Автор Тема: скромната ми колекция от феро .. но не зная какви видове са ??  (Прочетена 9328 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Neli Maneva

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 826
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • бодливка
Нали склери е спец на ферота,сега ще видя!
(whew) (whew) (whew)

Неактивен kalinaalena

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1017
  • Activity:
    0%
И на мен много ми прилича на емори, изрових снимка от 2010-та, туберкулите доста приличат на емори

Неактивен melaleuca

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 2283
  • Activity:
    0%
Вили,ще ти пиша личните съобщения на този предишния вид!

Неактивен kalinaalena

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1017
  • Activity:
    0%
Нали склери е спец на ферота,сега ще видя!

Аз не искам никого да изпитвам, моля те Галине!

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси


Ето какво съм си купил аз за феро емори. ;)

Имал съм го и като бебе :)


Неактивен kalinaalena

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1017
  • Activity:
    0%
Джони, твоят си е емори от всякъде.

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж


Пълним темата на Пламен с излишен спам. Може би трябваше да се преместим в темата разпознаване.  За това от името на всички му се извинявам. Чакаме снимките на другите му Ферокактуси. Да им се порадваме, и ако можем да му помогнем в разпознаването.


Що се отнася до трънчето на Калинчето за мен си е емори. / Не съм Джон Пилбем, нито Дерек Боудери за да заемам позицията на последна инстанция. / Много вероятно е и да греша.  Знам че не прилича на масовата представа за емори, но помолете чичко Гугъл да ви покаже снимки и ще видите колко различен може да бъде този вид.

Неактивен SPINY

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 977
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Kalinaalena , преди няколко години бях при Рангел и му поисках емории. Той ми даде два - единият типичен с големите туберкули , вторият беше същия като твоя /холандските семена/ - каза ми , че е вариетет на основния емори.  Аз и тъй си го записах - emoryi v. , което сигурно не е никак точно , но знам че е някаква вариабилност на еморито.

Неактивен kalinaalena

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1017
  • Activity:
    0%
 :) Пиша табелка emoryi v. холандски семена

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Пламски, давай другите снимки, де! Да не идвам аз да фоторепортерствам… ;) Виж, нетърпеливи са хората!

:) Пиша табелка emoryi v. холандски семена
Бих предположил emoryi ssp. covillei или преходна между ssp. covillei и ssp. emoryi генетика (вътревидов хибрид). Подвид covillei е с по-"не-толкова-мамилести" ребра, но ще трябва да го изцъфтиш (а ти можеш - виждали сме). (h)
Поздрави, Андрей

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж

Много специалисти дават ковилеи като синоним на емори. За това се дразнех когато видех в каталога на някой търговец предложени отделно и емори и ковилеи. След това се убедих че колкото и да си приличат все пак има разлика, и наистина ковилеи може да се приеме като разновидност / може би не чак подвид, но разновидност да / на емори.  Същото се отнася и до ректиспинуса. Всички сме свикнали със снимките на SB1700 с двайсет сантиметровите бодли, но повечето ректиспинуси / не в колекциите, а като полеви номера /  имат далеч по-скромно ободляване. Някои дори преливат с ковилеи. 

Кактус БГ


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33