм гласувал за това на Мелалейка.

Гигантеата на Спини върви много добре, но все още е доста малка. Тя е разновидност на хеселтониана и би трябвало стъблото и да е сиво синкаво. Контраста с жълтите бодли е разкошен. След няколко години сигурно ще стане такава. Така като гледам снимката ми се струва че слънцето и идва малко в повече и за това епидермиса и не може да придобие характерния за този вид цвят. Забелязал съм че слънцето в излишък кара Копиапоата да изработва защитен филтър с керемидено червен до кафеникаво черен цвят на епидермиса и да не прави характерния за вида синкаво сив, до бял / за цинереата /  налеп.

Копиапоата на Мелалейка ме грабна с наситения черен цвят на бодлите. Това не е характерно за калдераната. Бодлите на моите и те са черни, но не с това зашеметяващо черно. Не ми хареса това че е на подложка. Според мен Копиапоите чудесно растат и на собствен корен.

Хипогаеата на Ники е като гигантеата на Спини. Многообещаващо, но все още малко трънче. Този вид става много ефектен с годините. Пожелавам на Ники да я гледа още двайсет години и тогава пак да ни я покаже.

Рупестриса на Змейчо е един от видовете които търсих доста време. Ако помните при една поръчка в Кактус дел сол заради моята рупестрис вие се съгласихте да си получите поръчаните кактуси с две седмици закъснение. Рупестриса трябваше да пристигне чак от Чили. Благодарен съм ви за това. Интересното на този вид е че е единствената Копиапоа цъфтяща с червеникав цвят. Всички останали цъфтят жълто. Ако Змейчо я беше показал пораснала и на собствен корен щях да гласувам за нея.

Екзотика ни показва една много добра хипогаеа, но не толкова добра / според мен / че да ме грабне повече от черните бодли на калдераната на Мелалейка.


За тотораленсиса на Миленка важи същото като за трънчетата на Спини и Ники. Много добро растение, но семеначе.  Аз имам два тораленсиса, а мисля че и Пистолеро има една от Веснер. Много са ефектни. Масивни черни бодли на фона на тъмно кафяво, почти черно стъбло. Това е един от няколкото вида Копиапоа които искат повече слънце за да придобият ефектния си природен цвят на стъблото.


И на края дура-та на Шмит. Много добро, и отлично гледано трънче. Ако Шмит беше пуснал снимката си по-рано сигурно щях да гласувам за него.  Вероятно снимката не е правена през лятото защото тогава, и ако е получила достатъчно слънце стъблото на дурата става медно червеникаво. Точно за това едно от другите и имена / и тя като повечето трънчета има няколко синонима / е Копиапоа курпеата. От латинското купрус - мед. Не мед за ядене, а метала мед.   


Като цяло всички показани Копиапои са чудесни, но аз знам че в нашите колекции има още много добри, а някои са по-добри от показаните. Не знам защо собствениците им не ни ги показват и тук.

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Тема на месец Октомври - Копиапоа
« Отговор #41 -: Ноември 19, 2014, 11:04:19 pm »
Аферим Склери !
Машалах!
Проговорих турски заради теб, но да  ... ей туй търся аз.
А мисля и много други четящи само тук.
Аз не гласувах, щото зная, че не съм подготвен и само мога да наклоня везните в кофти посока, а туй не е добре.
И най-вече, щото ако някой ми зададе въпроса, що гласува за  М, не за С и аз трябва да си засмуча пръста и да отговоря като блондинка: " Ми, много е сладко!"(примигване с очи тип къси-дълги).
Значи ние не сме 200 годишно общество с традиции и няма много възрастни растения с история, но има много многообещаващи  растения, които след 100-200 години ще са приказни.
И тук моя грузински призив:
Правете деца, да ви гледат кактусите!
Наздраве!
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен zmei4o

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 911
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Тема на месец Октомври - Копиапоа
« Отговор #42 -: Ноември 27, 2014, 08:12:51 pm »
Цитат
Змейчи бре... ти при равни размери не харесваш ли повече естествените цици?
Аз не съм цицоман, щото се чувствам естет (wasntme)
Някак ми е неестетично жена с много големи (wasntme) Като фолк певици ги виждам :D
Писнало ми е парадирането на жените с големи ;) Аман от балансиране на големи цици със големи задници ..
Падам си по финни и джобни (angel)

Предпочитам мамили на хибрид Dolichothele sphaerica х M.luethyi :D
Ай тия дето им цъфтят другата година да се пробват, че на прозорец явно не се получава (wasntme) 8-|

Кактус БГ

Re: Тема на месец Октомври - Копиапоа
« Отговор #42 -: Ноември 27, 2014, 08:12:51 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33