Автор Тема: Да подкрепим Професор Кактус - Галин Радков  (Прочетена 12531 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Пускам тази тема защото съм бесен!  :@

С две три думи ще ви разкажа за какво иде реч. При последната ни сбирка/екскурзия до оранжерията на покойния Бесараб Попа, Галинчо ни сподели за неприятностите си в Ботаническата градина. Сега моля да не припадате! Той е обвинен от управата там, че е откраднал от колекцията на същата тази Ботаническа градина кактуси! И то познайте какви? :) Няколко лофофори и трихоцереус.  :D
Стигнало се е до полицейско разследване при което "Професорът" е бил третиран като престъпник.  :@

На фонът на цялата тази история, аз останах направо като гръмнат!

Може ли някой от вас да си представи, че Галин е откраднал кактус и то точно от балчишката Ботаническа градина?

Мисля, че трябва да напишем едно отворено писмо от името на нашия форум до Директора на Ботаническата градина при СУ с което да подкрепим Галин!


Очаквам вашите коментари!

Неактивен Cactusbook

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 0
  • Activity:
    0%
Re: Да подкрепим Професор Кактус - Галин Радков
« Отговор #1 -: Ноември 14, 2016, 11:19:16 pm »
Аз съм възмутен също. Вече се получиха писма от големи ботанически градини в негова подкрепа. Ще се опитам юридически да му помогна, но засега не показват документацията. Аз мисля, че бихме събрали хиляди подписи, нека хората на които е помагал по всякакъв начин, да не бъдат неблагодарни към него!

Неактивен Бойчо

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1
  • Activity:
    0%
Re: Да подкрепим Професор Кактус - Галин Радков
« Отговор #2 -: Ноември 14, 2016, 11:21:23 pm »
Подкрепям идеята и мисля че няма какво да се чака, а бързо да се действа. Този директор не е от най-умните и трябва да се направи нещо, преди да е направил по-голяма глупост !

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Да подкрепим Професор Кактус - Галин Радков
« Отговор #3 -: Ноември 14, 2016, 11:26:15 pm »
Аз съм възмутен също. Вече се получиха писма от големи ботанически градини в негова подкрепа. Ще се опитам юридически да му помогна, но засега не показват документацията. Аз мисля, че бихме събрали хиляди подписи, нека хората на които е помагал по всякакъв начин, да не бъдат неблагодарни към него!

Бесен съм от тази простотия за която най-вероятно е виновна новата управа на БГ в Балчик.. а аз даже стиснах ръката на новата шефка там, преди Галинчо да ми разкаже за премеждията си.  :@

Неактивен Milena_Orchid

  • Глобален модератор
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1524
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • Орхидея сред кактуси
    • M&J Cactus
Re: Да подкрепим Професор Кактус - Галин Радков
« Отговор #4 -: Ноември 14, 2016, 11:34:27 pm »
Мисля, че трябва да напишем едно отворено писмо от името на нашия форум до Директора на Ботаническата градина при СУ с което да подкрепим Галин!
И аз мисля, че трябва да направим това. Трябва да подкрепим Галин, защото това отношение спрямо него е подигравка, защото не е заслужил това с работата си в Ботаническата градина! Мисля, че трябва да обясни някой на тази директорка, че половината им кактуси са там благодарение на Професора, защото заради него много хора са дарили растения на градината и благодарение на него получават растения от чужбина. Направо няма думи! :@

Неактивен Cactusbook

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 0
  • Activity:
    0%
Re: Да подкрепим Професор Кактус - Галин Радков
« Отговор #5 -: Ноември 14, 2016, 11:37:24 pm »
Аз ще участвам и ще помогна с каквото мога. Ще пиша и на някои международни приятели, за да потърсим  сметка на шефката. Искам с Галин и брат му да отидем и тв да ми обясни какви са претенциите и, за да знаем как да действаме.

Неактивен bricki

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 444
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • новобранец ;)
Re: Да подкрепим Професор Кактус - Галин Радков
« Отговор #6 -: Ноември 14, 2016, 11:41:10 pm »
 :x
Нямам думи!!!

Неактивен vagrantsf

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 497
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • СВОБОДА , РАВЕНСТВО , ПИРАТСТВО !
Re: Да подкрепим Професор Кактус - Галин Радков
« Отговор #7 -: Ноември 14, 2016, 11:55:23 pm »
Kолко ниско още може да падне управата ? Съжалявам да го прочета !

Неактивен Ирина к

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 0
  • Activity:
    0%
Re: Да подкрепим Професор Кактус - Галин Радков
« Отговор #8 -: Ноември 15, 2016, 12:01:26 am »
 :@ Галинчо е страхотно момче,което лично не познавам,но сме общували в Фейса...Чета и се чудя директорката и управата там познава ли хората с който работи или дори и е под нивото и да се опита да ги опознае...Не съм като вас на ти с кактусите  аз съм от ентусиастите с малко кактуси в нас :),но..... това което им е изчезнало поне знаят ли какво представлява просто като информация,че явно и това не знаят и че може да си го намериш почти навсякъде в нас.Как може само да ти мине мислъта,че точно той го е направил човека който се грижи за кактусите им и за увеличаването на разнообразието на колекцията там,човека който го познават всички техни колеги по цял свят и го уважават... Е нема такава държава!!!! Ей такива са ни началниците в тая държава,затова сме и на това дередже... :@

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Да подкрепим Професор Кактус - Галин Радков
« Отговор #9 -: Ноември 15, 2016, 12:07:44 am »
Е нема такава държава!!!! Ей такива са ни началниците в тая държава,затова сме и на това дередже... :@

Точно!

Неактивен Milena_Orchid

  • Глобален модератор
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1524
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • Орхидея сред кактуси
    • M&J Cactus
Re: Да подкрепим Професор Кактус - Галин Радков
« Отговор #10 -: Ноември 15, 2016, 12:17:17 am »
Ето едно от писмата в подкрепа на Галинчо. Трябва и ние да напишем такова до главния шеф в София. (y)

Неактивен Valyo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 446
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Да подкрепим Професор Кактус - Галин Радков
« Отговор #11 -: Ноември 15, 2016, 10:02:06 am »
    Подготвяйте и пишете! Много хора не знаят, че това е в значителна част смисъла на живота на Галин. И призвание. Ако нащата зависят в някаква степен от ръководството в Балчик, аз ще поема отговорността да се срещна на място с регионалния шеф.
    P.S. А някаква информация по случая? Аз за пръв път чувам за това и за тая кражба. За какви и колко кактуси става въпрос?
Valyo

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Да подкрепим Професор Кактус - Галин Радков
« Отговор #12 -: Ноември 15, 2016, 10:40:05 am »
    Подготвяйте и пишете! Много хора не знаят, че това е в значителна част смисъла на живота на Галин. И призвание. Ако нащата зависят в някаква степен от ръководството в Балчик, аз ще поема отговорността да се срещна на място с регионалния шеф.
    P.S. А някаква информация по случая? Аз за пръв път чувам за това и за тая кражба. За какви и колко кактуси става въпрос?

За две-три лофофори и един пачаной,, ;)

Неактивен Clement

  • Герой на Кактус БГ
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1469
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Kaktusi on the wii !!!
Re: Да подкрепим Професор Кактус - Галин Радков
« Отговор #13 -: Ноември 15, 2016, 12:50:07 pm »
ako tolkova iskat rastnie obratno , moga da davam lopho il tricho na botaneska :D

kakvi histori samo :D
kaktusi za prodavane

http://cactus-bg.com/clement/

Неактивен Университетска ботаническ

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 0
  • Activity:
    0%
Re: Да подкрепим Професор Кактус - Галин Радков
« Отговор #14 -: Ноември 15, 2016, 02:40:34 pm »

Изненадани сме от публикациите в социалните мрежи, с твърдения,че г-н Радков е обвинен в кражба на кактуси. Никога не сме обвинявали нашия служител в нещо подобно. Очевидно става дума за сериозно комуникативно недоразумение, което е предизвикало безпокойство и притеснение у колегата Галин Радков, споделено с негови съмишленици. В рамките на Университетска ботаническа градина Балчик, за жалост той не е споделил своите притеснения. През м. Септември във връзка с липсващи кактуси от колекцията на градината бяха поискани обяснения от наши служители, имащи отношение към нея, включително и от г-н Радков, което предполагам приемате за нормално. За съжаление не успяхме да установим нищо. Взети са всички мерки за застраховане на колекцията и осигуряване на нейната сигурност с видеонаблюдение.
 Като част от Софийския университет винаги сме се придържали стриктно към правните и обществените норми. Като високо ценен наш дългогодишен колега г-н Радков продължава и ще продължава да изпълнява служебните си задължения в градината, като полага грижи за кактусовата колекция.
 Уверяваме ви, че вашите притеснения са абсолютно неоснователни.
Благодарим на всички за загрижеността и високата оценка за нашия служител.

Университетска ботаническа градина Балчик

Кактус БГ

Re: Да подкрепим Професор Кактус - Галин Радков
« Отговор #14 -: Ноември 15, 2016, 02:40:34 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33