Автор Тема: СЪВЕТ - витражни тапети  (Прочетена 2654 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Valyo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 446
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
СЪВЕТ - витражни тапети
« -: Април 01, 2013, 01:54:47 pm »
Поради много силното слънце през лятото и опасността от прегаряне от пролетното слънце, ми хрумна идеята да облепя отвътре остъклените си балкони с витражни тапети. Има различни видове, но става въпрос за пропускащи светлината, т.е.с матов нюанс. Не върви да си варосвам стъклата, нито пък да покривам с полиетилени, марли, вестниции тем подобни. В края на краищата се търси и есетическия ефект. Та в тази връзка питам : има ли някой, който прилага този начин да намали силното слънцегреене? Имате ли представа за въздействие върху растенията и въобще: дайте мнения и становища. Ще Ви бъда благодарен. (bow)
Valyo

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: СЪВЕТ - витражни тапети
« Отговор #1 -: Април 01, 2013, 03:04:36 pm »
Моят балкон е остъклен с двоен стъклопакет и през него не прониква кой знае колко слънце. Даже като отворя двете крила в двата края се получава по два стъклопакета. Зад тях не вирее нищо с бодли. Само ариота, лофофори и от по-обикновените гимнокактуси. А изложението ми е юг с една мини-идея завъртяно на запад. При единично стъкло на друг балкон съм получавал изгаряния. И то само тези на първа линия. Било то от по-голямата жега там без вентилация и/или от определено пречупване на светлината. Същите тези растения на директно слънце нямат проблеми. Може би ако е възможно да направиш някакво странично отваряне за да се получи проветрение трънчетата ти ще се чувстват по-добре.

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: СЪВЕТ - витражни тапети
« Отговор #2 -: Април 01, 2013, 03:32:29 pm »
Аз ползвам марля, 5х1 метра. Ако се изпъне добре, не дразни много окото. Ефтина е... (y)

Неактивен Valyo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 446
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: СЪВЕТ - витражни тапети
« Отговор #3 -: Април 01, 2013, 03:54:13 pm »
Аз имам възможност за проветряване. Тук въпросът опира до количеството слънце, което огрява кактусите, тъй като те са ситуирани на ъглов балкон с основно южно изложение/ от изгрев до залез слънце/. А марля... (shake)...после не мога се оправя с жената :@
Valyo

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: СЪВЕТ - витражни тапети
« Отговор #4 -: Април 01, 2013, 04:17:49 pm »
Ами незнам за тези тапети. Може да пробваш с едно крило и да видиш резултата. Ако е положителен - караш и другите. Аз ползвам марля, по-точно старо мрежесто перде. Нарязвам си парченца и ги слагам върху определени кактуси. Някои за постоянно, други през определен период. Тази идея я взаимствах от колега.

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    0.8%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: СЪВЕТ - витражни тапети
« Отговор #5 -: Април 02, 2013, 03:34:17 pm »
Струва ми се, тапетът какъвто и да е, ще задържа твърде много светлина, тия тапети не ги зная, пробвай на един участък и така. Специалните магазини тука продават зелена мрежа за оранжерии, специална за засенчване. Моите кактуси са пред бели пердета (което им дава светлина и отзад и я прави по-равномерна), или зад щори. Ако има нещо грозно, щото и аз съм наслагал марли, салфетки или парчета газ , ситна бяла мрежичка, то е като ги гледаш отвън. Жена ми пита: няма ли индивидуални чадърчета за кактуси, като за коктейлите?  (makeup)  8)
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен Valyo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 446
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: СЪВЕТ - витражни тапети
« Отговор #6 -: Април 02, 2013, 05:21:59 pm »
Кво говориш бе, човек! Като пуснаха Гугъл с картите на България, моята като гледала нашия апартамент, тези тъпанари са минали точно като съм засенчил кактусите с вестници (rofl). И двата ми балкона се виждат само във вестници. Не можеш да си представиш какво ми чуха ушите :@ :x Затова сега се търси нещо елегантско, по-така...бе женска му работа... Та тези тапети са прозрачни и се лепят отвътра по стъклата- много голям избор: цветни, матирани...За нищо друго не става въпрос. Но компромис!!! (shake)
Valyo

Кактус БГ

Re: СЪВЕТ - витражни тапети
« Отговор #6 -: Април 02, 2013, 05:21:59 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33