Автор Тема: Да бъде, или не.. ;)  (Прочетена 5464 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Да бъде, или не.. ;)
« -: Януари 31, 2018, 10:48:34 pm »
Наздраве на всички! Заради проблемите с прикачането на снимки и с проблемите на хостерите реших да добавя и възможност за добавяне на снимки на хоста на сървъра.. демек от там снимките ни няма да се губят. Принципно това мое решение е грешно, защото с качването на всяка снимка локално на сървъра там дисковото пространство намалява и може да се стигне до един момент когато то ще свърши. За това всички снимки качени на нашия сървър се преоразмеряват до 1024х748.. и така ще има място за повече. ;) За наша радост пък, няма да ни се губят снимки.. :) Но.. в един момент това ще стане проблем защото мястото на диска ще свърши и тогава ще трябва да минем на по-висок хостинг-план. ;) Принципно това не ме притеснява толкова, но се замислям.. дали си заслужава и дали има смисъл за вас.
Защото по принцип, една птичка пролет не прави.. И накрая ми "светна"! ;) Ако 10% от вас които четете и пишете тук решите да се включите и направим заедно едно "ято".. отделите по някаква малка сума, примерно от 20-30-50 стотинки която ще отива за плащането на сървъра на месец ще ми подскажете, че има смисъл да си губя времето за да поддържам това място.  (y) И за да не е по "ленински" месечно няма да се приемат повече от максималната дарена сума от 50 стотинки примерно.. за да няма съмнения за корупция. ;)
Дори и да няма мераклии да се включат в "ятото" поне още 5-10 години ще поддържам форума. ;) Това е за успокоение.. ;)

Интересна ми е вашата реакция? ;)

Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Re: Да бъде, или не.. ;)
« Отговор #1 -: Януари 31, 2018, 11:38:52 pm »
Аз съм вътре  (y)
Дори имам идея да бъде добавено като опция при пазаруване в магазинчетата за кактуси и семки, примерно бутонче към края на поръчката "добави 6 или 12 месеца" съучастие в хостинга на форума. Така ще може да комбинираме в една поръчка всичко. Може и ипей/пейпал опции да се добавят. Може и да не е добра идеята, ама сега ми хрумна. Аз ще участвам при каквато и да е реализация.  Снимките са важна част от форума и сега като гледам колко стари линкнати от фейсбуци или хостнати в разни от безплатните сайтове за снимки са изчезнали безвъзвратно ми става тъпо, щото четем коментари за нещо, което го няма.
 Форумът е ценен и не бива да го оставяме да залинее или изчезне.

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Да бъде, или не.. ;)
« Отговор #2 -: Януари 31, 2018, 11:47:04 pm »
Поне аз да ти отговоря де.... ми няма да ти пратя  1 лев на месец!
По много причини!
1. Що да ти дам, кат мога да мина метър (играеш ли белот?)
2. За да ти пратя 1 лв, ще трябва да дам около 2 лева на тез, дето ще ти го донесат.
3. Ако досега твоята фирма не е пуснала тема по ТНТМ или не е дарила  пари на развойната фирма на М за изследване на влиянието на кактусовия сок върху ефективноста на вибрационните тампони време е да се тампонираш.
4. Аз си мислех, че раздаваш премии за писане във форума, но понеже не пиша много не съм го правил на въпрос. А и не съм алчен. Само малко така.
5. Няма ли Европрограма "Троян - сливова и кактуси" ?
6. Ще се наложи да ми издадеш квитанция, която да ми пратиш, а аз да преведа на заклет преводач и да я заверя нотарялно в посолството. ( на теб щи се повишат приходите с 1 лв и ще дължиш данъци.; ще си похарчил квитанция и ще трябва да дадеш около 2 лв на ония пройдоха, дето ти донесе единия лев, а аз преводач -50, посолство в отава на 250 км в раб. Време + 50 или 125 лв за заверка според туй дали ще трябва да търсят фирмата ти в регистъра. И пропускам надница)
7. Ако жената разбере ...
8. Ще ми блесне персоналитето.

Та се чудв ся дали да продължавам да пиша тук, щото напоследък съм кът с парите и си викам да видим кви са ти бонусите. А то...

Ще прощаваш, че така направо, но поне съм честен, когато ми изнася.
 :P
Е тва е... аз докато броих стотинките за хляб гледам пистолеросът ма преварил, ма който стреля първи рядко улучва.
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2841
  • Activity:
    1%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Да бъде, или не.. ;)
« Отговор #3 -: Февруари 01, 2018, 02:37:53 am »
Аз съм за! И за какви пари става дума....

То и аз си пека хляб чат-пат, ама за хостинг имам. Ся гледам, Телъс ма шмули $73 месечно за Интернет, та за кво не съм ги дал...
Плюс тва спестявам много от кръчми, щото всяка вечер седя ... по форуми.  :D
Цитат
Може и ипей/пейпал опции да се добавят.
Добра идея.
Щото ако пратя нарочен куриер, оня може да забегне някъде с парите и да провали начинанието.  ;)
« Последна редакция: Февруари 01, 2018, 02:44:27 am от 7george »
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2841
  • Activity:
    1%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Да бъде, или не.. ;)
« Отговор #4 -: Февруари 01, 2018, 02:40:26 am »
Поне аз да ти отговоря де.... ми няма да ти пратя  1 лев на месец!
– 25 ст. ?  (nod)
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2841
  • Activity:
    1%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Да бъде, или не.. ;)
« Отговор #5 -: Февруари 01, 2018, 03:38:26 am »
За това всички снимки качени на нашия сървър се преоразмеряват до 1024х748.. и така ще има място за повече.
  Бива тоя размер, както и 1280 × 960 примерно, ако това няма да ни вкара в дълговата яма.  :D
Тоест ще качваме каквото има, а рисайзването ще е автометично – пак добро решение, щото много хора (потребители) не са на ти с редактори и т.п. помагала за снимките си.  (y)
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен SPINY

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 977
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Да бъде, или не.. ;)
« Отговор #6 -: Февруари 01, 2018, 06:41:12 pm »
Ако има нещо ценно във форума , то това не са снимките ни. Ценна е информацията , която някои от нас си правят труда от време на време да публикуват.  И в тази връзка на мен ми липсва предния форум - Кактус Булгарикус , където имаше доста ценна информация , която изчезна в небитието заедно с екзитуса на форума. 

Неактивен Пламен

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 92
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Да бъде, или не.. ;)
« Отговор #7 -: Февруари 01, 2018, 06:58:29 pm »
Аз съм за да бъде форума и за вбъдеще също няма проблеми за тези месечни стотинки. (beer)

Неактивен Clement

  • Герой на Кактус БГ
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1469
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Kaktusi on the wii !!!
Re: Да бъде, или не.. ;)
« Отговор #8 -: Февруари 02, 2018, 07:33:42 am »
As sym za razbira ce :)  za da prodylji foruma 100 godini oshte :)
kaktusi za prodavane

http://cactus-bg.com/clement/

Неактивен Andromir Popov

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1064
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Да бъде, или не.. ;)
« Отговор #9 -: Февруари 02, 2018, 08:18:36 am »
Аз съм да продължи,защото съм научил много неща от него и има  какво още да се научи!

Неактивен kalinaalena

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1017
  • Activity:
    0%
Re: Да бъде, или не.. ;)
« Отговор #10 -: Февруари 02, 2018, 08:44:21 am »
И аз съм "за" , разбира се, стига тези 50ст. или 1лв. да не ми създават допълнителен ангажимент.

Неактивен Valyo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 446
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Да бъде, или не.. ;)
« Отговор #11 -: Февруари 02, 2018, 09:34:00 am »
Джони, помисли за вариант за финансиране на сайта чрез поръчките в магазините. Не мисля, че някой от продаващите ще има нещо против от всяка поръчка, примерно да се удържа някоква минимална такса от порядъка на 0,5-1.00лв. и в същото време купуващия да има подобна такава от 0,5лв. на поръчка. Та идеята ми е: който ползва форума с комерсиална цел, да бъде така добър да си дава минималната лепта за идеята. За другите- който има на сърце и е съпричастен към идеята- колкото даде. А ти би трябвало да обявиш по твои виждания за какъв прогнозен бюджет говориш.
Valyo

Неактивен hindo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 603
  • Activity:
    0%
Re: Да бъде, или не.. ;)
« Отговор #12 -: Февруари 02, 2018, 01:43:46 pm »
И аз съм за подпомагане на форума.

Неактивен pike

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 14
  • Activity:
    0%
Re: Да бъде, или не.. ;)
« Отговор #13 -: Февруари 02, 2018, 03:11:59 pm »
Бройте ме и мене

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Да бъде, или не.. ;)
« Отговор #14 -: Февруари 02, 2018, 07:19:38 pm »
Джони, помисли за вариант за финансиране на сайта чрез поръчките в магазините. Не мисля, че някой от продаващите ще има нещо против от всяка поръчка, примерно да се удържа някоква минимална такса от порядъка на 0,5-1.00лв. и в същото време купуващия да има подобна такава от 0,5лв. на поръчка. ...

Идеятата ти е направо в десятката! Работя в тази насока ;) Ще го направим много лесно ще ти пиша до къде съм стигнал.  (y)

Кактус БГ

Re: Да бъде, или не.. ;)
« Отговор #14 -: Февруари 02, 2018, 07:19:38 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33