Автор Тема: Неизправности  (Прочетена 59956 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Неизправности
« -: Февруари 23, 2012, 11:51:27 pm »
Може би е добре да се обособи отделна тема за bug-ове (на български - неизправности). Защото има и ще има.

1. Съгласен съм с el pistolero - влачи се зареждането на всичко. Не е ужасно, но е досадно.

2. Пресен-пресен (може би е свързан с 1): Mozilla Firefox 10.0.2, всичко се случва в 1 сесия с 2 отворени под-прозореца. Създавам нова тема във форума в единия под-прозорец и написвам първото си съобщение в темата. Не го публикувам - стои си в текстовия редактор - искам да вложа цитат на друго мнение от друга тема. Във втория под-прозорец отивам на другата тема, от която искам да цитирам потребителското мнение. Давам "цитирай" и от новоотворения текстов редактор копирам с <Ctrl-A><Ctrl-C> всичко в текстовото поле. Връщам се в 1-вия под-прозорец, където съм оставил написано първото мнение от новата си тема и ААААААААААААА! - вместо написаното се е появило съдържанието на текстовия редактор от втория под-прозорец (това, което копирах, БЕЗ ДА СЪМ ГО ПУСНАЛ с <Ctrl-A><Ctrl-V> )! <Ctrl-Z> просто изпразни полето на текстовия редактор без да върне написаното от мен! Гадост! (puke)

3. При прегледа на мнението си открих, че няма муцуна за (puke)…
Поздрави, Андрей

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Неизправности
« Отговор #1 -: Февруари 24, 2012, 12:27:57 am »
Мда. За цялата тази гадост са виновни КлипбордЪт на твоята ОС и Проскубаната Изгоряла лисица.  (y) :D
Ако, че аз ползвам освен Хром и девълопърската версия на AUrora 12.0a2 (2012-02-11), не съм забелязвал за подобни отклонения.
Горещо препоръчам за ровене из интернетя - Google Chrome или Интернет Експлодър. Те поне са тествани за  Майкрософтските бози.

Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Re: Неизправности
« Отговор #2 -: Февруари 24, 2012, 12:50:50 am »
Хаа аз лисицата не си я сменям... хрома, бакелита и алпаката не ме кефят хич, за африканското сафари и опретата да не говорим  (devil) 
Пък, ако имаше начин бих си ползвал все още Нетскейп Навигатор... ама го привършиха  немедленно (rofl) (rofl) (rofl)

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Неизправности
« Отговор #3 -: Февруари 24, 2012, 12:55:50 am »
Хаа аз лисицата не си я сменям, хрома, бакелита и алпаката не ме кефят хич, за африканското сафари и опретата да не говорим  (devil) 
Даже, ако имаше начин бих си ползвал Нетскейп Навигатор... ама го привършиха  немедленно (rofl) (rofl) (rofl)

Логично е за бъговете които Андрей споменава да са виновни личното PC, ОС-та (или полуОС-ката) на която се карат, а не уебЪт или интернетя, нали? :) А ти като си 'лисичи' фен, си дръпни и ползвай Аврората, много по-лека е и има хиляди 'чипове' за поназнайващи из нея.  (beer)

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: Неизправности
« Отговор #4 -: Февруари 24, 2012, 01:23:50 am »
Хууде… Нали на форума му стои още итикетя, че е в процес на запускане. Пък да се драсне, че някога ще може да функционира добре на всеки съвременен броФсер…
Поздрави, Андрей

Неактивен GaBOSS

  • Герой на Кактус БГ
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 135
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактузар
    • НеСиПрав
Re: Неизправности
« Отговор #5 -: Февруари 24, 2012, 05:06:21 pm »
Нека и аз се намеся в 'спора'. Не виждам каква вина има johnstalker за това от което се оплаквате?
Единият бил със стар компютър пък му се влачело, другия отворил програма пък неправилно копирал.
Хора, едното няма нищо общо с другото : SMF форума хостинг сървъра си е едно, вашите лични компютри са си съвсем друго.
И за да не съм голословен, ще ви кажа аз на каква машина работя:
Celeron 3.20, 1,5GB RAM, Windows XP инсталиран 2008 година.
Браузера ми е Mozilla Firefox 12.0a2
Интернет доставчика ми е bTK.
Като втори компютър ползвам PowerBook G4, 1,5 Mhz, 1GB ram, OS X 10.5.8
Браузер - TenFourFox 10.0.1 (Firefox компилация за G4)
Всичко си се отваря и зарежда с нормална скорост, както и на другите сайтове.

Та не виждам какво би могъл да направи точно за Вас Пешо, след като проблема явно си е при вас.

/единственото което се сещам е, че ползвам добавката Adblock за рязане на реклами по сайтовете :) /
Дегустирам ракия по домовете с материали на клиента.

Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Re: Неизправности
« Отговор #6 -: Февруари 24, 2012, 06:58:41 pm »
Ако визираш мен че компютъра ми е стар- може да се каже да стар e, но като гледам не е по- зле от твоите машини a и всеки компютър на повече от 5-6 месеца вече е стар.

Процесора ми е АMD Athlon 64   3200+ работещ в момента на 2002,7 MHz разположен на Асуско дънo К8VSEDX  Rev2.00   RAM-a e 2 GB oт остарялата вече DDR , но все пак 2 GB   Moзилата я ъпдейтвам редовно и последно май е версия 10.0.02 не съм чувал все още за 12-та и когато излезе като опция за ъпдейт и до нея ще ъпдейтна макар, че бих предпочел много по- пъргавите версии от 5.4 назад. Мозилската добавка за блокиране на реклами я ползвах преди година но я разкарах защото не ми е от полза никак и даже затормозява повече браузера.
Бозата е XP с преинсталация 2010 и всички сервис пакове.  Кешове, temp-oве и бисквитки се зачистват периодично.

Инцидентно ползвам чужд лаптоп HP ProBook 4720s с процесор на интел Core i3- 380M 2,53 GHz и RAM 8GB DDR3 с УинБоза7. 
И при двата наблюдавам влаченето при навигиране във форума.   Засега адсл- нетът ми е уязвимото място, но пак с този мижав адсл никъде другаде не ми влачи толкова както тук.

П.П. като позлваш Мозила забелязваш ли долу вляво при зареждане на страницата 20-тината адреса през които даваш отчет докато се зареди това което всъщност искаш.   Ясно е че тярбва да има статистики, класации и тем подобни неща за пред рекламодатели и т.н но съм сигурен че именно от тия камари и асоциирания с всевъзможни накачулени неща става тая каша.

П.П. Настоящето мнение се публикува 2:30 мин след като натиснах бутона публикувай  |-)
« Последна редакция: Февруари 24, 2012, 07:04:29 pm от el pistolero »

Неактивен Neli Maneva

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 826
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • бодливка
Re: Неизправности
« Отговор #7 -: Февруари 24, 2012, 07:36:04 pm »
2,30 минути е доста време, ама вие не сте раждали и не сте научени на търпение. Мен лично не ме изнервя ако се наложи нещо да ми зареди по-бавно, обаче на синът ми много му пречи  :D
явно ме е хванал бабушкерлъкът  (rofl) предполагам  всичко ще си тръгне по мед и масло, мъничко търпение само.

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Неизправности
« Отговор #8 -: Февруари 24, 2012, 08:20:12 pm »
GaBOSS се опита като мен да ви обясни, че причината не е и не може да бъде в хост-сървър-сайт, а е някъде след това по веригата.

Цитат
Moзилата я ъпдейтвам редовно и последно май е версия 10.0.02 не съм чувал все още за 12-та и когато излезе като опция за ъпдейт и до нея ще ъпдейтна макар, че бих предпочел много по- пъргавите версии от 5.4 назад.

Версията е с кодовото име Aurora 12.0a2 (2012-02-11), ако си фен на продукта ще ти го пратя по скайп-а, ако не успееш да го намериш из мрежата.  (y)

Теоретически освен когато БТК не са в кеф, проблеми със уебсървърот може да има точно в 3:00 часЪт (посред нощ) когато кронТабЪт рестартира апачето, но това е за секунди и едва ли би могло да се усети, ако баш в този момент и по това време сте си в леглото!  :P

Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Re: Неизправности
« Отговор #9 -: Февруари 24, 2012, 09:49:12 pm »
някак си не можем да се разбереям явно- опиитвате се да убедите някой да си подмени всичко само за да може да подкара един сайт при положение, че всички други сайтове не ми предизвикват подобна потребност и за тях не ми е нужна специална разработка на НАСА или МОСАД.
то с търпение казват всичко се постига, ама аз съм си нервак по природа и явно ще трябва да пиша у форумът само когато ме е обзело дзен спокойствие и релакс  (music) (dance) (sun)  тъкмо докато си изпия кафето и изгледам някой клип и има вероятност мнението да се е публикувало (coffee)

Неактивен GaBOSS

  • Герой на Кактус БГ
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 135
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактузар
    • НеСиПрав
Re: Неизправности
« Отговор #10 -: Февруари 25, 2012, 02:45:47 pm »
Мдаа, явно темата ще с пълни, и понеже el pistolero приема нещата твърде буквално, без да се опитва да вникне в смисъла, ще използвам един виц за илюстрация:
Отива един борец при доктора и му разправя:
- Докторе, като си пипна главата ме боли, като си пипна корема - пак ме боли, като си пипна коляното - и там ме боли. Какво е това?
- Елементарно, счупен ти е пръста, отговорил му доктора  (rofl)

В заключение, да задам аз по ваш метод въпроса:

Johnstalker, aз защо съм дискриминиран? При мен защо не забавя форума? Или това е привилегия на старите кучета, а новобранците като мен да се мъчат?
Немедлено да ме включиш в специалната група, за да ми стане и на мен бавен форума.
(Обещавам при първо идване да се отблагодаря с бутилка от добре познатата ти прасковена ракия.)
Дегустирам ракия по домовете с материали на клиента.

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Неизправности
« Отговор #11 -: Февруари 25, 2012, 05:28:02 pm »
Оказа се, че освен БТК и ЧЕЗ може да ни бойкотират. Снощи малко след полунощ, тока в целият град спря!  :S
Успяли са да го пуснат чак към 4:00 тази сутрин. Сървъра на който се хоства форума разбира се е защитен (има UPS който може да го държи 24 часа), но опорните оптични магистрали на БТК нямат такива екстри и поради тази причина през това време отново никой не е имал достъп до форума.  :@

Неактивен Neli Maneva

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 826
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • бодливка
Re: Неизправности
« Отговор #12 -: Март 03, 2012, 10:45:17 am »
как да се ориентирам колко ми е пълна входящата кутия и колко място има още  (wasntme) и Джони ако може да свети в друг цвят съобщението, че имаме входящо писмо аз съм Бързакът Скорчев и понякога преглеждам по диагонал   :$

Неактивен GaBOSS

  • Герой на Кактус БГ
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 135
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактузар
    • НеСиПрав
Re: Неизправности
« Отговор #13 -: Март 03, 2012, 02:48:10 pm »
Доколкото го познавам Пешо, сигурно не е сложил ограничение за броя на личните съобщения ;)
А за уведомяването - отиваш на Моите Съобщения>Настройки>Промяна на настройките
и сложи отметка след "Покажи нов прозорец, когато получиш нови съобщения?"
Можеш да включиш и опцията "Уведоми ме по е-мейл всеки път когато получа съобщение:"
Дегустирам ракия по домовете с материали на клиента.

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Неизправности
« Отговор #14 -: Март 03, 2012, 03:18:26 pm »
как да се ориентирам колко ми е пълна входящата кутия и колко място има още  (wasntme) и Джони ако може да свети в друг цвят съобщението, че имаме входящо писмо аз съм Бързакът Скорчев и понякога преглеждам по диагонал   :$

Габо ти е отговорил много подробно, че даже и е познал липсата на ограничения. ;) и изкара още една черпня!  (y)

Кактус БГ

Re: Неизправности
« Отговор #14 -: Март 03, 2012, 03:18:26 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33