Автор Тема: Помощ  (Прочетена 6625 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен barni

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3
  • Activity:
    0%
Помощ
« -: Април 03, 2016, 11:25:12 pm »
Здравейте днес се прибрах след като няколко дена бях извън града и заварих това на мъника. :( :( :(
 
Миналата седмица го пресадих и сега се притеснявам да не съм увредил корените надявам се че може да се спаси. Благодаря предварително на всеки който реши да помогне  :)

Неактивен SPINY

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 977
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Помощ
« Отговор #1 -: Април 04, 2016, 10:12:51 am »
Леко изгаряне . След година  няма да личи. Прилича ми на грузони с бял бодил. Те изгарят много лесно . Засенчвай го по малко докато е малко. :) След три-четири години му дай цялото възможно слънце , но дотогава по- внимателно със слънцето.

Неактивен barni

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3
  • Activity:
    0%
Re: Помощ
« Отговор #2 -: Април 04, 2016, 10:22:24 am »
Държах го в дъното на стаята затова не мислех че е изгаряне а умира снощи като го видях много се притесних цяла нощ не съм мигнал :-D но сега се успокоих благодаря много имам и по голям той е добре за мое щастие. Но въпроса ми е да почна ли да ги поливам миналия понеделник си пресадих кактусите.

Неактивен SPINY

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 977
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Помощ
« Отговор #3 -: Април 04, 2016, 04:07:36 pm »
Поливай смело  :) Аз съм започнал още от март. Полях всичките ми терасни тръни. През април ще имат още две -три поливки.  Сега времето е идеално за кактусите - хладни утра и суперско слънце цял ден.

Неактивен barni

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3
  • Activity:
    0%
Re: Помощ
« Отговор #4 -: Април 04, 2016, 05:08:17 pm »
Благодаря много  :) Все още са вътре но скоро ще ги изкарам на устаклената тераса и лека полека ще ги изложа на пълно слънце

Неактивен lalenomis

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 5
  • Activity:
    0%
Re: Помощ
« Отговор #5 -: Април 19, 2016, 10:56:32 pm »
Здравейте, искам да се възползвам от темата и аз да помоля за помощ.Имам скромна колекция от бодливковци но си ги гледам от отдавна, но в последно време нещо не са добре: Ако някой знае какво може да им помогне, моля нека  отговори. Ще съм му много благодарен.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               P.S.     А някой знае ли този вторият как да го накарам да цъфти?                                                                                                                                                                                     

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: Помощ
« Отговор #6 -: Април 20, 2016, 01:07:09 am »
Това са поражения от акари. Набави си акарицид и започвай борба. Пораженията няма да се оправят - ще минат години докато трънчетата ги надраснат.
Поздрави, Андрей

Неактивен lalenomis

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 5
  • Activity:
    0%
Re: Помощ
« Отговор #7 -: Април 20, 2016, 10:29:26 pm »
Благодаря за бързия отговор! А ще може ли да напишеш някоя марка по-качествен препарат, защото съм чел, че тия гадове са много упорити?

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Помощ
« Отговор #8 -: Април 21, 2016, 12:03:42 am »
Вземи си Нисоран, има го във всички агроаптеки. Половин кубик (грам) на литър. Десетина дни по-късно желателно е да пръснеш с фунгицид (Топсин, Ридомил), защото на раничките от акарите понякога се появяват гъбки.

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: Помощ
« Отговор #9 -: Април 21, 2016, 12:34:40 am »
Ползвам Ортус 5 СК и си върши работата, не ми се е налагало да търся друг.
При нападение ти трябват задължително поне 2 последователни пръскания през 14 дни, защото не действа на яйцата. Може да направиш след това за сигурност и 2 последователни пръскания пак през 14 дни с Би-58, който, освен инсектицидно, също има и акарицидно действие.
Поздрави, Андрей

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Помощ
« Отговор #10 -: Април 21, 2016, 01:27:56 pm »
Нисоранът действа и върху яйцата и не се налага повторно пръскане.

Неактивен lalenomis

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 5
  • Activity:
    0%
Re: Помощ
« Отговор #11 -: Април 21, 2016, 10:57:57 pm »
Благодаря!  (bow) Страхотни сте!

Неактивен ggbgg

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
Re: Помощ
« Отговор #12 -: Юли 11, 2016, 03:16:27 pm »
Здравейте :) Реших, че няма нужда да спамя с нови теми.
Не съм опитен кактусар, но наличните си ги гледам с много любов. Беше ги нападнала памуклийка

и по препоръка на близката агроаптека третирах многократно със санмайт. Само че гадините вместо да мрат, ставаха повече. След дълга, но неуспешна битка, реших, че ще третирам с Би-58. Още след първото пръскане (преди около две седмици) гадините почти изчезнаха. 
Но снощи с ужас видях, че сребърното ни копие си е полегнало неелегантно на една страна и трябва спешно да се реже. За щастие поражението е поправимо и кактусчо ще се оправи

Проблемът е, че не знам каква е причината- дали са гъбички или по някаква причина е взел да гние? Има ли шанс Би-58 да не му е понесъл? Притеснява ме дали е плъзнало и по околните трънчета. Канех се да пръскам още веднъж за пълзящите гадини и сега се чудя дали топсина не е по-спешен?  (think)

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Помощ
« Отговор #13 -: Юли 11, 2016, 06:02:46 pm »
Разрови му корените и ще се разбере от къде е почнало да загнива.  (y)

Неактивен ggbgg

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
Re: Помощ
« Отговор #14 -: Юли 11, 2016, 06:25:55 pm »
Май е късно....хвърлих почвата  :S ама уж за хубаво, да не остане (евентуална) зараза около другите
Иначе като изключим 10см каша в основата, нагоре беше чист.... дали е добра идея да си ги напръскам пак с Би-58 и след 1-2 седм топсин профилактично?

Кактус БГ

Re: Помощ
« Отговор #14 -: Юли 11, 2016, 06:25:55 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33