Автор Тема: Сдружение "Екзотика"  (Прочетена 14431 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nimich

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 108
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Сдружение "Екзотика"
« Отговор #15 -: Юни 20, 2013, 06:50:10 am »
Така е, станал съм предимно писател.  8) Имах предвид, че евентуалният член на дружеството ще иска да знае какво получава от това членство - може би достъп до еди-каква си информация, кактуси и други растения гратис или обмяна, срещи с интересни хора, такива неща. Няма да е само книжка за показване, я.
След последната сбирка на Екзотика, решихме Сдружение "Екзотика" да си остане самостоятелно дружество.
Относно евентуално учредяване на ново дружество - "Дружество на Любителите на Кактуси и Сукуленти в България" - в момента обсъждаме (с няколко ентусиазирани колеги от София и страната) идеята и всички въпроси и проблеми по учредяването и функционирането на такова дружество. Когато имамаме повече информация ще я публикуваме във форума и ще отговорим на твоите въпроси и на всички други. За сега е ясно, че част от членовете на Екзотика са готови да се включат като учредители.

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: Сдружение "Екзотика"
« Отговор #16 -: Януари 27, 2014, 11:30:44 pm »
Предложих за гласуване от Общото събрание на сдружението да направим национална изложба на кактуси тази година в София. Правили сме такива неща в миналото, защо да не можем и сега и да възстановим една хубава забравена традиция! Предложението ми обхваща и финансова помощ за път и престой на желаещите участници извън София. Сдружението има някаква скромна финансова възможност от набрани средства от членски внос на членове и от събрани такси за участие в поръчки от не-членове. Средствата, с които сдружението разполага е присъщо да се изразходват за подобни прояви. Вероятно няма да са достатъчни за реализацията на подобно събитие, но ще апелирам, поне софийските участници, да се бръкнем за по някоя и друга стотачка и да осъществим това.
Засега, времето за реализация на това събитие е някой от празниците - Гергьовден, 24 май или 1 юни. Мястото на провеждане - градинката на "Кристал", Градската градина (пред Двореца), градината на НДК, езерото "Ариана" в Борисовата градина, Музей "Земята и Хората", Зоопарк "София" или друго популярно място, може и в някой от моловете…
Идеята е да се направи изложба-базар като всеки участник докара някакви растения по своя преценка като брой и размер така, че да може без проблем да си ги докара и отнесе - 5, 10, 20, 50 растения - кой колкото иска и може.
Хайде да направим една изложба, а!
Поздрави, Андрей

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: Сдружение "Екзотика"
« Отговор #17 -: Февруари 04, 2014, 01:18:29 am »
Хора, хайде да се проявим публично като кактусчийска общност! (happy) Такова нещо не се е случвало от десетилетия и със сигурност ще е събитие от национална значимост! Ако имате други по-добри идеи за място и време на провеждане - пишете! (y)
Поздрави, Андрей

Неактивен ilu6a

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 178
  • Activity:
    1%
Re: Сдружение "Екзотика"
« Отговор #18 -: Февруари 04, 2014, 10:16:11 pm »
Пловдивския панаир?

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Сдружение "Екзотика"
« Отговор #19 -: Февруари 04, 2014, 10:53:38 pm »
Хора, хайде да се проявим публично като кактусчийска общност! (happy) Такова нещо не се е случвало от десетилетия и със сигурност ще е събитие от национална значимост! Ако имате други по-добри идеи за място и време на провеждане - пишете! (y)

Инициативата е похвална. Аз лично си спомням че в наше село имаше подобни прояви на кактусисти, гАлЪбари и акваристи. Беше ми голям кеф да ходя на "изложбите" им, защото винаги си купувах по някоя риПка.. ;) а и имаше какво да се види. ;)

До сега не съм се замислял, каква е била целта при организирането на подобни мероприятия!  (wasntme)

Интересно ми изглежда през призмата на времето.. и как сега ще се обясни връзка между мотивацията за участие и комерсиалната реализация. До колкото си спомням, повечето от участниците в подобни "изложби" бяха мотивирани да участват единствено за да реализират продукцията (кактуси, кокошки, рибки) си на тези организирани базари.

В днешно време, просто не мога да си представя една такава "изложба" без участието на утвърдени кактусОпроизводители на българския пазар, като Инка, Серафимови, Рангел (който все още не познавам на живо), Андромир Попов, Клеман, Галин Моряка...и др.

Андрей, имаш ли някаква по-детайлна програма за провеждането и реализирането на една такава изложба?  (happy)


Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: Сдружение "Екзотика"
« Отговор #20 -: Февруари 05, 2014, 01:07:53 am »
Ехе! (happy) Благодаря на включилите се в темата! (handshake)

Целта на изложбата (и изложбите изобщо) е общественият интерес. Никога не е имало липса на такъв интерес към такива събития! Всички изложби, още от времето на социализЪма бяха фурор. На всички тях е имало и базар. Имаше и конкурси с медали и грамоти за най-едикЪФси екземпляр (при гълъбите, канарчетата, папагалите и други животински твари - даже имаше обучени съдии) - ние кактусчийте като широки души, се грамотясвахне в близките капани около изложбите, тъй като нямахме обучени съдии (rofl) - раздавахме си наградите на маса или на пейка, абе купон! (party)

Една изложба е празник и за участниците и за посетителите. Много посетители стават впоследствие кактусчии. Много участници успяват да продадат това-онова, което вече не искат или имат в повече…

Най-важното! Това е обществено събитие изявяващо волята на всеки от нас да покаже, че има много по-добри начини човек да си има подръчно и достъпно щастие!

И, най-най-важното! Такова мероприятие ни прави истинска общност!

Детайлна програма мога да имам, когато има какво да се програмисва. Засега съм получил подкрепата на УС на сдружението да спонсорираме в някаква степен желаещите участници.
Поздрави, Андрей

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Сдружение "Екзотика"
« Отговор #21 -: Февруари 05, 2014, 08:27:33 pm »
....
Детайлна програма мога да имам, когато има какво да се програмисва. Засега съм получил подкрепата на УС на сдружението да спонсорираме в някаква степен желаещите участници.

Добре е да има поне някакви насочващи детайли, място, време, продължителност, ангажираност изобщо е важно организаторите да кажат ясно какво предлагат на участниците. (y)  (beer)

Неактивен bricki

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 444
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • новобранец ;)
Re: Сдружение "Екзотика"
« Отговор #22 -: Февруари 05, 2014, 08:43:59 pm »
Аз малко да размишлявам върху темата...

1. Ако е само изложба (най-лекия вариант) - нужно е помежение и ще трябва да се нагърбят участниците да си транспортират експонатите. Тук може и само дружеството да свърши работата.

2. Ако е вид конкурс - тук ще трябват и съдии или мнение на публиката (посетителите), за да се определят "победители", съответно по видове и т.н.

3. Ако е само базар - виж ЕЛК Белгия :)  Но базара е съпътстващ и на двата горни варианта!!!

Аз съм присъствал на конкурси за канари и мога да кажа, че повечето посетители са идвали за да си купят любимец.
Самите участници също разчитат на добро представяне, пък за да продадат "продуктите си".

А на въпроса на Джони, мисля, че един уикенд ще е достатъчен откъм време.
А мястото вече е въпрос на възможности...  (think)

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Сдружение "Екзотика"
« Отговор #23 -: Февруари 05, 2014, 10:43:26 pm »

Предварително се извинявам на Екзотика за мнението което ще изкажа. Все пак искрено ще се радвам ако се окаже че не съм прав.

Хубаво е като идея, но кажете ми колко трябва да съм самовлюбен че да сложа в колата двайсет процента от пенсията си под формата на бензин, и  да разходя до София пет, шест трънчета с идеята някой да ги хареса и да ми каже браво. 

Идеята за изложба - базар е по-реална, но пък колко са хората сред нас които имат достатъчно излишни трънчета за продажба на щанд.  Ще се получи изложба - базар с пет, шест , айде да са десетина участника.

Май фото форумския вариант е най-реален.

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: Сдружение "Екзотика"
« Отговор #24 -: Февруари 05, 2014, 11:21:48 pm »
Благодаря отново за интереса и новите мнения! (bow) Бих попитал по-скоро, какво би мотивирало като условия един участник в национална изложба някъде в България да се запали и да се вдигне заедно с гордостите си, за да се включи?
Аз си го представям като финансова помощ от сдружението за пътни разноски и настаняване. В Англия, например, за такива събития местните клонове на националното сдружение предлагат спонсорство под формата на двупосочен билет за влак 2-ра класа или равностойността му в нормално гориво за автомобил и настаняване в сносно място за нощувка в стая със собствен санитарен възел.
Вижте националните кактусчийски сбирки, които Петър организира в Чифлик. Прекрасни събития (браво, Домакине, пак ти благодаря)! И се надявам да продължат. (happy) Там няма спонсорство и всички (а не сме малко събиращите се там) намират и време и средства да дойдат…
Поздрави, Андрей

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: Сдружение "Екзотика"
« Отговор #25 -: Февруари 13, 2014, 01:12:45 am »
На 11.02.2014 се състоя общото събрание на сдружението. Една от основните теми беше изложбата.
Като най-подходящи дати за провеждане на това събитие се спряхме (по ред причини) на 30., 31.05. и 01.06. (петък, събота и неделя). Като най-подходящо място - Южен парк в София. (Пък, живот и здраве, за 12., 13. и 14.09. - пак…) Всички от сдружението, изразили воля за участие, изразиха желание да показват, да разказват, да споделят опит, да помогнат със собствени средства за осъществяване на това събитие! Никой не го възприе от позиция на възможност за търговия (но базар, разбира се, ще има). Можем и различни конкурси да си организираме за собствено удоволствие и за радост на публиката. Изобщо, можем да си направим един супер купон! (rock)

Ще се радвам да получа идеите и размислите ви във връзка с провеждане и участие на това събитие. А, най- ще се радвам да получа многобройни отговори "ДА!", "ИДВАМ!", "ИСКАМ!", "ДАВАМ!"…  (nod)
Подновяваме една традиция, която години наред е била посрещана с огромен интерес от обществеността - традиция, която е почти 40-годишна! Някои от вас дори не са виждали такова нещо в живота си!

Каквото и както да си говорим и пишем, ние сме общност от споделящи общ интерес хора и е нормално да организираме и провеждаме общностни събития, свързани с обществени изяви и жив контакт и помежду ни, и с публика. Най-важното! Стигаме до децата - колко от тях ще се запалят по нещо красиво и благородно вместо по неща, за които е гадно да се пише или помисля…

Има много какво да кажем и покажем на хората, а и помежду си. И имаме много какво да дадем! (nod)

Хайде помислете го. Това е събитие, което ще се случи. (f)
Поздрави, Андрей

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: Сдружение "Екзотика"
« Отговор #26 -: Февруари 20, 2014, 10:58:16 pm »
Дали някой нещо вече е помислил по изложбата? (hi) Някой нещо да сподели, посъветва, попита, предложи?
Поздрави, Андрей

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Сдружение "Екзотика"
« Отговор #27 -: Март 07, 2014, 12:56:24 am »
Дали някой нещо вече е помислил по изложбата? (hi) Някой нещо да сподели, посъветва, попита, предложи?

Вероятно ще се включим в инициативата и най-вече точно в базарната част. В зависимост от условията, евентуалните такси за "сергийната площ" и разходите за нощувки ще бъде определена продължителността на визитата ни. (y)

пс. Ако сдружение "Екзотика" успее да поеме всички тези разходи по тази инициатива, ще участваме на 100%. Транспортните разходи ще ги приемем за наша сметка. (clap)

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: Сдружение "Екзотика"
« Отговор #28 -: Март 07, 2014, 01:42:59 am »
Еееееееее! Петре! (rock) Благодарности за положителния отзив! (handshake)

Хайде, още, още! (happy) Варненци, Ямболии, Ловчанлии, Бургазлии и всички кактусчии от всички краища наравно…

Ще пиша, разбира се, за всяка подробност по подготовката и организацията.
Поздрави, Андрей

Кактус БГ

Re: Сдружение "Екзотика"
« Отговор #28 -: Март 07, 2014, 01:42:59 am »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33