Автор Тема: Биологична защита за кактуси?  (Прочетена 3982 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Биологична защита за кактуси?
« -: Април 17, 2016, 01:48:05 am »
Преди месец се натъкнах случайно на Bactiva.
Вижте материалите за продукта:
- описание;
- приложение.
Коктейлът от микроорганизми изгражда био-защита за корените и едновременно с това действа и като био-тор, благодарение на освобождаването в усвоим вид на основни макроелементи (азот и фосфор) и фитохормони.

Наканил съм се да си купя за проба. В комуникация съм с немската страна на фирмата.

Ето какви условия ми дадоха:
Опаковка:
50g: € 6.80
250g: € 32.50
1kg: € 125.00
Доставка:
до 2kg: € 9.00, 8 - 11 дни, без проследяване;
до 5/10/20/31.5kg: € 16.99/21.99/32.99/44.99, 6 - 8 дни, с проследяване;
със застраховка до € 500.00 стойност на стоката.

Аз ще опитам със сигурност. Иска ли някой друг да се включи, за да вземем и разпределим по-голяма опаковка?
Поздрави, Андрей

Неактивен Andromir Popov

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1064
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Биологична защита за кактуси?
« Отговор #1 -: Април 17, 2016, 07:21:21 pm »
 Този продукт е доста интересен,дали ще има такъв ефект и при кактусите?


Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Биологична защита за кактуси?
« Отговор #2 -: Април 17, 2016, 07:35:52 pm »
Въпреки, че ние вече тествахме подобен германски (микоризен) препарат МикоАктив при сеене на семеначета и резултатите бяха нулеви (дори семената не покълнаха) ще тестваме и този!  (y) Ако се организира поръчка ще вземем 50 грама.

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: Биологична защита за кактуси?
« Отговор #3 -: Април 18, 2016, 11:38:02 am »
Дали ще има ефект, искам и аз да разбера.

От материалите, които намерих, в Мексико се прилага като био-фунгицид и при кактуси, доколкото агро-фикус-индиката минава за кактус.
Прилагал се успешно и при на семената на опунциевите за разграждане на инхибиторите, запечатващи хилума и микропила, със значителен % над необработени семена (по спомен 20 или 30%).

Една странна подробност, която не ми се изясни напълно е, че в ЕС продуктът не е регистриран и маркетиран като био-фунгицид или средство за де-инхибиране при семена, а само като био-тор. В разговор с немеца по телефона, се опита да ми обясни, че имало нещо в органичното законодателство в Съюза и Щатите и се допускало употребата му за био-земеделие само извън съюзните, респективно федералните територии. Явно става дума за тъпизми, които не липсват, поне в европейското био-законодателство (щатското е още по-рестриктивно).

Чак организация за масова поръчка не ми се прави, още повече, че не знам дали си струва, без поне някой да има вече опит с продукта. Не е честно да подвеждам.
Който иска да опита, да ми драсне до края на тази седмица, за да мога в петък вечерта да пусна поръчката на немеца.
Който пък иска първо да види дали ще има някакъв ефект при "престрашилите" се - ако има ефект, пак ще поръчваме и тогава вече може да се ангажирам с масовка.
Поздрави, Андрей

Неактивен kle4o

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 210
  • Activity:
    0%
Re: Биологична защита за кактуси?
« Отговор #4 -: Април 18, 2016, 03:17:40 pm »
Здравей, Андро!

Такива продукти предлагат от Пловдив - защо ти в внос от Мексико през Германия?
Аз пробвах триходерма преди години - работи определено, на принципа на конкуренцията.
Има и два негатива - мирише на мицел, когато е влажно и цапа растенията, но само временно.

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: Биологична защита за кактуси?
« Отговор #5 -: Април 19, 2016, 01:13:21 am »
Чудесно е, че споделяш положителен опит и ти благодаря!
Гледах Триходермин-а, ако имаш предвид него, но той, доколкото видях, е само Триходерма. А, в Бактива, освен Триходерма (различен вид) има и други микроби, включително и полезни бактерии, които отделят в усвоим за корените вид фосфор и азот - един вид подобие на микориза. Освен това, тази сбирщина я рекламират, че в резултат от съобщностното си действие, ефективно отблъсква и други почвени фитопаразити, включително нематоди. В случая е просто съвпадение, че имам случай на нематоди, а отварям дума за Бактива. Истината е, че заради високата гъбна заболеваемост при мен и не особено ефективните химически резултати, търсех периодично алтернативи методи за въздействие. Мързелът ми също е основен двигател - не намирам желание, време и възможности да пропарвам почвените си бъркочи.
Поздрави, Андрей

Неактивен kle4o

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 210
  • Activity:
    0%
Re: Биологична защита за кактуси?
« Отговор #6 -: Април 19, 2016, 01:10:55 pm »
Здравей, Андро!
Триходермата има всякакви щамове. В Германия я ползват отдавна с успех при кактуси.
Да видим как ще действа твоята комбинация.
Ползването на такива продукти, изключва поливане или пръскане с доста препарати, които иначе използваме.
Успех!

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: Биологична защита за кактуси?
« Отговор #7 -: Април 20, 2016, 01:27:14 am »
Така е, забравяме фунгицидите при прилагане на такъв тип препарати.
Поздрави, Андрей

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: Биологична защита за кактуси?
« Отговор #8 -: Април 22, 2016, 01:40:02 am »
Напомням, че днес искам да пусна поръчката. Моля, който желае да пробва, да драсне.
Поздрави, Андрей

Кактус БГ

Re: Биологична защита за кактуси?
« Отговор #8 -: Април 22, 2016, 01:40:02 am »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33