Автор Тема: Как да постъпя?  (Прочетена 3073 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Елена Георгиева

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
Как да постъпя?
« -: Юни 09, 2018, 07:16:38 pm »
Здравейте на всички! Моля да ме извините ако съм на грешното място... нова съм. Причината да се регистрирам, е че ми трябва съвет. Кактусчето ми от известно време не е добре... килва се ба една страна и по цялата му повърхност се появиха бели петънца. Четох, че ако преполиван се получава подобно нещо и трябва да се среже и да се изчисти до здраво. Не ми се ще да го правя защото малко ме е страх да не го осакатя съвсем, но ако се наложи ще режа... Преди малко го извадих от саксията, корените му изглеждат здрави и дебели, но в основата е мек и пожълтял (тази част реално беше заровена в почвата). Моля ви, кажете ми какво да правя с него, не искам да го режа ако не е необходимо.
Благодаря предварително и пак се извинявам ако не съм на точното място!






Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2841
  • Activity:
    1%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Как да постъпя?
« Отговор #1 -: Юни 10, 2018, 05:55:52 am »
Аз причина за рязане не виждам, няма гнили корени или стъбло. Малки били петна... илине ги виждам, или са някакви много дребни паразити. Може би трябва да се смени пръстта, новата да съдържа по-малко от това черното и повече камъни, зеолит, керамзит, серамис и пр. Профилактично третиране с някакъв инсектицид може би също. Ако пръстта е с градински или горски произхос, може и да са коренови нематоди, тогава е по-сложно.

Кактусът е неестествено издължен, с къси и редки бодли за вида си: значи не получава и состатъчно слънце и става податлив на разни болести.
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен Елена Георгиева

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
Re: Как да постъпя?
« Отговор #2 -: Юни 10, 2018, 07:33:15 am »
може би не се виждат добре белете петънца, не знам дали изобщо мога да ги нарека така... по скоро е някакво изсветляване. Надявам се тик дс се вижда по-добре. Благодаря за отговора.


Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: Как да постъпя?
« Отговор #3 -: Юни 13, 2018, 01:33:20 am »
Растението е нападнато от акари (видимо обикновен паяжинообразуващ) - виждат се на снимката, макар и не на фокус. Третирай с акарицид, както е описано в листовката, не само това растение, а и всички други, които са заедно с него.
« Последна редакция: Юни 13, 2018, 01:38:51 am от exotica »
Поздрави, Андрей

Неактивен Clement

  • Герой на Кактус БГ
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1469
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Kaktusi on the wii !!!
Re: Как да постъпя?
« Отговор #4 -: Юни 13, 2018, 06:56:53 am »
Exotica e prav, Polzvai Nisoran. i pryskai i drugite kaktusi okolo tosi.
kaktusi za prodavane

http://cactus-bg.com/clement/

Неактивен Елена Георгиева

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
Re: Как да постъпя?
« Отговор #5 -: Юни 13, 2018, 01:23:28 pm »
Много ви блгодаря!   (bow) Колко време след третиране с препарата трябва да се оправи можете ли да ми кажете?

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: Как да постъпя?
« Отговор #6 -: Юни 15, 2018, 10:54:21 pm »
Повреденото от акарите не се оправя. С времето растението ще го надрасне. След 2 - 3 години няма да се забелязва, ако растението се развива добре.
Поздрави, Андрей

Кактус БГ

Re: Как да постъпя?
« Отговор #6 -: Юни 15, 2018, 10:54:21 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33