Автор Тема: Зимуване на топло  (Прочетена 2822 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Lora

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 6
  • Activity:
    0%
Зимуване на топло
« -: Юли 28, 2017, 10:16:11 am »
Здравейте!
От скоро се запалих да гледам кактуси. Тази пролет се сдобих с доста нови попълнения, но имам леки притеснения за зимния период.
Растенията през зимата няма къде другаде да ги държа, освен на 20+ градуса през половината ден. През останалата част от деня е около 15 градуса.
Миналата зима също имах кактуси, които ги гледах така, нямаха никакъв проблем, даже са си доста свежи и пролетта започнаха да растат много добре.
Притеснява ме само цъфтежът. Дали тези температури няма да попречат на пъпките? Бих се радвала на някакви съвети как да се грижа за любимците си през топлата зима! Благодаря предварително! :)

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2841
  • Activity:
    1%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Зимуване на топло
« Отговор #1 -: Юли 30, 2017, 08:23:29 am »
Ами, отговора зависи от това какви са видовете в колекцията. Тропичестките видове, повечето бразилци, както и мексиканците няма да имат проблеми с тези температури, само трябва да се държат напълно сухи през зимата или хладния период като цяло. Добре е и да са на светло, даже слънчево, където ще е по-малко вероятно да почнат да растат неправилно, издължавайки се. От опит знам, че в едно жилище винаги има и по-студени места, поне с няколко градуса.

И да, възможно е някои видове, като ребуции и сулкоребуции да не цъфтят въобще или слабо.
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2841
  • Activity:
    1%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Зимуване на топло
« Отговор #2 -: Август 05, 2017, 09:25:21 pm »




Някои видове (Lobivia,Tunilla) могат да се издължат независимо от сухото държане и зимата. Минават няколко сезона, докато евентуално се оправят.
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен Lora

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 6
  • Activity:
    0%
Re: Зимуване на топло
« Отговор #3 -: Август 07, 2017, 09:18:22 pm »
Ето тук съм сложила снимки на тези, които имам:
https://cactus-bg.com/forum/index.php?topic=1962.0

Благодаря!

Неактивен Andromir Popov

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1064
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Зимуване на топло
« Отговор #4 -: Август 09, 2017, 10:29:14 pm »
Растения отглеждани зимата на такива температури,просто рано или късно са обречени на гибел!Зимата е период на покой,ако температурата е 20 гр., и  не се поливат се издължават при липса и на слънце се обезобразяват  и просто са обречени.Ако се поливат се изтощават и пролетта трудно ще образуват цветни бутони!Ако човек не може да осигури на кактусите зимата покой,най добре е да отглежда епифитни растения, и някои суколенти за които няма проблеми.

Кактус БГ

Re: Зимуване на топло
« Отговор #4 -: Август 09, 2017, 10:29:14 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33