Автор Тема: Предложения за организация на форумЪт  (Прочетена 82376 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Предложения за организация на форумЪт
« Отговор #150 -: Декември 12, 2012, 09:28:29 pm »


Благодаря. Ама голямо благодаря.

Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Re: Предложения за организация на форумЪт
« Отговор #151 -: Декември 12, 2012, 10:04:17 pm »
И от мен голямо благодаря.  (y) Най- накрая изчезва тая автоматична забавено-избутвачко-кликачка аа неправилни кликове.  (clap)
Друго си е човек с авторитет да направи забележка на админа, че да му обърнат внимание и да има развитие по въпроса, а не някви си пищолярести мрънкалници дето им бил бавен нета и затова им скачали полетата 10 секунди след зареждането да си ръсят глупости и да мрънкат за несъществуващи неща.  (mm)

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: Предложения за организация на форумЪт
« Отговор #152 -: Декември 13, 2012, 12:13:43 am »
Овации! Поздравления! Адмирации! (sun) Гугъл е един чудесен образец за анти-потребителска софтуерна глобална доктрина. Колкото по-малко се толерира, толкова по-бързо ще изчезне като доминиращ Интернетя фактор, дай Боже!
Поздрави, Андрей

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Предложения за организация на форумЪт
« Отговор #153 -: Януари 14, 2013, 07:38:15 pm »
Старото мрънкало пак намери повод да се обади. Ще ме прощавате, ама ми иде отвътре и не мога да се удържа.

Адмирации за всички които участват в оформянето на секцията - Енциклопедия. В последно време в нея се появиха доста добри материали. Молбата ми е ако може / не знам дали няма да има проблем със закона за авторското право / материалите да се илюстрират освен с лични снимки и със снимки от нета. Повечето от ентусиастите участващи в тази благородна инициатива са собственици на млади колекции, и съответно на млади растения, почти семеначета. Техните снимки не могат да бъдат точна илюстрация на описания вид. Вярно че по-късно други участници могат да добавят свои снимки, но голяма част от материалите остават с една единствена снимка на малко семеначе за което е трудно понякога да се каже към кой точно род принадлежи камо ли да служи като еталон за видова принадлежност.  За това предложението ми е ако може да се добавят и снимки от нета като се посочва / ако трябва / кой е автора на снимката, или поне от кой сайт е копирана. Мисля че така нашата енциклопедия ще стане мощно помощно средство при определянето на нови придобивки, или ще породи  идеи за появата на ново трънче на нечия тераса. 

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Предложения за организация на форумЪт
« Отговор #154 -: Януари 14, 2013, 07:49:14 pm »
Материята е сложна. ;) И за това предпочитам да слагам мои снимки. Повечето специализирани сайтове не разрешават под никакъв лиценз да се разпространяват снимки и материали. Принципно, ако се посочват източниците, намерението не изглежда толкова лошо и ако се получи някакъв протест от евентуално засегнатата страна снимките могат да се свалят. ;) Така, че всеки сам избира какво да сложи.  (y)

Неактивен melaleuca

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 2283
  • Activity:
    0%
Re: Предложения за организация на форумЪт
« Отговор #155 -: Януари 14, 2013, 08:37:11 pm »
Scleri,Добре казано това проблема! Искам да питам,не виждам кога твойте личните колекция да сложиш на този форум от 1 година насам на този енциклопедия? Ние нямам против да сложим есествена снимка от личната колецкия без нета! Не разбирам какъв е проблема? Вие също поставил копие от нета на другата тема? Благодаря ви!

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2848
  • Activity:
    1%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Предложения за организация на форумЪт
« Отговор #156 -: Януари 14, 2013, 09:27:23 pm »
Аз мисля че един добър компромис може да бъде поставянето в статията на връзки към сайтове или изображения, показващи съответния вид в подходящ облик. Стават и тия от уикипедията, когато ги има. Поне докато не измислим нещо по-добро. Но, трябва да сме поне 99% сигурни, че това на снимката е еди-кой-си вид, щото има много грешни обозначения в нета.  8)

А и не е зле и съфорумците с големи р-я в колекциите си да помогнат малко, нали...  (nod)
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Предложения за организация на форумЪт
« Отговор #157 -: Януари 16, 2013, 02:14:43 am »
Не моа да се въздържа да не напиша и аз нещо!
Нахрани прасето и не пипай нищо!
 :)
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Предложения за организация на форумЪт
« Отговор #158 -: Януари 21, 2013, 03:54:20 am »
Аз вече на години станах и не довиждам много, ама ...
Има ли място: "Болести по кактусите" и "Вредители по кактусите", може да добавите и сукулентите та да не се чустват засегнати.
Щото аз се чудех де да прасна снимките на белите малки гадинки. На новите може да им е полезно. Щото , то аз вече шеста седмица почвам, откак отимах първия си кактус и разбирам, ама някой току що дошъл, ще го види и ще помисли, че е въшка, а той е свикнал, тъй че нема да земе мерки и кактусчето ще закъса.
 (nod)

п.с. Добре де ... видях го.
Отглеждане на кактуси
Съвети при отглеждане на кактуси. Субстрати и почва. Пресаждане. Поливане. Светлина. Температури при отглеждане. Подхранване. Вредители и болести
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Предложения за организация на форумЪт
« Отговор #159 -: Януари 21, 2013, 07:43:57 pm »
Дали няма да е по-пригледно отделните теми към родовете кактуси в Енциклопедията да излизат по азбучен ред?

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Предложения за организация на форумЪт
« Отговор #160 -: Януари 21, 2013, 08:15:57 pm »
Дали няма да е по-пригледно отделните теми към родовете кактуси в Енциклопедията да излизат по азбучен ред?

Хм. Те трябва да са по азбучен ред.  (think)

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Предложения за организация на форумЪт
« Отговор #161 -: Януари 21, 2013, 08:26:36 pm »
Имам предвид следното. Влизаш в род Echinocereus например и там заварваш каша. Темите за отделните видове ако може да са по азбучен ред. В момента са сортирани по дата на последно мнение.

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Предложения за организация на форумЪт
« Отговор #162 -: Януари 21, 2013, 08:37:44 pm »
Имам предвид следното. Влизаш в род Echinocereus например и там заварваш каша. Темите за отделните видове ако може да са по азбучен ред. В момента са сортирани по дата на последно мнение.

Ясно. Схванах. Ще огледам да видя дали нещо може да се направи.  (y)

Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Re: Предложения за организация на форумЪт
« Отговор #163 -: Януари 24, 2013, 01:16:51 pm »
Може ли да се направи нещо по въпроса за вграждане на клипчета от Vimeo?
От Тубата и Дейлимоушън си излзиат без проблем само с постване на линка, но откакто Вимео си обновиха кодовете преди година, вече не е възможно вграждането само с линк. Четох разните им обяснения с които отговарят на многото възмутени от проблема с вграждането по форуми и блогове и се оказва, че трябва някакви администратовни настройки да се променят- да се разрешат и запуснат бутончета с нови мета тагове или нещо от сорта, чрез които да се извърши вграждането с линка към видео от Вимео, а с [URL]  [video]  или [flash=]  не ставало.

Неактивен admin

  • Дурундайски
  • Потребител на Кактус БГ
  • *
  • Публикации: 88
  • Activity:
    0%
Re: Предложения за организация на форумЪт
« Отговор #164 -: Януари 24, 2013, 01:34:58 pm »
Може. ;)  :P

Кактус БГ

Re: Предложения за организация на форумЪт
« Отговор #164 -: Януари 24, 2013, 01:34:58 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33