Анкета

Да имат ли членовете на форума винаги възможност да редактират мненията си?

Да, винаги
11 (36.7%)
Не, никога
0 (0%)
Да, но само за 1 час
12 (40%)
Да, но само докато не е добавено следващо мнение в темата
6 (20%)
Не ми пука
1 (3.3%)

Общ брой гласове: 29

Автор Тема: За "Правила"  (Прочетена 24121 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
За "Правила"
« -: Февруари 17, 2012, 01:15:51 am »
Хубаво е да се обясни, че правила все пак има.
Нямате право да редактирате мненията си, освен ако не го направите в рамките на предписаното за това време.
Нямате право да триете мненията си.
Това трябва да е ясно на съфорумците, за да няма недоразумения.
Поздрави, Андрей

Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Re: За "Правила"
« Отговор #1 -: Февруари 17, 2012, 01:59:04 am »
Но пък имате право винаги при настъпване на такава остра необходимост от редакторска намеса в някой от постовете си писан  примерно преди 3 месеца или пък преди 1 година да помолите Джон да извърши нужната корекция или изтриване на съдържание. Предполагам че ще е по- отзивчив и ще реагира своевременно за разлика от някои други имагинерни админи  ;)

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: За "Правила"
« Отговор #2 -: Февруари 17, 2012, 09:36:33 am »
Хубаво е да се обясни, че правила все пак има.
Нямате право да редактирате мненията си, освен ако не го направите в рамките на предписаното за това време.
Нямате право да триете мненията си.
Това трябва да е ясно на съфорумците, за да няма недоразумения.

Аз лично съм сигурен, че няма форум в който тази опция да е изключена, и всеки по всяко време да може да си променя или изтрива постовете, защото това би нарушило хронологията и смисъла на дискусията.  :)
В повечето форуми, дори настройките по подразбиране се оставят непроменени, тоест имаш възможност да си променяш мнението не повече от 300 секунди след последната му редакция. Така, че по-правилно е да се каже не

Цитат
Нямате право да редактирате мненията си, освен ако не го направите в рамките на предписаното за това време.

А "Имате възможност да редактирате мненията си, до 60 минути след последната редакция".

Разбира се, аз винаги ще съм насреща ако се наложи да се промени някоя граматическа грешка или линк. Не бих изтрил обаче пост или реплика, която е със съдържание, стига то да не противоречи на добрият тон.  (y)


Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: За "Правила"
« Отговор #3 -: Февруари 17, 2012, 11:06:27 pm »
Нито във форума на cactiguide.com, нито в thegardenforums.org има време за редакция - навсякъде по всяко време си стои бутонът за редактиране на собствените мнения. Дори в plantdream.com, в някои от разделите може да се променя мнение.
Никога досега не съм виждал в някои от тези форуми някой да "манипулира" теми, редактирайки мненията си. Напротив, хората културно добавят по един коментар "Edit:" в редактираните си мнения и описват какво са поправили, допълнили или премахнали (а и винаги има индикация от форум-софтуера, че мнението е променено и колко пъти)…

Как би изглеждал в очите на съфорумците някой член, който "манипулира" теми и мнения? Дали веднага няма, Петре, да получиш сигнал за отстраняване на такъв нещастник от това място? Ами нали всеки чете кой какво е писал, нали бива цитиран и т.н. "Манипулацията" веднага лъсва! И, познай дали такъв малодушник ще има впоследствие лице да се появи с някакво мнение и на какво уважение от съфорумците ще се радва?
Поздрави, Андрей

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: За "Правила"
« Отговор #4 -: Февруари 17, 2012, 11:19:55 pm »
Верно имало още такива форуми!  :) :$ Всъщност това няма да промени първоначалното ми решение, което е базирано на опита които имам в създаване и организиране на подобни обществени формации. Мога да изпиша много по темата и да ти дам много примери защо съм решил така да бъде, но не бива да изпадаме в подробности. Някой ден, като седнем на биричка ще си хортуваме на тази тема.  (beer)

Неактивен Neli Maneva

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 826
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • бодливка
Re: За "Правила"
« Отговор #5 -: Февруари 17, 2012, 11:28:14 pm »
разбирам Андрей  (bow)глупаво е да не можеш да промениш собственото си мнение. Понякога аз пиша импулсивно след два часа като отворя темата и виждам, че съм се изразила с недомлъвки или откривам правописна грешка / за запетайки и членуване пък въобще да не говоря/
разбирам админа  (bow) понякога се заформят големи скандали и ако могат да се манипулират мниния и някой нов член чете темите назад става много гадничко.
Мисля, че пълна демокрация неможе да има - ние сме лоши  ;)

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: За "Правила"
« Отговор #6 -: Февруари 17, 2012, 11:39:41 pm »
 (rofl) Добре, добре… Трети опит няма да правя. Важното е, че все пак правила има.

Модерният вид и функционалност на форума, отзивчивостта и посветеността на домакина, както и други позитиви надделяват над негативите.

Темата може да остане отворена за всеки, който забележи, че има някакво неписано правило, та да може домакинът да си сверява часовника…
Поздрави, Андрей

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: За "Правила"
« Отговор #7 -: Февруари 17, 2012, 11:55:59 pm »
разбирам Андрей  (bow)глупаво е да не можеш да промениш собственото си мнение. Понякога аз пиша импулсивно след два часа като отворя темата и виждам, че съм се изразила с недомлъвки или откривам правописна грешка / за запетайки и членуване пък въобще да не говоря/
разбирам админа  (bow) понякога се заформят големи скандали и ако могат да се манипулират мниния и някой нов член чете темите назад става много гадничко.
Мисля, че пълна демокрация неможе да има - ние сме лоши  ;)

Едно лично с желаната граматическа поправка на текстовете към мен, ще тушира този проблем.  (d)

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: За "Правила"
« Отговор #8 -: Февруари 17, 2012, 11:59:38 pm »
...
Темата може да остане отворена за всеки, който забележи, че има някакво неписано правило, та да може домакинът да си сверява часовника…

Точно за това е този раздел.  (y)
Идеята е да няма сложни правила, да няма пъдари, да няма проблеми. (handshake)  (d)

Неактивен GaBOSS

  • Герой на Кактус БГ
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 135
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактузар
    • НеСиПрав
Re: За "Правила"
« Отговор #9 -: Февруари 18, 2012, 03:12:03 pm »
Казана дума - хвърлен камък :)
В крайна сметка, аз винаги ползвам бутона [Предварителен преглед] когато пиша мнение.
Пък ако щете вярвайте, даже си го чета, преди да го публикувам.
Ползвам и правописната добавка за Firefox, та общо взето не мога да се сетя защо някой би искал след ден или два или 5 да редактира мнението си.
Нали отговорилите след него го правят на базата на това което е писал? Ако има нещо за уточняване - спокойно може да се напише след като колегите са отговорили.
Дегустирам ракия по домовете с материали на клиента.

Неактивен Дева

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 67
  • Activity:
    0%
Ре: За "Правила"
« Отговор #10 -: Септември 28, 2012, 06:08:25 pm »
Ну, коллеги....
Если бы не наш общий друг Димитр - в жизни б не смогла зарегистрироваться...

Ну откуда не болгарам знать такой интим, когда появились болгарское царство?   :(


Здравейте всем.

Неактивен Дева

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 67
  • Activity:
    0%
Re: За "Правила"
« Отговор #11 -: Септември 28, 2012, 06:10:13 pm »



Чего-то не очень хорошо получается с изображениями.
Научимся. Не боги горшки обжигают.

Неактивен Дева

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 67
  • Activity:
    0%
Re: За "Правила"
« Отговор #12 -: Септември 28, 2012, 06:13:25 pm »
У форума есть физический хозяин?
Кто он?

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: За "Правила"
« Отговор #13 -: Септември 28, 2012, 06:24:03 pm »
У форума есть физический хозяин?
Кто он?

Почему? Кто спрашивает?  8) :D

Неактивен Дева

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 67
  • Activity:
    0%
Re: За "Правила"
« Отговор #14 -: Септември 28, 2012, 06:28:43 pm »
Я спрашиваю. :)
Васко Андреа-Элис Петровна.
Прибыла любезной помощью Дмитрия "Боссоса". Между прочим, мой старый приятель и знакомец.

Кактус БГ

Re: За "Правила"
« Отговор #14 -: Септември 28, 2012, 06:28:43 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33