Автор Тема: Прибрахте ли си ги (го) вече?  (Прочетена 21848 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #15 -: Октомври 07, 2013, 12:23:00 am »
Никой не пише прибра ли неговите кактуси, да сподели мнение! Всеки чете и мълчи! К`ви сте такива - не зная :^)
Писах, но в друга тема:
Всичко зависи от това, което ще последва след дъжда и захладяването. Ако можеш да им осигуриш после слънчево топло и закрито място, на което спокойно да изсъхнат и да се подготвят за зимуване, си ОК. Ако не, прибирай. Аз моите вече ги преместих в бачкането (слънчев югозапад зад стъклопакет) от няколко дни и ще ги квася още поне до средата на октомври, ако позволява времето. При слънце (дори малко) дневните са над 30° през деня и е кощунство да ги спирам. Моржовете също са преместени от градината на балкона под козирка, но няма да видят повече вода до февруари догодина.
За съжаление тази година ми се наложи заради калпавото софийско време да прибирам по-рано, поне в сравнение с предишните 3 години (поради дъртозата не помня толкова назад, ама досега все ми се струва, че през септември никога не съм прибирал). Хем валеше ежедневно, хем стана студено, а моите всички са под открито небе. Пак имам капризни мръсни гадини, които останаха без корени и реших да намаля риска.
Поздрави, Андрей

Неактивен NIKI

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 452
  • Activity:
    0%
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #16 -: Октомври 11, 2013, 08:35:59 pm »
За стандартните има още месец навън- рано е да се прибират, сега им е най кефффффф :)
Това са част от минусите, да не живееш при кактусите си - освен, че не можеш да да им се любуваш всеки божи ден, не можеш и да реагираш адекватно на ситуации. Но ми харесва да са в касетки, готови за евакуация. Щото ако бяха 1 по 1 пръснати из двора, пуснали корени в земята..  Може би догодина , пак в касетки, но сортирани по екологични предпочитания - чувствителни, стандартни, устойчиви.. Плюс пакет инструкции за домашните помагачи.  ;)

Аз прибрах през септември основно.
     Това ми е голяма болка! Джордж го е казал така, както аз бих го казал, но...това е положението - трябва да се изкарва прехрана някак, а и за да може да придобивам някой нов кактус все пак  ;), пък макар и да му се радвам веднъж седмично!
    Касетките ми бяха спасение, когато имах 100 кактуса, но вече и те стават бреме за прибиращия /мама изплезила език, докато прибере всичко вътре и не мога да ги карам да ги изкарват отново вън/.
Колкото по късно се прибират кактусите ,толкова е по добре за тях.Първо закаляват се ,което е необходимо за здрав епидермис и добра кондиция стига да не са мокри,което може и да е пагубно за тях.
Освен това ако са прибрани много рано,не ми се иска и да си помисля ,какво ше стане с тези видове които зимуват на ниски температури,Ще започнат да растат на полусветло,ще се издължат ще направят светли върхове  и изнежат,което изобщо може да повлияе много зле на тяхната визия през следващата пролет. (nod)
     Нямам особени притеснения вече, т. к. са засушени от 3 седмици вече, а и зиме в стаята не се топли заради тях, така че няма да хукнат да растат грозно! Исках да ги изкарам пак вънка, но няма смисъл да товаря домашните ми хора да робуват на хобито ми.
     Сутрин ги напича в стаята, щорите са дръпнати съвсем, вечер след мръкване им светват лампа за доосветяване, макар и скромно, сега още свети :)
     Надявам се да става студено вече  :D
По случай идването на циганското лято, ние мислим утре даже да ги полеем малко трънчетата за последно тази година. :) Прибирането като изсъхнат. Днес в парника беше 35 градуса.
     Напролет, живот и здраве, и моите ще са в някаква оранжерия и ще си стоят до късно там (clap).
Никой не пише прибра ли неговите кактуси, да сподели мнение! Всеки чете и мълчи! К`ви сте такива - не зная :^)
Писах, но в друга тема:
Всичко зависи от това, което ще последва след дъжда и захладяването. Ако можеш да им осигуриш после слънчево топло и закрито място, на което спокойно да изсъхнат и да се подготвят за зимуване, си ОК. Ако не, прибирай. Аз моите вече ги преместих в бачкането (слънчев югозапад зад стъклопакет) от няколко дни и ще ги квася още поне до средата на октомври, ако позволява времето. При слънце (дори малко) дневните са над 30° през деня и е кощунство да ги спирам. Моржовете също са преместени от градината на балкона под козирка, но няма да видят повече вода до февруари догодина.
За съжаление тази година ми се наложи заради калпавото софийско време да прибирам по-рано, поне в сравнение с предишните 3 години (поради дъртозата не помня толкова назад, ама досега все ми се струва, че през септември никога не съм прибирал). Хем валеше ежедневно, хем стана студено, а моите всички са под открито небе. Пак имам капризни мръсни гадини, които останаха без корени и реших да намаля риска.
     Аз толкова рано също не съм прибирал моите, но като гледам прогнозата преспокойно може да ги изкарам, барабар с капризните...

Неактивен Neli Maneva

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 826
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • бодливка
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #17 -: Октомври 11, 2013, 09:04:39 pm »
Моите са в оранжерията, вчера полях за последно през този сезон. Някои пускат още бодли. Пращят в момента  :)

Неактивен Clement

  • Герой на Кактус БГ
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1469
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Kaktusi on the wii !!!
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #18 -: Октомври 11, 2013, 09:28:20 pm »
i as polivah v4era :)
kaktusi za prodavane

http://cactus-bg.com/clement/

Неактивен NIKI

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 452
  • Activity:
    0%
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #19 -: Октомври 11, 2013, 09:48:45 pm »
Моите са в оранжерията, вчера полях за последно през този сезон. Някои пускат още бодли. Пращят в момента  :)
i as polivah v4era :)
     Вий, другарчета с оранжериите, сте лесни :D.

Неактивен Clement

  • Герой на Кактус БГ
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1469
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Kaktusi on the wii !!!
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #20 -: Октомври 11, 2013, 09:52:41 pm »
oshte sa navenka za pove4e ot tqh :P :D
kaktusi za prodavane

http://cactus-bg.com/clement/

Неактивен NIKI

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 452
  • Activity:
    0%
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #21 -: Октомври 12, 2013, 10:32:18 am »
     Ща не ща, изкарах ги отново! Тази сутрин, като се събудих в 6,30 ги изнесох и полях. Процедурата отне 1 1/2 часа (whew). Доста се поизпотих, докато ги върна на старите им места, но реших, че е грехота да стоят вътре в това хубаво време, което предричат звездите :D.
     Е за това е нужна оранжерия или "сушинка" някаква... (wait)

Неактивен Neli Maneva

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 826
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • бодливка
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #22 -: Октомври 12, 2013, 11:55:22 am »
Ники, в събота сутринта да се събудиш в 6,30 е грехота, дъртизма те хваща човече  (rofl) Втора година есента не ми е толкова омразна както досега. Оранжерията ми може да е самоделна и грозна но върши чудесна работа. Според мен нуждата от оранжерия е заради зазимяването на кактусите, в момента ферокактусите пускат  още бодли и ги изкарват докрая като ги подържа до края на октомври навън. Миналата година можеше да ги прибера и след средата на ноември но се бях притеснила. Тази есен смятам да следя стриктно дългосрочните прогнози и да прибера колкото се може по-късно. В момента само адениумите съм прибрала  :)

Неактивен NIKI

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 452
  • Activity:
    0%
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #23 -: Октомври 12, 2013, 12:24:52 pm »
Ники, в събота сутринта да се събудиш в 6,30 е грехота, дъртизма те хваща човече  (rofl) Втора година есента не ми е толкова омразна както досега. Оранжерията ми може да е самоделна и грозна но върши чудесна работа. Според мен нуждата от оранжерия е заради зазимяването на кактусите, в момента ферокактусите пускат  още бодли и ги изкарват докрая като ги подържа до края на октомври навън. Миналата година можеше да ги прибера и след средата на ноември но се бях притеснила. Тази есен смятам да следя стриктно дългосрочните прогнози и да прибера колкото се може по-късно. В момента само адениумите съм прибрала  :)
     Нелчи, ам` усещам ги, че искат навън и няма как да не им угодя - нали все гледам да са добре /дори повече, отколкото аз/. Та, за това така реших да ги изнеса отново. Цветарския ми усет го подсказва  :D. Лека-полека ще подготвям мястото за оранжерията - просто ми е необходимост...
     А на теб за 30-ти път /поне/, ти казвам, че оранжерията ти е супер и искам да я напълниш само с кактуси и да махнеш тез` червени домати от там  ;)

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #24 -: Октомври 13, 2013, 01:11:49 am »
Прогнозите имат някакво значение до около ден - ден и половина от предполагането им. "Дългосрочни прогнози" нямат практическо значение… (shake)

Ако времето през есента е хубаво (както последните 2 седмици в София) - слънце през деня и ясно (без значение на температурите, може и "-") през нощта, повечето видове кактуси ще са повече от щастливи.

Ако имах найлони да метна през септемврийските софийски студени дъждовни мизерии, сигурно още щяха да си бъдат навън трънаците…
Поздрави, Андрей

Неактивен melaleuca

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 2283
  • Activity:
    0%
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #25 -: Октомври 17, 2013, 10:40:40 pm »
Моите вече ги прибрахте  :P




Неактивен Neli Maneva

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 826
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • бодливка
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #26 -: Октомври 18, 2013, 08:37:10 am »
Това е къртовски труд. Галинчо, как се справяте без войници  (whew) то нашето прибиране ли е в сравнение с вашето  :D

Неактивен melaleuca

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 2283
  • Activity:
    0%
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #27 -: Октомври 18, 2013, 04:05:47 pm »
Това е къртовски труд. Галинчо, как се справяте без войници  (whew) то нашето прибиране ли е в сравнение с вашето  :D


Како,Нашите войници са 20 човека и са прибрани ден и половина  :P

Неактивен NIKI

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 452
  • Activity:
    0%
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #28 -: Октомври 25, 2014, 04:56:51 pm »
     Днес прибрах и агаветата! Тежат пусти добичета, аз дето съм 100 и кусур кила се озорих да ги мъкна.
     Честит първи сняг на всите вам!  (coffee)


Неактивен Clement

  • Герой на Кактус БГ
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1469
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Kaktusi on the wii !!!
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #29 -: Октомври 25, 2014, 08:16:29 pm »
eheeeee : bravo :) dano da ne doide tuk snega :D
kaktusi za prodavane

http://cactus-bg.com/clement/

Кактус БГ

Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #29 -: Октомври 25, 2014, 08:16:29 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33