Автор Тема: Общи разсъждения  (Прочетена 7062 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Общи разсъждения
« -: Януари 29, 2013, 06:14:16 am »
Начиииии
много ми е гот!
насадих си домати(още са малки), розите ми цъфтят, а кактусите-семенцата се трансформират в семеначета.
Бе въобще кеф!
Обаче една сянка смущава моето щастие!
Това са неизвестните възможности.
Може ли там някъде, дето аз не съм, да има нещо по-убаво от туй дето съм? За можене - може. Ма мога ли аз да го достигна? Ми мога.
Начи .... за кво става въпрос?
Аз имам 500 семена.

Както съм го подкарал, ще засея 30-50 и след година още  и т.н. Това ще даде реални резултати във вид на млади кактуси след 3-5 години най-рано. и то 30.
Хм!
Даже няма да знам дали другите са от същите!
От друга страна се притеснявам да насея 500 кактуса. Щото това след 5 години ще са деетина квадрата кактуси. А за тез пет години едва ли ще остана само с тез. Това си става една стая 4м х 5м.
Обаче отивам в погрешна посока...
много повече ме интересува защо новата генерация ...сабирачи на кактуси се обзавеждат с конвейр за отглеждане на кактуси.Доколкото разбирам основната идея е като си купиш пликче семена т.е. 20 да ги засееш. И ако имаш 100% кълняемост имаш 20 кактуса избираш си 2-3 най добри, а другите разкарваш.Това добре, ма капацитета на поточните линии, дето сте направили е убииствен.
Ако я карате така всеки 2-3 години трябва да удвоявате обема на оранжерията.
т.е. кога колекцията от кактуси престава да бъде колекция, а се превръща в множество от кактуси.
Кога забравяш произхода и името на един, от твоите кактуси и се нуждаеш от табелка?
Или кое е хубавото и къде свършва естетиката и започва нещо друго?
Аз имам още много въпроси. Към себе си, ноо понеже съм много грижлив и внимателен не искам всичко така на един път, щото няма да има достатъчно качествени отговори.
 (rofl)
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    0.8%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Общи разсъждения
« Отговор #1 -: Януари 29, 2013, 06:20:12 am »
Ти не знаеш къф мор ги мори. Няма да има 100% оцеляемост. Ако има - ще ти дам моя адрес и ще ми пратиш излишните.  (handshake)

Абе сей полвината, другите за резерва, ако нещо се обърка още в началото.
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Общи разсъждения
« Отговор #2 -: Януари 29, 2013, 06:31:19 am »
Щеше ми се първо да напрая място за сеене и отрастване в къщи, щото сега доматите са ми на тезгяха кат искам да свърша нещо го прая на един подвижен тезгях дето си го купих за под 20 лева. А и след известно време ще бера ядове с тях. Щото, аз че ще ям през март домати туй е ясно, ма къде ще ги туря, туй е друг въпрос.
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Общи разсъждения
« Отговор #3 -: Януари 30, 2013, 03:03:27 am »
Да сееш,
или не?
Туй е въпросът!
Кое е по-достойно
за душата?

И мен, кат един датски принц, ма друсат противоречията.
Ма поне не се разправям с хидравлични преси, де.
Затуй не ходя често в банята и имам повече време!
Мдам!
 (rofl)
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Общи разсъждения
« Отговор #4 -: Януари 31, 2013, 03:24:47 am »
Пак ходих да си гледам порасляците!
 (happy) (happy) (happy)
Искам да благодаря на всички писали в този форум, щото те направиха това възможно.
И същевременно изпитвам лека завист, към хората, които още не са сели, щото те ще изпитат, това, което изпитах аз тепърва!
 (handshake)
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    0.8%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Общи разсъждения
« Отговор #5 -: Януари 31, 2013, 04:17:24 am »

Обаче една сянка смущава моето щастие!
Това са неизвестните възможности.
...
Аз имам 500 семена.
...
Къде ще сложиш 511 кактуса ли мислиш? Ще измислиш дотогава, стига да се пръкнат.

Лошото е, че колкото повече са децата по- не ги помниш по име и без тефтера и по-малко внимание на всяко едно им обръщаш. Но може би се чувстваш по-богат. Баба Радка ми казваше, че и трябвали 2 дни, за да ги полее всичките. Почваш да се молиш за дъжд.  8)
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    0.8%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Общи разсъждения
« Отговор #6 -: Януари 31, 2013, 04:58:25 am »


Весящи полички на винтови кукички, за да може да се свалят и отваря прозореца. Квадратните саксийки увеличават полезната площ значително. Снимка от пре-дигиталната епоха.
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Общи разсъждения
« Отговор #7 -: Януари 31, 2013, 05:10:45 am »
Лелеееее, Джордж!
Колко ти наредко поличките!
Ние не сме така!
Ама при нас кактусите носят и служба по обезопасяване на къщата. Блокирали са прозореца пък, който иска да влиза.
А ти нямаш идея аз колко съм даровит за отглеждане на растения.
Тъщата донесе на дъщеря си едни много готини китки за саксиики, дето ставали не повече от 10 санта!
тва са тез оранжавите. Добре, че са едногодишни.

При мен са от 60см. до метър и десет.
 :)
Така че да видим кви кактуси ще отгледам!
Се си мисля да си купя един гайгер-мюлеров брояч, щото може под мен да има находище!
 (rofl)
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    0.8%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Общи разсъждения
« Отговор #8 -: Февруари 01, 2013, 12:20:56 am »
Хм. Полиците се изчисляват така, че и когато слънцето се качи най-високо, да не засенчват долните кактуси, а не както ти падне. А цветята май са невен, и аз ги имам, че и плевел станаха, щото зех да сея по-интересни на тяхно място. Тая пролет, живот и здраве, ще махам още тревни чимове, че да разширя лехите, че имам много семена и луковици, кактуси да отвън планирам, и площите на стигат.
 :D Малей, ти кат съ засилиш с косачката, сигур буташ оградата...
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Общи разсъждения
« Отговор #9 -: Февруари 01, 2013, 02:43:02 am »
Ами аз съм типичен българин.
Правя кви ли не простотии и като се навръ сам натясно в ъгъла се спсявам с героизъм.
Аз съм роден и отраснал на жълти плочки в прекия смисъл на думата.
Та кат купих къщата с тоз двор той беше обрасал здраво и трябваше да се коси. И отидох аз в Канадската гума и с помоща на консултант продавача (едно 19 годишно момче) си купих за без пари една електрическа косачка за трева.Следващата година си купих "мерцедеса" при косачките - Лаунбой. Това е фирма легенда. Един път има 10 години гаранция, щото е алуминиева, втори път може да коси в ъгли и много други неща. Двутактовия й двигател е легендарен. Когато основателя на фирмата ходил да сваля бъдещата си жена и носил сладолед презю едно езеро и колкото и лед да му слагал той се скапвал, щото езерото било голямо.Та той, тогаз измислил двигател за лодката и пристигал 2-3 пъти по-бързо и така се уредил. Любовта е страшна движеща сила. После тоз двигател сложил на косачките, които продавал и станал легенда.
Обаче света отдавна вече не е легендарен, а финансов и точно както Фолксваген, чрез Ауди, контролира Ламбургини, точно така и Тройбилд купиха Лаунбой. Запазиха го като марка, ма косачките станаха други. смениха двигателя и т.н. и не питаш дали туй е косачка за принцеси, а колко струва.
 :)
Та аз си купих Лаунбой, който ходи сам и има стартер. Първата опция е спецялно заради жената, щото не искам да й тежи като я бута т.е. мисля за нея, а може и да я пали с ключ кат лека кола. Бе изобщо сичко е за жената. А ква прахусмукачка съм й купил ...
 (rofl) (rofl) (rofl)
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    0.8%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Общи разсъждения
« Отговор #10 -: Февруари 01, 2013, 05:04:44 am »
Икономиката не е добре тук.
Зелерс затвори! Сега Бестбай и футчър шоп затварят 15 магазина в Канада, а СИърс режат 700 работни места в магазините си.
http://www.ctvnews.ca/business/best-buy-closing-15-stores-slashing-staff-in-canada-1.1137420
Туй е лошо!
Много лошо!
Хората не са синдикирани и отиват сутринта на работа и намират затворен магазина и съобщения на врата и гардове. Кофти. А бестбай е най-големия магазин за електроника в Северна Америка.
Ами като пазаруваш онлайн! Не били синдикирани... ти май се съмняваш, че капиталиста се грижи най-добре за теб? Зелърс ще стават Таргет, другите кой-откъде.. при нас откриха 1 нов Бестбай, що така?
Щото това не е редова криза - това е новият световен ред. Така ще бъде занапред, или по-зле. Забравете безвремието на което сте били свикнали...
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Общи разсъждения
« Отговор #11 -: Февруари 01, 2013, 05:53:11 am »
Be туй не беше ли у друга тема?
 (rofl)
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    0.8%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Общи разсъждения
« Отговор #12 -: Февруари 01, 2013, 06:59:34 am »
Беше - ама съм разтребил и подредил квото трябва.  8) Има и преплитане въф форумната база данни.  ;)
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Кактус БГ

Re: Общи разсъждения
« Отговор #12 -: Февруари 01, 2013, 06:59:34 am »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33