Автор Тема: Прибрахте ли си ги (го) вече?  (Прочетена 21853 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен NIKI

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 452
  • Activity:
    0%
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #30 -: Октомври 25, 2014, 08:28:11 pm »
    Няма да го пускам към Варна, обещавам  (wait):D

Неактивен SPINY

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 977
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #31 -: Октомври 25, 2014, 10:41:06 pm »
Много готина снимка НИКИ  (clap)  (y) Доста сняг имаш в двора , но точно около агаветата няма. Сигурно  си им направил някаква антиснежна магия  :)
Малко ти завиждам за снежеца , аз едва ли ще го видя преди януари  (nod)

Неактивен NIKI

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 452
  • Activity:
    0%
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #32 -: Октомври 26, 2014, 07:40:56 am »
     Спини, благодаря ти  (f)! Антиснежната магия се нарича найлон, а тази магия я владее моята майка, която самоотвержено ги загъна предвидливо, а аз като се прибрах вчера взех моята вълшебна пръчица - лизгяра и ги извадих  :D. Пак тя ми прибра навреме и кактусите, като се е занимавала с тях почти 6 часа. Сега имам да я черпя с торта на сладкарница Неделя, но съм обещал  :)
      Иначе равносметката за красивите и волно отгледани агавета е следната: болки в кръста и над 30 убождания по ръцете  (rofl). Не зная догодина как ще се справям с тях, но знам, че ще става все по-трудно... Бях насадил и няколко алоета помежду тях и те бяха направили 30 санта корени.
     Днес вали отново и ще го пишем имен ден - ЧЕСТИТО на всички Митковци!
     
     

Неактивен Neli Maneva

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 826
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • бодливка
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #33 -: Октомври 26, 2014, 06:48:32 pm »
Следих аз прогнозата за времето, даваха при нас да има сняг. Викам си - то сняг колко може да завали три снежинки да захвърчат. Знам, че не трябва да се оплаквам, като гледам по новините какви наводнения дават в Хасково /Спини, слава богу, че не ти е отнесъл приливът тръните/ Ама, какви ти три снежинки, голяма виелица, чудо поледица, тръните ми в оранжерията  (whew) ей тъй баш не бах се скопосвала никога, смела и безотговорна съм станала  :( Снощи се прибра, работната ми ръка и днес поприбрахме бая трънак, ама има още за прибиране  (whew)

Неактивен Valyo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 446
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #34 -: Октомври 27, 2014, 10:04:14 am »
Аз съм решил да рискувам : никакво прибиране още. (mm) Ще си стоят в остъклените ми балкони поне още 2-3 седмици да се закалят както всяка година. Единствено временно съм прибрал семеначетата от посева през август , ариотата и юбелманиите. Но след някой ден пак ще са навън.  :)
Valyo

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #35 -: Октомври 28, 2014, 03:36:30 pm »

И аз рискувах, ама тогава не знаех че рискувам. По принцип прибирам трънето втората половина на ноември. Разбира се има изключения. Зависи от година. Миналата седмица според прогнозите ни очакваха няколко дена дъжд и застудяване, и след това циганското лято се връща. За това не прибрах кактусите в къщи, а ги оставих на вилата. Повечето прибрах вътре, но оставих някои и на верандата. Все пак очакваните температури бяха над нулата. До тук добре. Преди малко се връщам от гората, и както е във всяка класическа история имам една добра и една лоша новина. Добрата е че кактусите са си на ред. Къщичката е цяла. По двора всичко е нормално но. Тук идва лошата новина. Пътя го няма. Оня порой дето наводни центъра на града отнесъл и моето пътче. Вярно че беше макадам, ама беше много здраво. И най-големите дъждове / до сега / и снегове винаги е бил нормален проходим път. Сега свършва на последния завой преди вилата. Точна там където свършва и гората. От там до вилата / около петдесетина метра / вместо път има издълбан от пороя половин метър дълбок канал. Сега няма как да стигна с колата до вилата и да натоваря кактусите. Ако някой ми обещае че зимата ще е като миналогодишната ще ги оставя да зимуват в гората, но както е казала Айшето - " А дано, ама надали ".  Ще чакам малко да се пооправи времето и се започва голямото мъкнене на ръце. Колата в края на гората, а от вилата до там кактусите на ръце. Добре че колекцията ми не е кой знае колко голяма. Двайсетина щайги с по-дребните и средно размерни саксии и още двайсетина кактуса дето не влизат в щайги. Четири, пет курса с колата ще решат проблема. Ама докато ги закарам до колата. Направо не ми се мисли.   

Неактивен Neli Maneva

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 826
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • бодливка
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #36 -: Октомври 28, 2014, 09:51:20 pm »
Склери, око се плаши, ръце се не плашат...в едни такива ситуации аз си мисля, че много съм прекалила с бройките, макар, че аз нямам много кактуси.
Моите тръни днес вече са напълно прибрани и настанени, статистиката която направих, че вече нямам децка ясла у нас а средношколско общежитие пълно с пубертети, които искат нови саксии  :) Толкова приятно се изненадах, все едно, че виждах кактусите си за пръв път, та те били вече истинки кактуси, красиви с яко бодли. Тази зима ще се опитам да заделям пари за саксии и на пролет, живот и здраве трябва да се ходи за почва в гората  (whew)
Като има тема за снимка трепач, дали пък да няма тема за половинка трепач  (rofl) Обявявам съпругът си за мъж на месец октомври  ;) пръв прибирач на тръни  (party)

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #37 -: Ноември 23, 2014, 10:21:01 pm »
Прибрах ги. Тръните де. Най - после всичко вече е вътре по рафтовете. Още преди две седмици ги домъкнах от вилата, ама половина бяха будни, със свежи връхчета. Достраша ме да ги прибирам вътре на тъмно и топло. Оставих ги на терасата. Последвалите десетина по-хладни дни най-после ги приспаха. Днес ги наместих на зимните им места. Да сме живи и здрави на пролет да отворим пак темата - Изкарах тръните. Презимуваха нормално. Оцеляха.

Неактивен Valyo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 446
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #38 -: Ноември 24, 2014, 10:07:53 am »
И аз! И аз ги прибрах миналата седмица. Пожелах им успешен безводен и безпаразитен сън .Сега като вляза в стаите се чува само едно кактусово хъркане. До напролет. :D
Valyo

Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #39 -: Ноември 25, 2014, 06:46:58 pm »
Прибрах бразилчетата, баобабите, литопсите и няколко присадки, но повечето ми кактуси ( чилийци, мексиканци) са все още на терасата, която вярно, че е остъклена, но не е стъклопакет и сега температурите там са от 3 до 10 градуса.
Копиапоите и телоцефалите ще ги държа там докато не замръзне съвсем, че прибера ли ги рано, все някоя ще реши да се изцигулчи през януари... даже и тазгодишните семеначета копиапои си седят там да се каляват  ]:)

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #40 -: Ноември 25, 2014, 07:41:03 pm »
За Копиапоите риска е прекалено голям. По книгите дават за тях поносими минимални температури около десет градуса. По мое мнение спокойно си издържат до към три, пет градуса, но от там надолу си е риск. Едно падане до нулата и вероятноста да  стане сори е покъртително голяма. Вярно че край морето е по-топличко, ама аз на твое място бих си прибрал тия дето ми са най на сърце. 

Неактивен zmiqta

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 11
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #41 -: Ноември 25, 2014, 07:54:27 pm »
Аз като един новак и пишман кактусар  в панелка От  едната стая в другата.
Стъклопакета в комбина с изолацията ми прави стъклата на двете тераси още по-мокри Дори на западната на която не  слагам и пране за да се проветряваме без влага има да три пръста   мокро.
Не казвам за другата, с рекички е.
На  нея в момента 19, 40 часа е 7 градуса Нощеска не знам, но към 3, 4. А зимата я няма още.
Тъка, че  на сухо, светло и 15 градуса в другата стая. Засега няма тръгнали на някъде.

( и аз да се обадя де трябва и не трябва   8)  )

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #42 -: Ноември 26, 2014, 01:55:50 pm »
Вземи си обезвлажнител и си реши проблема. (y)
Поздрави, Андрей

Неактивен zmiqta

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 11
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #43 -: Ноември 26, 2014, 03:23:06 pm »
Панелка  на 30 години. На която фугите правят кондез от всякъде  И това се  е влошило след като  е затворена с външна изолация и пвц. Просото няма  да стане.
При други потърпевши- вътрешна изолация. Изпитано е вече.
Това не включва терасите. ( пари)
Това са житейски проблеми дето ги тъпча преди да  имам цветя зависещи от градуси и влага.
Просто съм си ги разположила в най- сухата и най- слабо отопляема стая. На светло.
( искам къща  :(   )

Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #44 -: Ноември 26, 2014, 11:54:28 pm »
Склери, смилих се над копиапоите и телоцефалите и ги прибрах и тях, оставих само три телоцефали за проба от тоя ареал.
А Пилозоцереус магнификус какъв хубав синкав налеп направил последния месец... направо не ми се прибираше, че да не позеленее пустия му тропически цероид, ама за него и +10 си е ниско, но живя извесно време до 4 градуса.
От днес обаче официално и при нас се настаниха минусите и работата си е вече за червено вино  :)

Кактус БГ

Re: Прибрахте ли си ги (го) вече?
« Отговор #44 -: Ноември 26, 2014, 11:54:28 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33