Автор Тема: ОБЯВИ  (Прочетена 8708 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: ОБЯВИ
« Отговор #15 -: Декември 23, 2012, 02:49:04 am »

Нали помните моята оранжерийка. Оная зеленикавата дето ви я показах лятото. Е тя има огромно предимство. Разглобяема е, и сега кротко си зимува в кашона. Лошото е че събира всичко на всичко стотина саксийки, а за един истински кактусист това си е направо мъчение.
И аз май замислям някяква подобна за другия сезон, нещо като етажерка с кълъф отгоре. Само трябва да полисля за връзване и укрепване, адекватно засенчване, че тука слънцето и вятъра са жестоки..

« Последна редакция: Декември 23, 2012, 02:55:28 am от 7george »
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: ОБЯВИ
« Отговор #16 -: Декември 23, 2012, 03:41:10 am »
Така дали е възможно да кажете за какво ще ви служи туй?
Аз мога да го направя за отрицателно време. В същност мислех да си направя нещо подобно за да изнеса кактусите навън, щото не искам тукашните животни да ги изследват.Но вместо найлона мислех да сложа чикънуайър.... така де мрежа.Но едра, примерно 2.5 сантиметра в диаметър дупките.
 :D
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: ОБЯВИ
« Отговор #17 -: Декември 23, 2012, 04:19:48 am »
Найлона пази от дъжд, тоест нежелателно поливане, също повишава температурата, парников ефект. При мене е от значение. Може и паправо на балкона, зависи от кактуса и климата.
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: ОБЯВИ
« Отговор #18 -: Декември 23, 2012, 04:27:58 am »
Туй е много лесно реализуемо. Трябват няколко дървета и найлон. Лично аз си мисля, че е добре горе и долу да има някаква мрежа ... против комари та да се проветрява, все пак.
 :)
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен rjf

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 225
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: ОБЯВИ
« Отговор #19 -: Декември 23, 2012, 10:11:14 am »
то и аз се замислям за оранжерия,ама ще бъде от поликарбонови плоскости както е в балчик,както е при инка от житен и така,ще е по скъпа отколкото ако е с найлон,но пък ще е по устойчива и с доста по дълъг живот от найлоновата
..И няма да спра,когато се уморя
..Ще спра, когато постигна целта си!!

Неактивен Neli Maneva

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 826
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • бодливка
Re: ОБЯВИ
« Отговор #20 -: Декември 23, 2012, 01:40:26 pm »
Айде да се изплющя и аз. :) Всичко опира до конструкцията.  (y) Когато преди повече от година представих моето парниче имаше предположения, че няма да издържи под напора на средно силен вятър. ;) През миналата зима то издържа на еднометров сняг, дори без да го предрусвам. ;)
Понеже съм виждал на живо обектя, мога да дам идея за ъпгрейда. :)
Нели новия "покрив" трябва да бъде по-стръмен за да не задържа всичкия сняг. Трябва да се надиплят и по на гъсто найлоноподдържащите шипки за да не провисва найлоня и събира вода и сняг. (y)
Съпругът ми отчита грешка- гредите на покрива на оранжерията са много на рядко. На пролет ще сложи повече греди и армиран найлон. Понеже всичко е пари и на мен  ми свиди за моето хоби да харчим пари които може да вложим в подобряване на къщата и мнрънкосвам яко.
По стръмен покрива не може да бъде направен, ограничава  го покрива на къщата и височината на дограмата която служи за стени на оранжерията. Напролет ще има ремонт и трябва да съм много послушна, че да се отпочне рано на пролет, за да мога да изнеса колекцийката навреме.

Неактивен Neli Maneva

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 826
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • бодливка
Re: ОБЯВИ
« Отговор #21 -: Април 24, 2013, 02:38:16 pm »
Пътуващите кактусисти, ако случайно преминават през североизточния регион и не им пречи, че трите ми кактуса са под найлон втъкнат на клечки..... вратите ми са отворени  :)

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: ОБЯВИ
« Отговор #22 -: Април 27, 2013, 06:06:45 am »
Благодаря Нели!
Ако мина ще ти се обадя задължително!
 (handshake) (f)
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен Neli Maneva

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 826
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • бодливка
Re: ОБЯВИ
« Отговор #23 -: Октомври 01, 2014, 02:28:13 pm »
От днес в  салон Капела на ул. Македотия 27А гр. Варна започна работа  дъщеря ми. Който иска да се поглези с професионален маникюр-педикюр или пък да подари мъничко удоволствие на любим човек може да потърси услугите на Женя Манева, тел:0897256822  :)

Кактус БГ

Re: ОБЯВИ
« Отговор #23 -: Октомври 01, 2014, 02:28:13 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33