Автор Тема: Експериментални техники и субстрати за сеене на семена от кактуси  (Прочетена 63002 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Ще дойдете вие на моя акъл за кокосите и термо подложките от подово отопление  ]:)

...

А ти кога ще покажеш някоя снимка или пък да драснеш някой ред да видим до къде си стигнал? ;)

Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Не съм сял от 2 години. Тази година не съм купувал семки, а купените от предните 2 си стоят непосети  :(

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Ето как сяхме днес.. ;)


Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Как можах да забравя!? Днес включихме и една нова техника при сеенето.. от клипчето не се вижда добре, но след засипването на семената със ситен вермикулит аз ги опръсквах с пулверизатор в който освен вода имаше и около 5-6 какпки Superthrive.. не ме питайте защо, защото ми хрумна симптоматично и го направихме. ;) Много ми е интересно този витаминно-хормонален препарат който максимизира потенциала на растенията и би трябвало да се грижи за бързо изграждане на силна коренова система, че да и намалява стреса при пресаждане ще се окаже полезен за нашите нужди. ;)

 

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2845
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Пресовани кокосови влакна. Всъщност го водят го водят кокосов торф с почти неутрално pH за разлика от торфа който е малко киселичък. Ето още няколко други негови предимства.
Висок капацитет на задържане на влагата, бавно влагоотдаване, подобрява аерацията и микробиологичната активност на почвата, помага за развитието на силна коренова система, много по-бавно био разграждане – от 8 до 10 години(y)
А имате ли саксии с толкова стара пръст?  :D Аз имам: тия дето ме мързи да я сменям...
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2845
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Кокосови стърготини(продукт за консумация) или кокосови влакна от черупката влагате в субстрата? :)
И защо като вкарвате органика не влагате торф и/или буков листак, които имат благоприятно влияние за формиране на корена и подхранване на растението?
Буковата листовка иска много труд: ходене по гората, събиране, стерилизиране. При мене няма и букови гори. Кокоса (раздробена кора) е готов продукт с по-малък риск за гадини и зарази. Гледам, че го слагат в доста готови смески.
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Кактус БГ


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33