Запис в блог

Кактус БГ | Проект за създаване на българско общество на любителите на кактуси > Блог > Национален тим > България спретна нулево реми с Казахстан в борбата за Евро 2025

България спретна нулево реми с Казахстан в борбата за Евро 2025

Съставите на България и Казахстан приключиха с равенство 0:0 в квалификационен мач за Евро 2025.

През цялото време на мача на стадион „Александър Шаламанов“ нито един от отборите не успя да създаде значими голови възможности през цялата игра на 90 минути.

Единствените моменти, които ще запомним от първата част, бяха далечният удар на Кристиана Караиванова в 11-ата минута, който премина над вратата.

Във втората половина на мача, в 62-ата минута, опитът на Александра Янева с глава не намери вратата. В 86-ата минута Йоан Станкова изстреля от пряк свободен удар, но топката отново минава мимо вратата.

В другия мач от груповата фаза Румъния победи Армения с 3:1 и финишира на първо място в групата. България остана на втора позиция с 7 точки в актива си.