Автор Тема: Сдружение "Екзотика"  (Прочетена 14434 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nimich

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 108
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Сдружение "Екзотика"
« -: Юни 14, 2013, 06:33:31 am »


Здружение "Екзотика" е учредено в края на 2008 година и е продължител на дейността на ликвидираното Дружество «Екзотика» в областта на отглеждането и развъждането на кактуси и други сукулентни, екзотични растения и екзотични животни, екологията, опазването на околната среда, науката и образованието, производството или разпространението на всякакви продукти, материали и технологии свързани с целите на Сдружението. За повече информация виж http://twe.bg/exotica/index.htm

Членовете на дружеството в момента са предимно жители на София, където се провеждат и сбирките на дружеството.

Имаме идея да превърнем това сдружение в "Дружество на Любителите на Кактуси и Сукуленти" от цялата страна. Със цел популяризиране на идеята, вече има отворени страници на дружеството в facebook. За сега тези страници са към моите лични такива - https://www.facebook.com/nikolay.michailov.12  под заглавие "Информация / "About", виж - Bulgarian Cacti And Succulent Society.

Приемаме мнения, предложения и заявки за членство,  на страниците на дружеството и на е-мейл адресите: [email protected] ;   [email protected]

За сега очакваме вашите коментари. При набиране на заявки за членство, ще публикуваме условията, процедурата по приемане и всичко свързано с превръщане на "Екзотика" в дружество на любителите от цяла България. В момента членският внос в "Екзотика" е 20 лв на година. За евентуална смяна на името на дружеството ще е необходима пререгистрация.
« Последна редакция: Юни 16, 2013, 08:17:14 am от admin »

Неактивен kle4o

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 210
  • Activity:
    0%
Re: Здружение "Екзотика"
« Отговор #1 -: Юни 14, 2013, 08:49:09 am »
Сдружение се пише със "с".

Успех!

Неактивен nimich

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 108
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Здружение "Екзотика"
« Отговор #2 -: Юни 14, 2013, 09:16:50 am »
Сдружение се пише със "с".

Успех!

Мерси, информирах Модератора, с молба да го поправи...

Неактивен nimich

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 108
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Здружение "Екзотика"
« Отговор #3 -: Юни 15, 2013, 08:39:07 am »
Да поясна, че Сдружение "Екзотика" е създадено и организирано основно от Андрей Маринов и Диляна.
Сайта на дружеството е изработен, поддържан и хостинга плащан с лични средства от Андрей.
Идеята за евентуално преобразуване в Дружество на Любителите на Кактуси и Сукуленти в България, възникна при срещите в Бистрица.

Неактивен nimich

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 108
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Здружение "Екзотика"
« Отговор #4 -: Юни 15, 2013, 08:12:41 pm »
Пропуснал съм да спомена (поради незнание) приноса за възстановяване на дружеството на Валентин Павлов, Горан Торнъов и вероятно други, да ме прощават...

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: Здружение "Екзотика"
« Отговор #5 -: Юни 16, 2013, 12:37:22 am »
Домакине, моля те, смени заглавието на темата на Сдружение «Екзотика».

Колето се е юрнал да прави популяризация из Интернетя на Сдружението по собствена инициатива и прелива от ентусиазъм и свободно време, за което благодаря от мое и от името на Сдружението. (Коле, ползвай моля те правописна проверка в браузъра си. ;) )



Може би е време да започна да пиша по темата, както все обещавам и никога не реализирам…

Сдружение «Екзотика» е учредено през 2008 и е законно регистрирано юридическо лице с обществено полезна дейност и нестопанска цел. Учредители са кактусчийте от покойното Дружество «Екзотика», което бе доминирано и съсипано от едно мнозинство не-кактусчии. Целта е да си имаме национална кактусчийска организация, както си имат много други по света.

Моят прякор exotica не ме отъждествява със Сдружението. Избрал съм си го независимо от името на Сдружението. Моят принос за учредяване и последващо бутане да се размърдат нещата и да се задвижи някакъв живот са свързани единствено с убеждението ми, че правя нещо добро, според време, сили и средства, за да се превърне това юридическо лице един ден в полза за своите членове - сбирки, екскурзии, продажби и т.н.

Темата е дълга. Не искам с 1 мнение да обхвана всичко - няма кой да отдели толкова внимание на прекалено дълго мнение. Полека-лека, ще пиша по нещо, ще пишат и други, ако желаят… Та, така…

Но, да бъде ясно, моля - кой каквото пише, ангажира единствено себе си в мнението си, освен, ако не е изрично упълномощен да изразява мнение от името на Сдружението.
Поздрави, Андрей

Неактивен nimich

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 108
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Здружение "Екзотика"
« Отговор #6 -: Юни 16, 2013, 07:09:11 am »
Първо, да отговоря на Андрей, а и на всички, че чак до "преливане" не съм стигнал, нито от ентусиазъм, нито от свободно време. От две седмици съм пак на работа в университета. Имам си нова колекцийка от 50-на растения, която се умножава, още 20-на растения от едно време (80-те), имам си приятели колекционери, с които се виждам всяка седмица, имам си Домашна Енциклопедия Кактуси (ДЕК), с данни за климатичните условия по хабитатите и подробни данни за отглеждане, вадени от други форуми и енциклопедии, имам и 40 вида семки, които още не съм засял, поради липса на време. Освен това, още от комунистически времена не си падам по обществената работа, но сега  реших да свърша и аз нещо полезно за любителите на екзотични растения в България.

Второ, гледам че темата е прочетена към 300 пъти. Освен моите и поста на Андрей, никой не каза нищо по въпроса, даже и Домакина не си направи труда да смени печатната грешка в заглавието на темата и в текста на първия пост. То вярно че с него преди 3 месеца си развалихме отношенията, в резултат на което имах забрана до скоро да поствам и пращам ЛС в този форум, ама аз нито му се сърдя (а гледам че и той е "харесал" моите страници в фейс-а), нито преливам от желание да поствам, аз си поствам по други форуми, а в последно време най-вече по страниците си в фейсбук, където са и страниците на дружеството (за сега).

По-голямата част  от любителите на кактуси и сукуленти в България са регистрирани членове на този форум, и още толкова го четат като "Гост", затова и пусанх съобщението тук. През изминалите два дена от създаване на страниците на дружеството в фейсбук, имаме над 70 !! "like"-s (за страниците на дружеството, не за моите лични) от колекционери и собственици на оранжерии и търговци (които са от моите фесбук-френдове и други)), и само 7 броя от българи??? Това съм го написал на български (за да не ни се смее цял свят) и на страниците на дружеството.

Неактивен admin

  • Дурундайски
  • Потребител на Кактус БГ
  • *
  • Публикации: 88
  • Activity:
    0%
Re: Сдружение "Екзотика"
« Отговор #7 -: Юни 16, 2013, 08:17:50 am »
 (y)

Неактивен melaleuca

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 2283
  • Activity:
    0%
Re: Сдружение "Екзотика"
« Отговор #8 -: Юни 16, 2013, 09:35:19 am »
Открих моя лична карта в архива,член на дружество на кактуси - Варна






Неактивен nimich

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 108
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Сдружение "Екзотика"
« Отговор #9 -: Юни 16, 2013, 10:42:35 am »
Галине, при това положение няма нужда да подаваш молба за регистрация като член на дружеството, ще те присъединим наново още във вторник (предполагам, че всички ще се радват да те видят в възстановеното дружество).

Ако някой не е виждал моята карта от едно време, ето я и нея:

Неактивен melaleuca

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 2283
  • Activity:
    0%
Re: Сдружение "Екзотика"
« Отговор #10 -: Юни 16, 2013, 10:59:48 am »
Ники,Моля те не се прави копие и публиква в твоя фейсбук! Това е моето право! Аз имам личен моя фейсбук! Решавам аз какво искаме да публикваме тук или фейсбук!

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2841
  • Activity:
    1%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Сдружение "Екзотика"
« Отговор #11 -: Юни 18, 2013, 05:56:47 am »
Колко ви е членския внос, бе, екзоти?  ;) Нашия тука е $15 годишно и имаме 2300 преходен остатък в клубната каса...  8)
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен Neli Maneva

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 826
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • бодливка
Re: Сдружение "Екзотика"
« Отговор #12 -: Юни 18, 2013, 09:08:07 am »
Ники,Моля те не се прави копие и публиква в твоя фейсбук! Това е моето право! Аз имам личен моя фейсбук! Решавам аз какво искаме да публикваме тук или фейсбук!
Галинчоооооо, и на моите снимки правата са си мои, ама ти ги публикуваш където ти падне  :D А сега да видиш хубаво ли е това  :P

Неактивен nimich

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 108
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Сдружение "Екзотика"
« Отговор #13 -: Юни 19, 2013, 08:07:41 am »
Колко ви е членския внос, бе, екзоти?  ;) Нашия тука е $15 годишно и имаме 2300 преходен остатък в клубната каса...  8)


Джорджии, ти от общуване с Трол-а си почнал и ти да не четеш предишните постове по темата преди да публикуваш (Трол-е, майтап). Написал съм още в първия пост че чл.внос е 20 лв (колкото вашия).

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2841
  • Activity:
    1%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Сдружение "Екзотика"
« Отговор #14 -: Юни 20, 2013, 06:16:36 am »
Така е, станал съм предимно писател.  8) Имах предвид, че евентуалният член на дружеството ще иска да знае какво получава от това членство - може би достъп до еди-каква си информация, кактуси и други растения гратис или обмяна, срещи с интересни хора, такива неща. Няма да е само книжка за показване, я.
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Кактус БГ

Re: Сдружение "Екзотика"
« Отговор #14 -: Юни 20, 2013, 06:16:36 am »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33