Автор Тема: Пустинеум  (Прочетена 92094 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен SPINY

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 977
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Пустинеум
« Отговор #45 -: Март 11, 2013, 10:07:18 am »
Да Valyo , сеира ще е голям  (rofl)  И ако не нов вид , то със сигурност ще имаме нов полеви номер  (rofl)

Неактивен SPINY

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 977
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Пустинеум
« Отговор #46 -: Април 18, 2013, 12:05:18 pm »
Хей хора  :) пролетта пукна  - време е за пустинеуми !  (sun) (sun) (sun)
Аз преди около три седмици си направих моя и вчера имайки свободен ден ходих да го видя и допълня. Допълних го с още една част - т.нар. от мен - фероотдел ! Това е поредната  приумица на един достатъчно чалнат кактусобаирджия  (rofl) .....
Първо за фероотдела :
1. Той е съставен от млади и перспективни семеначета - три до четири годишни ферокактусчета. Те са - F. chrysacanthus-red , F.chrysacanthus-yellow, F. pillosus, F. gracillis Coloratus, F. horridus.
2. Целта на отдела е да се отгледат отлично ободлени кактусчета !! За това се разчита 100% на локалния климат - силно целодневно слънце , много вятър , както и на моята почвена смес.
3. Наесен ще отчета резултатът - ако той не отговаря на очакванията ми /а те са големи/ , отделът ще бъде закрит и няма да се подновява по-нататък.
Ето го да го видите като цяло :

А ето и няколко детайла :



Алпинеумът от миналата година бе подреден почти по същия начин с известни подобрения . Ехинофосулокактусите вече са яко напъпили и един дори беше цъфнал  . Той се води като EFC gladiatus v. carneus


Почти общ изглед : на преден план са ехиноц. русантуси следвани от мамиларии сенилис и ехинофосули :

Същото , но погледнато малко по-отстрани :

Освен няколкото пародии които бяха там и миналата година - максима и маасии , сега сложих и един гимнокалициум карденазианум

А малко по-встрани съм си насял и излишни епителанти грегии :

Тези епителанти ги бях насял още през март/ втората половина на март/ и въпреки студеното и дъждовно време, което последва след засаждането им ,  вчера ги заварих в отлично състояние.
Това е основната част от моя алпинеум  :) От сега нататък - чак до късна есен съм го поверил на грижите на майката - природа. А на мен като ми се отвори някой и друг свободен ден ще го навестявам, за да му се наслаждавам .

Неактивен Valyo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 446
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Пустинеум
« Отговор #47 -: Април 18, 2013, 12:57:04 pm »
Аз ти се възхищавам, приятелю и благородно ти завиждам, че имаш тази възможност да контактуваш директно с природата и да я свързваш с хобито си (bow) (bow) (bow) (clap) (y). А ние край морето? Де да сеем? (rofl) (rofl) (rofl) Дано всичките ти експерименти завършат с успех! Аз съм сигурен, че сред дивата природа ще направят невиждани в колекционни условия бодли. Моля се само да не попадне на тях някой идиот и да реши дявол знае каква простотия с тях :@ (muscle) Стискам ти палци и чакам с нетърпение да видя есенните снимки.
Valyo

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Пустинеум
« Отговор #48 -: Април 18, 2013, 01:00:40 pm »
Предполагам, че феротата ще станат страшни!

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Пустинеум 2: Балананското
« Отговор #49 -: Април 29, 2013, 07:13:40 pm »
След първия ми полу-неуспешен опит за пустинеум от преди 5-6 години днес завършихме Първи етап от Пуситнеум 2 на балабанското.  (nod) Ето снимки от началото...







Обитателите за сега са 9-10 вида корави опунции и една хавортия. Поетапно ще настаняваме и други трънчета и сукита.

Неактивен Clement

  • Герой на Кактус БГ
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1469
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Kaktusi on the wii !!!
Re: Пустинеум
« Отговор #50 -: Април 30, 2013, 07:11:59 am »
ihaaaa !! izglejda mnogo dobre :) 4akame snimki sled 2 godini da vidim dali stenata oshte shte se vijda :D
kaktusi za prodavane

http://cactus-bg.com/clement/

Неактивен Neli Maneva

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 826
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • бодливка
Re: Пустинеум
« Отговор #51 -: Април 30, 2013, 10:29:32 am »
И аз си мечтая за едно такова чудо само с кактуси без сукуленти  :) Джони, добре се е получило дуварчето  (bow) Хавортията издържа ли на студа при теб или си я местиш есен и пролет  :) Извинявай за тъпия въпрос, но при мен някои делосперми не искат да виреят, пък по другите краища на бг. си виреят успешно.

Неактивен Milena_Orchid

  • Глобален модератор
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1524
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • Орхидея сред кактуси
    • M&J Cactus
Re: Пустинеум
« Отговор #52 -: Април 30, 2013, 08:47:30 pm »
Нели, 4 години същата хавортия, но друго растение замува навън. Тази няма да я вадим зимата. (y)
Пустинеум 2 вече има нови обитатели. :) Днес насадихме няколко вида ехиноцереуси, рейхенбахи големи и малки семеначета на 2 години, както и още няколко вида ехиноцереуси и ескобарии.






Неактивен Neli Maneva

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 826
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • бодливка
Re: Пустинеум
« Отговор #53 -: Май 01, 2013, 11:28:01 am »
еееее, страхотно се е получило, завид, завид  (angel) Миленче, заплювам си една издънка от сукулента, като отивате на лято на море да ми я донесете  ;) и един трън дето Джонката специално ми го вкоренява също, пък аз ще приготвя саксийките с литопси  (rofl)

Неактивен SPINY

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 977
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Пустинеум
« Отговор #54 -: Май 01, 2013, 11:41:44 am »
Браво ! Поздравления за начинанието  (y)
Само бих си позволил един дружески съвет да вметна  :)
Рейхенбахитата заровени в пръста по този начин при продължителни пролетни или есенни дъждове ще изгният. Тяхната коренова шийка гние ако е под пръста. Желателно е да няма никаква пръст над корените.  Желая ви много радости с новите кактусови кътчета ! (y)

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Пустинеум
« Отговор #55 -: Май 03, 2013, 09:50:54 am »
..
Рейхенбахитата заровени в пръста по този начин при продължителни пролетни или есенни дъждове ще изгният. Тяхната коренова шийка гние ако е под пръста. Желателно е да няма никаква пръст над корените.  Желая ви много радости с новите кактусови кътчета ! (y)

Благодарско, Спини! (bow) Ето колежката как ги сади.(y)


Неактивен SPINY

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 977
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Пустинеум
« Отговор #56 -: Май 03, 2013, 10:08:18 pm »




Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Пустинеум
« Отговор #57 -: Май 04, 2013, 04:38:12 am »
 (y) Чудна гледка!
Стено-тата само за лятото ли са там, или ще ги пробваш на студо-стойкост?
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен SPINY

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 977
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Пустинеум
« Отговор #58 -: Май 04, 2013, 07:28:50 am »
7george , стенотата ги прибирам през декември. Досега не съм ги оставял зимата , не биха изкарали. Ония трихота също ги прибирам. Веднъж оставих едно за проба и стана на каша  :)
Всъщност ти си прав - има ли човек от нещо в повече винаги си струва да пробва , а дори и да бъде като жертвоприношение за омилостивяване на кактусовия бог  :)

Неактивен melaleuca

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 2283
  • Activity:
    0%
Re: Пустинеум
« Отговор #59 -: Май 06, 2013, 11:21:03 am »



Кактус БГ

Re: Пустинеум
« Отговор #59 -: Май 06, 2013, 11:21:03 am »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33