Автор Тема: Прибрахте ли си ги (го) вече?  (Прочетена 21857 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Neli Maneva

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 826
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • бодливка
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #60 -: Октомври 02, 2016, 09:48:38 pm »
Асене, чудесно ободлени кактуси имаш. Сигурно се повтарям, ама за мен префектният кактус е стегнат и да не му се вижда тялото от бодли  :) Аз се чудя, как се поливат толкова много кактуси без маркуч  (think) Това си е огромен труд, пък и подреждането никак няма да е лесно. Моята жалка оранжерия ми върши чудесна работа, лесно се подреждат и съответно изнасят от нея... пък и моята бройка не е кой знае колко голяма :D

Неактивен SPINY

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 977
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #61 -: Октомври 03, 2016, 10:31:42 am »
Да живеят первазите  :) (y) Големи тръни стават там.  Мерси Асене за надникването в бодливият ти рай  (y) Красота !
Виждам ,че доста използваш засенчващи мрежички по кактусите. Юг-югозапад ли ти е изложението ? Моят перваз е юг-югоизток и не ми се налага да ги засенчвам.

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #62 -: Октомври 03, 2016, 11:42:13 am »
Изложението е точно юг-югозапад. Без парчетата от перде кактусите горят жестоко. На някои слагам по две и въпреки това има пригар. Но пък за сметка на това от тази страна излизат най-хубавите бодли. Това с мрежичките го видях при колега кактусар. Винаги има какво ново да научиш. Поради спецификата на кооперацията и чупките при мен имам кактуси, които се огряват от 10,30 до към 19,30, а други от 13 часа. Това по време на лятното слънцестоене. А към момента от преди 9 до към 18,30 и слънцето се скрива зад отсрещния блок. Относно поливането - използвам шише от веро. Поливам ги два пъти през половин час не обилно. При суха почва обилното поливане предизвиква изтичането на голяма част от водата по пътя на най-малкото съпротивление и не овлажнява достатъчно субстрата. Докато овлажнената почва поема водата по-добре. Освен това ако се стича вода комшиите отдолу правят луди скандали, че им предизвиквам наводнения.
« Последна редакция: Октомври 03, 2016, 11:48:51 am от asensy »

Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #63 -: Октомври 03, 2016, 11:48:59 am »
Преди малко Фейсбук ми припомни със снимка, че през 2010-та по това време спешно съм прибрал почти всички кактуси за ускорено зазимяване- някаква аномалия ще да е имало  :D

Неактивен SPINY

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 977
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #64 -: Октомври 03, 2016, 08:23:53 pm »
Преди малко Фейсбук ми припомни със снимка, че през 2010-та по това време спешно съм прибрал почти всички кактуси за ускорено зазимяване- някаква аномалия ще да е имало  :D
Не е имало аномалия. Вероятно си се изплашил от прогнози за лошо време , но реално под 6`-7`С не е падало  :)
http://www.stringmeteo.com/synop/bg_stday.php?year=2010&month=10&day=1&city=15655&int=30&submit=%D0%9F%D0%9E%D0%9A%D0%90%D0%96%D0%98#sel

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #65 -: Октомври 03, 2016, 08:38:56 pm »
Не знам аномалия ли е или не, но помня че преди години, когато и аз и тръните ми бяхме доста по-млади, по това време / началото на октомври /  всичко беше зазимено и прибрано в вътре. Сега всичко е по первазите, и половината цъфтят, а другата половина се канят да цъфтят / от цъфтящите де / . Да не говорим че всички / и цъфтящи и не цъфтящи/  без изключение са във фаза на активен растеж. Прогнозата за утре - рязко застудяване с обилни дъждове. А кажете как се прибират будни кактуси. На топло, и с недостиг на светлина. Ще има един период на дебнене и при нужда постоянно пренасяне денем вън, а вечер вътре. 

Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #66 -: Октомври 03, 2016, 11:33:28 pm »
Сега се сетих, май имаше цяла седмица гъста мъгла с много влага и никакво слънце и около 10-на градуса минимални засичах, а тогава повечето ми кактуси бяха все още семеначета собствено производство на по 1-2 години.
То и днеска мъглата откри сезона, че даже отворих дограмата широко, че хубаво да обгърне около Копиапоите (че една Хипогея даже обилно цъфтяща), колкото и да е нелепо това, защото нашенската мъгла хич не ороси кактусите, както го прави по филмчетата чилийската  :D

Неактивен SPINY

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 977
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #67 -: Октомври 04, 2016, 05:10:01 pm »
Не знам аномалия ли е или не, но помня че преди години, когато и аз и тръните ми бяхме доста по-млади, по това време / началото на октомври /  всичко беше зазимено и прибрано в вътре. Сега всичко е по первазите, и половината цъфтят, а другата половина се канят да цъфтят / от цъфтящите де / . Да не говорим че всички / и цъфтящи и не цъфтящи/  без изключение са във фаза на активен растеж. Прогнозата за утре - рязко застудяване с обилни дъждове. А кажете как се прибират будни кактуси. На топло, и с недостиг на светлина. Ще има един период на дебнене и при нужда постоянно пренасяне денем вън, а вечер вътре.
Същото бих казал и аз Склери. В началото на хобито ми / преди около 30 години / когато имах , нямах пет кактуса  :) си спомням как като станеше 1. октомври и бързах да ги прибера. Вероятно воден от страха да не ми измръзне нещо / а всеки кактус тогава си беше за кътане/ , а и като че ли наистина тогава имаше доста по-студени периоди през октомври. / имаше дори и сняг през зимата  (rofl)/
През последните пет-шест години въобще не ми и минава през главата идеята да ги прибирам преди средата на ноември. Единствено юбелманиите прибирам рано.

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #68 -: Октомври 04, 2016, 09:08:43 pm »
Бях студент от осемдесета до осемдесет и пета. Една година инженерствах и след това пак се върнах на студентската скамейка за още две години и половина/ изкарах втора магистратура както е модерно сега да се казва / . Имах щастието осем пъти да празнувам осми декември. Всичките ми осем студентски празника бяха в планината. Всичките на сняг, и то на сняг достатъчен за каране на ски. Сега ски сезона започва чак в началото на февруари и свършва няколко дена след това. Каквото и да говорят метереолозите че топлите зими били нещо нормално климата определено се променя. Имам усещането че по-младите сред нас може и да доживеят момента когато няма да се налага два пъти в годината да сурнат щайги и кашони с кактуси на вън и на вътре.   

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2841
  • Activity:
    1%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #69 -: Октомври 07, 2016, 02:53:51 am »
Мохабета бил тука, ясно.  :) При нас тия дни вече не се вдига над 5 градуса, но аз се изхитрих и ги прибрах още през Септември. За някои от тях избора беше много труден, щото е между -20 и +20, вънка или вътре, добре че не са чак толкова много. Тия семеначета опунция реших да ги оставя навънка, където са и родителите им. Експеримент. Боговете как експериментират с нас, и ний така.  (sun)
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2841
  • Activity:
    1%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #70 -: Октомври 10, 2016, 05:52:27 pm »


Действате ли?  (rock)  (party)  (coffee)
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #71 -: Октомври 10, 2016, 09:31:06 pm »
Aбе, действаме, ама имам, чувството, че плажните ми шорти малко трудно ще изсъхнат при вашите условия... а тук морската вода е +20 градауса (целзиеви)  :D

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2841
  • Activity:
    1%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #72 -: Октомври 12, 2016, 03:45:13 am »
Aбе, действаме, ама имам, чувството, че плажните ми шорти малко трудно ще изсъхнат при вашите условия... а тук морската вода е +20 градауса (целзиеви)  :D
Ти си в друг пояс, почти в Истанбул. Гледам там, по турските сериали - не си прибират масите от кафенетата цяла зима...
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен hindo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 603
  • Activity:
    0%
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #73 -: Ноември 18, 2016, 05:48:21 pm »
<br /><br /><br />image hosting for forums<br /><br /><br /><br />Powered by Free Image Hosting<br /><br /><br />
Бучки лед или кактуси прибрах от търновския балкан.

Неактивен zmei4o

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 911
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Буря!
« Отговор #74 -: Юли 05, 2017, 01:47:48 am »
Прибрах ги за малко заради бурята ;)



Бурята ;)

Кактус БГ

Буря!
« Отговор #74 -: Юли 05, 2017, 01:47:48 am »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33