Автор Тема: Болежки през зимата - нормално или притеснително?  (Прочетена 8584 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nimich

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 108
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Боре, доколкото знам за условята, при които ги държиш зимата, си ги уморил от студ и влага.

Неактивен SPINY

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 977
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Точно ! Студа и влагата през зимния период са пагубни особено за астрофитумите. И ако не им промениш условията за зимуване , всичките ти подобни /като биол. вид/ кактуси са обречени , и няма никакво значение с какви препарати ги третираш.

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    0.8%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Цитат
И един въпрос за астрофитумите - за какво говори лекото покафеняване?
даже на този ръбчетата са му почти сухи вече
Специално за ornatum-a, мисля че му е свойствено да покафенява, не знам на какво се дължи. Аз имам един, дето повечето кожа му е кафява, зеленото е по-малко, и смятам, че ще живее, изкарах го и на припек.

А болежки има и зимата и лятото. Даже зимните се залагат от грешки още през лятото и есента. Ако знаете, че зимувалника ви не е много оптимален - тъмен, влажен, студен и непроветрив, подгответе кактусите още от предния сезон - засушете ги още от октомври примерно. Приберете ги по-рано и ги изкарайте по-късно навън. Няма дя загубите много прираст, но печелите повече оцеляемост. На 10 - 15 градуса, в светло помещение със сух въздух и редовен въздухообмен почти всички зимуват добре, даже си цъфтят.

Тия дето си зимуват добре отвън, са съвсем друга ракия.
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен nimich

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 108
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Цитат
И един въпрос за астрофитумите - за какво говори лекото покафеняване?
даже на този ръбчетата са му почти сухи вече
Специално за ornatum-a, мисля че му е свойствено да покафенява, не знам на какво се дължи. Аз имам един, дето повечето кожа му е кафява, зеленото е по-малко, и смятам, че ще живее, изкарах го и на припек.

А болежки има и зимата и лятото. Даже зимните се залагат от грешки още през лятото и есента. Ако знаете, че зимувалника ви не е много оптимален - тъмен, влажен, студен и непроветрив, подгответе кактусите още от предния сезон - засушете ги още от октомври примерно. Приберете ги по-рано и ги изкарайте по-късно навън. Няма дя загубите много прираст, но печелите повече оцеляемост. На 10 - 15 градуса, в светло помещение със сух въздух и редовен въздухообмен почти всички зимуват добре, даже си цъфтят.

Тия дето си зимуват добре отвън, са съвсем друга ракия.

При орнатумите  окорковяване, с възрастта

Неактивен nimich

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 108
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
То и при хомо сапиенс е така.

Кактус БГ


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33