Автор Тема: Въртите ли ги?  (Прочетена 9823 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Re: Въртите ли ги?
« Отговор #15 -: Декември 12, 2012, 11:48:52 pm »
При теб Буинингията и Отониса наистина ли не се мръщят на слънцето и през средата на лятото?
Аз си мислех, че при всички, които имат от тия "животинки" се появява тоя момент с пазенето им даже и в средата на лятото.  Буинунгията даже получаваше свиване (като кожицата на сотиран домат) в средата на лятото и това предполагам даже е от комбинацията на изпаренията от влагата в почвата в деня след поливането+слънчевото греене от едната страна където се появи това, след завъртане на 180 градуса за седмица се изпъна и си остана без белег даже.

Неактивен debel65

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 361
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • живота ми е трънче
Re: Въртите ли ги?
« Отговор #16 -: Декември 13, 2012, 02:18:29 am »
На въпроса въртите ли ги ще одговоря така. Шишчета кебапчета кактуси и пържолки ги въртя и препичам винаги с много любов (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Въртите ли ги?
« Отговор #17 -: Декември 13, 2012, 09:44:47 am »
Буинингията е едно от трънчетата които може да се въртят само в най-младенческа възраст. След това не бива. Нейният връх също както върха на ленинхаузи-то леко се скосява на юг, и най-важното - тя прави цефалий на огряваната от слънцето страна на стъблото.  За да не се набръчва и загаря просто и намери по-защитено място. Това е вид който не само че няма нужда, но дори му е противопоказно пълното слънце.  За нея най-добрия вариант е источен прозорец. Слънце да я грее до към единайсет, най-много дванайсет часа на обяд, и след това почивка на сянка.  Изобщо тя иска по-нежно отношение. Също като повечето Мелокактуси. По-топличко зимата, по - сенчица лятото, влага по-честичко. С една дума пада си малко глезла.

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Въртите ли ги?
« Отговор #18 -: Май 18, 2013, 07:00:33 pm »
Не искам да се карам споря или обиждам някого тук аз лично уважавам всеки един човек който отлежда кактуси.Написах само как го правя аз и вие написахте как го правите вие. Ако съм обидил някого много моля да бъда извинен. (handshake)
Пуснал съм специална тема за въртенето, да пишем там. Мене най-вече не ме притеснява, ако са наклонени или гледат на някоя страна, тъй че не виждам смисъл да ги въртя. В природата има и абсолютно прави, и стърчащи, лежащи, гледащи на разни страни и т.н.т. Ако някой го прави, трябва да знае как - с по-няколко градуса на ден, всеки път по малко, и така свикват. Ако светлината е слаба, също няма проблем. debel65 явно знае как да го прави. Аз моите съм ги белязал отзад на саксията, случайно да не ги завъртя като ги местя или свалям от рафта за поливане или друго.



Явно има проблем, ако са свикнали да ги грее от едната страна само.
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Кактус БГ

Re: Въртите ли ги?
« Отговор #18 -: Май 18, 2013, 07:00:33 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33