Автор Тема: Различни питанки  (Прочетена 24177 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kle4o

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 210
  • Activity:
    0%
Re: Различни питанки
« Отговор #30 -: Май 23, 2012, 12:42:55 pm »
Май става дума все за различни трактовки на разбирането за удоволствието от нещо.
Андро акцентира върху потребността си да бъде грижовен, даже и питомците му да са доста своенравни.
Мен ме движат повече естетични съображения и потребност да си създам мой личен оазис.
Скоростта и триковете са полезни в случая.

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Различни питанки
« Отговор #31 -: Май 23, 2012, 06:42:01 pm »

Според мен за друг вид удоволствие иде реч. Не толкова за грижовноста. Човек може да се грижи / по цял ден да чопли и обикаля / и за ашладисаните си любимци.  Тук става дума за удоволствието от това да правиш нещо което малцина могат.  Ако трябва да направя някакво сравнение бих казал че ако отглеждането на кактуси е един вид туризъм / изкачване на Черни връх / то Склеро и Педиокактуси на собствен корен е да изкачиш Еверест.  Малцина го могат , а и дори да не те интересуват другите удоволствието да преодолееш непреодолимото е неописуемо. 
Преди години и аз бях от същата порода, но с годините или станах по-разумен, или по-скоро станах по-мързелив но позагубих интерес към изкачването на високите върхове. Сега намирам удоволствие в съзерцаването на красивото, пък било то създадено и от друг. 

Неактивен kle4o

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 210
  • Activity:
    0%
Re: Различни питанки
« Отговор #32 -: Май 23, 2012, 07:40:51 pm »
Помъдрял си!

Неактивен Neli Maneva

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 826
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • бодливка
Re: Различни питанки
« Отговор #33 -: Ноември 06, 2012, 08:06:50 pm »
Някой да е засичал в зоомагазин страшилки и индийски пръчици? Тука по нашият край не се намират. Може и линк от онлайн магазин предлагащ такива чудеса на природата.

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Различни питанки
« Отговор #34 -: Ноември 06, 2012, 09:41:15 pm »

Е аз си мислех че съм виждал всичко на тоя свят. Какви са тия страшилки, какви са тия индийски пръчици.
Както обича да казва един приятел - Какви пет лева, какви индиянци, какво изгоряло бунгало.

Сериозно Нелка. За какво се използват тия артикули дето издирваш ?

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Различни питанки
« Отговор #35 -: Ноември 06, 2012, 09:55:49 pm »


Те на това му викаме ние страшилка. ;)

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Различни питанки
« Отговор #36 -: Ноември 06, 2012, 10:01:19 pm »
Това както виждам е метла. Тоест летателен апарат с мощност една нечиста сила.

Ако сте се питали защо покрива на техническият университет в София е плосък ще ви светна. За да могат колежките да си паркират там метлите като идват сутрин на лекции.

И все пак въпроса що е туй страшилка и индийска тояга, и за какво се употребляват си остава.

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: Различни питанки
« Отговор #37 -: Ноември 07, 2012, 12:30:49 am »
Популярни насекоми - домашни любимци.

Нели, загубил съм контакт с колегите от старото Дружество, но ще разпитам…
Поздрави, Андрей

Неактивен debel65

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 361
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • живота ми е трънче

Неактивен Neli Maneva

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 826
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • бодливка
Re: Различни питанки
« Отговор #39 -: Ноември 07, 2012, 08:54:14 am »
Склери, бубулечки разни са това. По едно време имахме индийски пръчици. Бях пращала на един Краси от София кактусчета и той решил, че може да ми даде такива бубулечки в замяна / не че аз съм изпратила тръни и съм се надявала да имам бубулечки /. Гадините бяха много интересни, хранеха се с листа от къпина. Като растяха си сменяха "кожата" като висяха като едни мумии и се събличаха. Умряха гадините обаче като бяхме на море едно лято и после неможах да излюпя яйцата им, преовлажних ли ги какво с две думи мухлясаха. И нали се сещаш, че те бубулечките бяха на децата и аз трябваше да мътя яйца на бубулечки  (rofl) Сега обаче на синът ми аквариума в службата пропуснал и махнали рибите. Искат да си направят бубулечник та затова търсим страшилки и пръчки.
 ето една пръчка, която може да се замени с богомолка без пари, ама на, пръчка, та пръчка

ето и една листарка или страшилка не съм толкова на ясно с бубулеците

ако не намерим бубулечки ще ми натресат един гущер  :D и вече са му измислили и място вкъщи  (:|

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Различни питанки
« Отговор #40 -: Ноември 07, 2012, 10:59:58 am »

Това последното е направо извънземно. В магазините  по нашия край определено няма такива дзверове. Не може любителите на тези странности да си нямат форум. Трябва да потърсим. 

Неактивен tania1704

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 148
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
Re: Различни питанки
« Отговор #41 -: Ноември 07, 2012, 12:58:44 pm »
А ясно...ти затова с такъв ентусиазъм издирваш...въпросните буболеци...Интересно...гущерът...дали ще се спогоди с чинчилата... ;)

Неактивен vagrantsf

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 497
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • СВОБОДА , РАВЕНСТВО , ПИРАТСТВО !
Re: Различни питанки
« Отговор #42 -: Ноември 07, 2012, 01:05:26 pm »
Нели , най-голямо разнообразие от подобни инсекти и паякообразия има всяка събота на животинският пазар до гара Подуяне. От време на време отивам  до там я за пясък , я за зеолит .. я на зяй пазар . Ако видя да купя ли ?

Неактивен Neli Maneva

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 826
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • бодливка
Re: Различни питанки
« Отговор #43 -: Ноември 07, 2012, 01:54:18 pm »
Нели , най-голямо разнообразие от подобни инсекти и паякообразия има всяка събота на животинският пазар до гара Подуяне. От време на време отивам  до там я за пясък , я за зеолит .. я на зяй пазар . Ако видя да купя ли ?
ще се уточним на лични  :) много благодаря за предложението  :)
Таня, опъвам се аз за гущер, още по-силно се пънах за змия. Е може ли по-голяма змия от мене в къщата ми да влезе. Немога да си дам аз територията на такова нещо  :D Ама какви деца имам  :D 

Неактивен sluncho.77

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 46
  • Activity:
    0%
Re: Различни питанки
« Отговор #44 -: Ноември 07, 2012, 08:10:42 pm »
Такива бобулечки им в Русия.

Кактус БГ

Re: Различни питанки
« Отговор #44 -: Ноември 07, 2012, 08:10:42 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33