Автор Тема: Дренажен слой върху кактуси и сукуленти!  (Прочетена 6672 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен melaleuca

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 2283
  • Activity:
    0%
Дренажен слой върху кактуси и сукуленти!
« -: Декември 10, 2012, 07:44:58 am »
Уважаеми господа и господин на форумци! Искам да питам едно нещо,какъв дренажен слой върху кактуси и сукуленти на земята? Например: речен камък,пемза,лава,зеолит?
Благодаря ви предварително за това!

Неактивен SPINY

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 977
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Дренажен слой върху кактуси и сукуленти!
« Отговор #1 -: Декември 10, 2012, 09:26:17 am »
Професоре , доколкото разбрах , питаш за дренажен слой използван като топ-дресинг върху почвената смес , а не за дренажния слой на дъното на саксията. Но то няма разлика и в двата случая. Аз използвам камъчета - скални частици , речен камък . Ако имаш излишъци от зеолит или лава , пемза може и те да се ползват , но за разлика от речните камъни лавата , пемзата и зеолита задържат влагата по-дълго време .  Иначе някои слагат разни топчета и тем подобни изкуствени материали , но с  камък се постига най-естествен и естетичен вид.

Неактивен Valyo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 446
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Дренажен слой върху кактуси и сукуленти!
« Отговор #2 -: Декември 10, 2012, 10:01:25 am »
Ако въпросът ти е свързан с кактусите в ботаническата градина в Балчик, ще ти трябва да наемаш една драга, която 1 месец да вади камъни и пясък от Дунава само за тази цел. (rofl) (rofl) (rofl)
Valyo

Неактивен melaleuca

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 2283
  • Activity:
    0%
Re: Дренажен слой върху кактуси и сукуленти!
« Отговор #3 -: Декември 10, 2012, 10:27:39 am »
Професоре , доколкото разбрах , питаш за дренажен слой използван като топ-дресинг върху почвената смес , а не за дренажния слой на дъното на саксията. Но то няма разлика и в двата случая. Аз използвам камъчета - скални частици , речен камък . Ако имаш излишъци от зеолит или лава , пемза може и те да се ползват , но за разлика от речните камъни лавата , пемзата и зеолита задържат влагата по-дълго време .  Иначе някои слагат разни топчета и тем подобни изкуствени материали , но с  камък се постига най-естествен и естетичен вид.

Разбира се! Става въпрос за дренажен слой в земята на новата оранжерия в Балчик!

Неактивен melaleuca

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 2283
  • Activity:
    0%
Re: Дренажен слой върху кактуси и сукуленти!
« Отговор #4 -: Декември 10, 2012, 10:29:07 am »
Ако въпросът ти е свързан с кактусите в ботаническата градина в Балчик, ще ти трябва да наемаш една драга, която 1 месец да вади камъни и пясък от Дунава само за тази цел. (rofl) (rofl) (rofl)

Валъо,точно това говорехме за новата оранжерия в Балчик! Ти и аз ще вадим камъни и пясъци в дунава!  (handshake)

Неактивен Valyo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 446
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Дренажен слой върху кактуси и сукуленти!
« Отговор #5 -: Декември 10, 2012, 11:01:51 am »


Валъо,точно това говорехме за новата оранжерия в Балчик! Ти и аз ще вадим камъни и пясъци в дунава!  (handshake)
[/quote]
Аз ги виждам нещата по друг начин : ти събираш камъни и пясък, а аз ловя риба. :D (rofl)
Valyo

Неактивен melaleuca

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 2283
  • Activity:
    0%
Re: Дренажен слой върху кактуси и сукуленти!
« Отговор #6 -: Декември 10, 2012, 11:50:53 am »


Валъо,точно това говорехме за новата оранжерия в Балчик! Ти и аз ще вадим камъни и пясъци в дунава!  (handshake)
Аз ги виждам нещата по друг начин : ти събираш камъни и пясък, а аз ловя риба. :D (rofl)
[/quote]

О идеално за палатка на отдих на риболов и пикник! Кажи кога?

Кактус БГ

Re: Дренажен слой върху кактуси и сукуленти!
« Отговор #6 -: Декември 10, 2012, 11:50:53 am »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33