Автор Тема: На западно изложение  (Прочетена 3813 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
На западно изложение
« -: Април 20, 2013, 05:26:29 pm »
Всички знаем, че това не е идеалното слънчево изложение за кактусите. Споделете - кои видови по-добре го понасят, кои се приспособяват и как, за кои не е удачно, на базата на ваш опит.

Даже и 1 - 2 линейни метра празорци да имаме на запад, мисля използването им не е за пренебрегване.

Аз мисля, че на запад, много кактуси получават по-малко слънце през голяма част от годината, през лятото пък - повече от необходимото, и то в най-горещата част от деня, когато им трябва сянка. Гимнокалициум сальонис - сбръчква се и пожълтява от следобедните лъчи, надявам се с времето да се приспособи. Ребуция и стромбококтус - изглежда им е добре, но както и една мамилария, цъфтят по-късно от събратята им на южно изложение.
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен jasmine

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1
  • Activity:
    0%
Re: На западно изложение
« Отговор #1 -: Юни 20, 2013, 09:42:06 am »
Аз наистина харесвам начина си на изразяване на мнение и споделяне на информация.
If looking for self study design resources to learn web designing then JN0-660 dumps dumps is a best option for you. Get the latest HP
 tutorial and  demos to learn how to create beautiful images using photoshop.

Неактивен zmei4o

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 911
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: На западно изложение
« Отговор #2 -: Юни 20, 2013, 11:43:37 am »
Западното изложение има доста плюсове, но аз най му харесвам това, че кактусите по-трудно изгарят (nod)
За съжаление имам прозорец на запад, който е само 2м  :D
Сложил съм си големи растения и това изложение им поддържа добрия външен вид  (nod)

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: На западно изложение
« Отговор #3 -: Юни 20, 2013, 01:23:20 pm »
Ако на западно изложение не изгарят, то тогава незнам къде биха изгоряли.

Неактивен Schmidt

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 335
  • Activity:
    0%
Re: На западно изложение
« Отговор #4 -: Юни 20, 2013, 01:42:50 pm »
Здрасти Джордж ,мисля,че е съм ти казвал, че моята колекция ,която едоста разнообразна и възрастна е разположена изцяло на западно изложение - за жалост! Това е най-неблагодарното изложение от всички, като изключим северното разбира се. От книгите, които съм изчел определят западното изложение, като почти невъзможно да изкараш нещо добро, като растения.Слънцето огрява шоково в 13ч. лятото в най-голямата жега, няма го плавния преход на сутрешното слънце ,което постепенно огрява растенията и така  ги прави устойчиви срещу изгаряния.При мен изгарянията са страхотен проблем, освен това и стагнират.За това съм принуден да правя разни еквилибристики за да не изгарят растенията-покривам ги върху бодлите с мрежести пердета ,които ги предпазват от изгаряния.Това  не пречи за развитието на бодлите.Масово почват да изгарят кактусите когато стане 30гр. и нагоре.Тези дни буквално пред очите ми за нула време се получиха изгаряния.Има видове, които са по-устойчиви и не ги предпазвам-почти всички неопортерии,лобивии ,бели мамиларии ,склерокактуси, астофитуми,сулкоребуции.Ферокактусите  изгарят лесно ,противно на мнението,че издържат на силно слънце .

Неактивен P-run

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 88
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: На западно изложение
« Отговор #5 -: Юни 20, 2013, 02:00:30 pm »
Когато растението не е приучено постепенно към слънцето, стават точно такива работи.  Минимум 20 дни им трябват, а общо около месец да свикнат с парещото слънце. Някои пък въобще не им понася и това е последните години, нито съм сменял местоположението нито процедурата, но ефектите са факт и са само от едно нещо - засилен интезитет на слънчевото греене.

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: На западно изложение
« Отговор #6 -: Юни 21, 2013, 12:42:08 am »
Така е, изгарят, аз гледам да ги местя през зимния период, когато слънцето е слабо и ще имат време да се приспособят. Скоро ми изгоря едно Турбини, върховете на почти всите туберкули, щото само го преместих от зад мрежата за комари на джама дето няма такава пред него, надявам се да оживее, макар и загрозен за години.

Чилийците - копиапои примерно, трябва да са ОК на западно, щото нали ония склонове на Андите гледат на запад, и освен това мъглата при тях се разсейва след обяд, поне на теория. Истината е, че в природата никой не ги мести кактусите и се приспособяват от малки. Освен да се гътне примерно голямото дърво, дето ги е сенчило до вчера от запад и изведнъж да ги напече.
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен kerin2

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 131
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: На западно изложение
« Отговор #7 -: Юни 21, 2013, 01:22:24 am »
Западното изложение не е никак подходящо за род Copiapoa. Говоря от опит, една C. cinereae ssp. dealbata изгоря на това изложение. Предполагам, че източното изложение специално за този род е много добро.

Кактус БГ

Re: На западно изложение
« Отговор #7 -: Юни 21, 2013, 01:22:24 am »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33