Автор Тема: Оранжерия  (Прочетена 17454 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен NIKI

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 452
  • Activity:
    0%
Re: Оранжерия
« Отговор #30 -: Май 23, 2016, 04:16:31 pm »
Разкош.
Браво Ники. Една перфектна, стегната, добре подредена колекция / не сбирка / съставена от здрави и добре оформени растения. Какво повече може да иска човек.
И понеже склерито не може да се обади без да даде съвет. Започвай от сега да мислиш за разширение, или за втора оранжерия. Доста от кактусите ти са все още млади и тепърва ще растат, а като гледам свободното ти място е съвсем малко. А какво ще е пролетно, есенното пренасяне след десетина години направо не ми се мисли. Моите съболезнования още от сега. Ама както казва народа всяко зло за добро. След такова пренасяне цяла година няма да имаш нужда от фитнес. 
     Благодаря ти, Склери! Радвам се, че ги харесваш! Освен опит в кактусарството, с годините си придобил някак си една приятна ясновидска далновидност, защото докато старата ми мечта беше да имам оранжерия, новата ми е да имам още една :D. За моя радост съм си оставил малка "резерва" в оранжерийното пространство и е въпрос на време да я запълня. Бебетата също заемат доста място, а сеенето ми стана като ухапано от комар - колкото по го чешеш, по сърби!
     На място са и съболезнованията, защото ми отнема един пълен работен ден /без почивките/ да ги пренеса от лятната до зимната им квартира.

Всичко е прекрасно!  (f) И ни ги показвай редовно. Вертикално или хоризонтално, ти ще си решиш.
    Благодаря, Джордж!
    Мислил съм и вариант с втори етаж или нещо подобно, защото така не съм се увличал по нито едно от другите ми хобита, та да не ми стига мястото...  (sun) (f) Средната ми "маса" е всъщност хранилка за овце, където едно време дядо ги хранеше и, която умело адаптирах към кънтри условията ми. Отдолу има място и за семеначета, абе, идеи имам - изпълнението ми куца :P.

Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Re: Оранжерия
« Отговор #31 -: Май 24, 2016, 01:09:12 am »
Поздравления Ники!  Много хубави кактуси си отгледал в твоята оранжерия  (y)

Аз пък освен поздрава имам и едно въпросче.

Как му е името на това трънче посочено от зелената стрелкичка и дали не е случайно пък нещо от бившето Islaya по сегашно му Eriosyce islayensis... щото много хубаво му строени снопчетата с къси бодлички?

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Оранжерия
« Отговор #32 -: Май 24, 2016, 02:08:57 am »
Поздравления Ники!  Много хубави кактуси си отгледал в твоята оранжерия  (y)

Аз пък освен поздрава имам и едно въпросче.

Как му е името на това трънче посочено от зелената стрелкичка и дали не е случайно пък нещо от бившето Islaya по сегашно му Eriosyce islayensis... щото много хубаво му строени снопчетата с къси бодлички?

Тя е!  (y) Според Лоде е Islaya islayensis.  :D

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Оранжерия
« Отговор #33 -: Май 24, 2016, 02:17:09 am »

Неактивен NIKI

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 452
  • Activity:
    0%
Re: Оранжерия
« Отговор #34 -: Май 24, 2016, 07:27:58 am »
Поздравления Ники!  Много хубави кактуси си отгледал в твоята оранжерия  (y)
Аз пък освен поздрава имам и едно въпросче.

Как му е името на това трънче посочено от зелената стрелкичка и дали не е случайно пък нещо от бившето Islaya по сегашно му Eriosyce islayensis... щото много хубаво му строени снопчетата с къси бодлички?

     Благодаря ти, Пистолеро!
     Да! Това е същото трънче, което ти разпозна, а Пешо потвърди. Имам го от Зановелло, който си го води Neoporteria krainziana с полеви номер, който снимах, защото знам колко "помня" 8). Сори за лошата визия, но снощи ги "давих" и дребните се покриха с вода и пръст :D.
     И тях успях да изгоря предната пролет, но който оцелял, оцелял.


Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Re: Оранжерия
« Отговор #35 -: Май 24, 2016, 08:13:23 am »
Благодаря  (y) 
А за изгарянето- случва се. Преди 2 седмици и аз установих, че имам изгорени две Копиапои от "твърдите", които в предишни години някак са "минавали между капките" и не са изгаряхи хич, ама нищо... ще го броя за видоизменен восъчен налеп, присъщ за хабитатно отгледани  :D
« Последна редакция: Май 24, 2016, 08:19:14 am от el pistolero »

Неактивен NIKI

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 452
  • Activity:
    0%
Re: Как вървят марулите и целината на Ники
« Отговор #36 -: Април 30, 2018, 02:54:09 pm »

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси

Неактивен Neli Maneva

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 826
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • бодливка
Re: Оранжерия
« Отговор #38 -: Май 01, 2018, 08:41:59 pm »
Ники........ чудеса, чудеса, все от сой. Страхотна колекция си стъкнал, браво  (bow)

Неактивен Clement

  • Герой на Кактус БГ
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1469
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Kaktusi on the wii !!!
Re: Оранжерия
« Отговор #39 -: Май 02, 2018, 10:12:28 pm »
Kakvo sa tesi pry4itsi na 2.14 min ?



Qvno Dubaiskqt substrat svyrshi qka rabota :)
kaktusi za prodavane

http://cactus-bg.com/clement/

Неактивен NIKI

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 452
  • Activity:
    0%
Re: Оранжерия
« Отговор #40 -: Май 03, 2018, 07:06:19 am »
Ники........ чудеса, чудеса, все от сой. Страхотна колекция си стъкнал, браво  (bow)
     Благодаря, Нели  (f)! От устата на професионалист като теб хубавите думи звучат някак си по-хубаво  ;).

Kakvo sa tesi pry4itsi na 2.14 min ?

     Peniocereus viperinus

Qvno Dubaiskqt substrat svyrshi qka rabota :)
     Да не си посмял да издадеш тайната ми рецепта за дубайския субстрат... Иначе ще трябва да...  8)

Кактус БГ

Re: Оранжерия
« Отговор #40 -: Май 03, 2018, 07:06:19 am »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33