Автор Тема: помогнете  (Прочетена 8927 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен TANYTA

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 4
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • ОВЕН СЪМ !
Re: помогнете
« Отговор #15 -: Май 17, 2012, 07:40:11 pm »
Благодаря ,че обърнахте внимание на моя проблем ,въпреки ,че потвърдихте и моето мнение ,че го губя.През зимата беше на топло и светло и може би 2-3пъти го пулвелизирах ,че в къщи е доста топло 22-25градуса .Може би аз нещо съм сбъркала ,но какво да се прави-човек се учи докато е жив...............

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: помогнете
« Отговор #16 -: Май 18, 2012, 12:07:57 am »
Не се отчайвай! Загубите са нещо в реда на нещата при нашето хоби.
Аз лично се привързвам силно към трънчетата си и страдам много и продължително при загуба. Но, не се отчайвам никога. Винаги анализирам грешките си, изчитам де що има по книгите и в 'нетя, споделям със съмишленици и следващият ми опит с дадено трънче или група трънчета вече е по-успешен…

Успех със следващия grusonii, и не се хвърляй на голям размер и висока цена.
Поздрави, Андрей

Неактивен Makc

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 252
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: помогнете
« Отговор #17 -: Май 18, 2012, 02:58:03 pm »
Всъщност може и да е голям, стига да не е 'холандец'. Купувам 'холандци' само в краен случай...

Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Re: помогнете
« Отговор #18 -: Май 18, 2012, 03:08:32 pm »
VAL от Варна мисля че има няколко големи растения с които както всички знаете обяви, че се разделя... отделно има и доста на брой по- малки и средни по размер растения.  Така, че ако имате път към Варна звъннете му на телефона който е дал в съобщението си и ще можете да посестите на място и да си изберете наистина голям и добре гледан кактус... при това не само грузонита, има и ферокактуси и други неща.

Неактивен Valyo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 446
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: помогнете
« Отговор #19 -: Юли 05, 2012, 09:58:00 am »
Вчера реших да направя 2 присадки на Euphorbia piscidermis f.cristata с цел размножаване и евентуална застраховка от внезапна смърт на майчиното растение. Ето как изглежда в профил самата присадка:


Като направих още първия срез, УЖАС !!!  :@ Ето какво видях:

Кухо отвътре, а иначе перфектно си расте и развива. От среза за присадката е това:

Рязах, рязах и остана едва това:

Моля, ако някой е имал такива случаи да подскаже как да процедирам. Така или иначе изрязах до здраво всичко кухо и направих присадката, ама какво ще излезе, един Господ знае. (mm)
Valyo

Неактивен Лофопорко

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 94
  • Activity:
    0%
Re: помогнете
« Отговор #20 -: Юли 06, 2012, 05:43:05 pm »
Valyo - не мога да помогна,нямам опит с тези.

Obregonia denegrii - с това растение не можем да се разберем и любовта е само от мен към нея!  :^)
Поредната жертва.  (u)
Свалена от перескиопсис и вкоренена преди около 2 години.Растеше си страхотно и тъкмо си мислех ,че вече има взаимно разбирателство и нъц цъ цъ .....



Тази ми е последната от няколкото вкоренени.Хубаво ,че метнах и няколко на хариса и там проблеми няма.


Ще пия един студен аирян ........ (think)

Кактус БГ

Re: помогнете
« Отговор #20 -: Юли 06, 2012, 05:43:05 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33