Автор Тема: Семеначета на неопитен кактусист  (Прочетена 2147 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kaktuselena

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 0
  • Activity:
    0%
Здравейте на всички. Преди около година започнах да се интересувам от кактуси,имах голямо желание да си отгледам от семена. Прочетох каквото намерих , поръчах семена , следвах инструкциите и те наистина прокълнаха сега са на около 3 седмици. Изглеждат като малки шарени топченца върху почвата. Но имам въпроси за по нататъшното им отглеждане. Все още не съм започнала да отварям кутийките за да свикнат с средата , притеснява ме това ,че когато ги сложих в разтвор на калиев перманганат всичките ми вързопчета се отвориха и сега те са смесени и не знам кой кактус какъв е а те са около стотина имам една кутийка в която още нищо не е прокълнало. Да започна ли да ги отварям? И как да съм сигурна че всичко е наред ?






Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Семеначета на неопитен кактусист
« Отговор #1 -: Май 15, 2020, 03:24:20 am »
Вижда ми се рано за отваряне още, трябва да имат поне някакви бодлички. Средните по размери семеначета аз ги държа поне 3 месеца под найлона. Ако обаче се появи мухъл, плесен, някаква друга болест – трябва веднага да се откриват и засушават, евентуално третират.

Какви са видовете, дето сте сяли? Има семена, които покълват по-трудно или по-късно: понякога след вдигане на температурата, понякога след засушаване и неколкократно ново сеене, понякога след години даже. Видовете ще ги познаем, когато поотраснат, няма страшно.  :)
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Семеначета на неопитен кактусист
« Отговор #2 -: Май 24, 2020, 09:26:31 pm »
Вижда се, че влагата е ОК. Следете за появата на плесен. Избягвайте да ги пече директно слънце целодневно и след 2-3 месеца ще са готови за "отвиване". :)

Кактус БГ

Re: Семеначета на неопитен кактусист
« Отговор #2 -: Май 24, 2020, 09:26:31 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33